| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Interfunk шаси SALORA 26J70 не тръгва захранването  (Прочетена 15546 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 312
  • Населено място: София
Проверени всички резистори и диоди в захранването сменени дава електролитни кондензатора по CB726 и СВ712 , сменен диак DB725 BR100 . Сменени транзистори ТВ700 и ТВ701 с MJE13005 .
Измерени напрежения на диака преди дриверния трансформатор 25 волта . На колектора на ТВ700 320 волта . На колектора на ТВ701 120 волта които бавно се покачват не съм измерил до колко защото и двата транзистора почват да греят . В вторичната част на шасито няма късо около хибридната схема LF0041 съм премерил всички диоди и ценери . Откачих каскадата за проба не не тръгва захранването . В вторичната част няма напрежения . Прикачам и схемата . Доста се обърках с това захранване .
RB715 и RB705 са здрави DB725 диака в точката където е диаграмата има 22 волта след него няма нищо . Той е сменен с DB3 но и със стария BR100 същото .
ПП
Так на базата на Т701 0.33 волта и задържа . Но не тръгва пак . На базата на Т700 25 волта .
ПП
Така свалих ТХО-то и сега мисля да закача друг трансформатор обаче се чудя от какво .
ПП
Мамка му от него е закачих един трансформатор и в вторичната му верига изкара напрежение 22 волта .
Сега ще го мисля как да развия тази верига дето окъсява .
Така

После така (пренавит на ръка )

И накрая ето така
« Последна редакция: 19 Ноември, 2012, 18:05:55 от Pichaga933 »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
925 Прегледи
Последна публикация 22 Септември, 2015, 09:27:40
от simo_

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |