| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: RF сигнал - Защо по кабел , не е ли по-добре да направим антена  (Прочетена 2521 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Става въпрос за сигналите по ВЧ настроени на някой обхват към телевизора(най-често на 36 канал от децим. обхват , UHF).
Источници: От много места - приемник наБУЛСАТКОМ, видеоплеър, декодер за цифрова ефирна телевизия .....
Предимството да направим антена е хващане на сигнала от неограничен брой телевизори в жилището.
Подобно нешо съм правил много отдавна . Най-мурзеливият вариянт е да се оголи участък жилото от оплетката на ккоаксиалният кабел , който да служи за излъчвателна антена. Някой пробвал ли е ?  Имам антенен усилвател , ако го вкарам през него сигнала и от изхода да е антената , вдига се многократно излъването но се опасявам да не станат смущения от усилватела. На някой от Вас хрумвало ли му е тази идея ?

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Неудобното е,че на всеки източник трябва предавател на различен канал или трябва да се превключва източника на сигнал.Аз съм направил кабелно предаване във 4 стаи на ефирната аналогова /бившата/ телевизия,сателита,видеото двд.Всеки източник модулира на различен канал:от ефирната антена с усилвател влиза в сателита,от там тръгват двата сигнала,влизат във видеото и стават 3 двд то е вързано към ав входовете и така стават 4 източника,следва магистрален усилвател с два изхода-северен и южен клон,на всеки клон се разделят със сплитер.Важно е обаче магистралния усилвател да е добър и да не са кратни честотите на източниците.Весело посрещане на Новата година. :drinks:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Така както го мислиш Рицарю няма да стане. Сигнала само на ТВ игрите е достатъчно силен за да се излъчи с антена, и то си и личи че при подаване към телевизора претоварва стъпалата и се получават едни моарета и черги. С нормален RF модулатор това няма да стане. Пробвал съм с модулатор и после антенен усилвател, получава се криво ляво за 2-3 метра открит въздух - пок не става, трябва си ТВ сендер, има схеми в нета бол, но си трябват познания да го подкараш.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |