| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Продавам лампово радио SABA Freudenstadt 7  (Прочетена 1075 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Продавам лампово радио SABA Freudenstadt 7
« -: 06 Декември, 2014, 11:46:27 »
Продавам радио SABA Freudenstadt 7

http://www.radiomuseum.org/r/saba_freudenstadt_7.html

Цена:220 лв.
Пловдив
Изпращам с желан от купувача куриер за негова сметка.
Гарантирана добра опаковка.

В момента радиото е разглобено, за да почистя шасито и да го тествам.

Шаси:

Почистено от прах, измито с препарат от мазнини и мръсотии.
Състоянието му е почти перфектно. Вижте снимките! 2-3 дребни драскотини, които могат да се ретушират. Нама никаква ръжда. Черната боя на мрежовия траф е олющена, може да бъде боядисан с термоспрей, какъвто има по нашите магазини (на 600-700 градуса) за перфектен вид. Имало е удар в задния долен ръб на кутията, при който задната вертикална стена на шасито е леко изкривена в зоната на буксата за вход-грамофон.
Днес ще довърша козметично шасито шасито – а именно лайсната на клавишите и тонкоректорите за ниски и високи честоти – почистване от старата боя и лак и ще я боядисам – ще бъде във вида показан на снимката по-долу.

   Скалата, клавишите, врътките са перфектни.
   Скалните крушки светят – оригинални 4 бр. 7V /0,3А – Саба използват 7V лампи, поради което горят много рядко.

   Електрически състоянието е следното:

   Свири на всички обхвати, много добър звук, типичен за Саба. Можете да чуете клип на УКВ. Другите обхвати в силно зашумена градска среда в центъра на Пловдив няма да демонстрирам.
Демонстрация на приемането и звука можете да видите и чуете на едно лошо клипче, понеже нямам добра камера, но все пак можете да придобиете представа. Звукът е от един от основните говорители на масата, II-ят не е включен, пищялките също. Разбира се със всички говорители, поставени в кутията звукът е много по-добър.

/>

   Оригинални части, не съм сменял нищо освен освен окото (ЕМ80) с ползвано, но работещо. По начина на запояване имам съмнение, че може би е сменен филтровия кондензатор на вторичната намотка на мр. траф 5 nF. Лампите са оригиналните –Telefunken.

   При въртене на в.ч. тонкоректора в междинно положение се получава свистене – проблемът е в някой кондензатор, но разбира се за перфектни резултати е добре да се сменят всички битумни кондензатори. Големият електролит е добър, брум не се чува.

УКВ блокът е с 2 бр, ЕC92 – класика в жанра за добро качество и чувствителност.


Кутията:

Лошо състояние – трябва да се ремонтира основно и лакира наново. Евентуално префурнироване, но може и този фурнир да се отремонтира – въпрос на подход.

Липсва декоративната хоризонтална лайсна между долния ръб на панела на говорителите и скалата. Такива лайсни имат и Бг радиата. Мисля, че може да се сложи и дървено лакирано профилче – ще стои добре, но разбира се дизайна няма да бъде автентичен.

Снимките на кутията са направени с лош апарат, но ако имате въпроси довечера ще имам по-добър апарат и мога да направя допълнителни снимки при интерес.



Високоговорителите:

 4 бр. – 2 широколентови и 2 пищалки

2-та широколентови не са оригинални от същия модел, а използваните в следващите модели на Saba Freudenstadt 9, 11 stereo, 100 и 125 и др. Разликата е, че са елипси, малко по-големи и мисля, че са малко по-мощни, защото в споменатите модели е използвано пушпулно стъпало с 2 бр. ЕL95, което трябва да даде около 8 W в клас А или още повече в клас B. А крайното стъпало на Freudenstadt 7 е с 1бр. EL84.
Реставрирал съм радио с тези говорители – Saba Meersburg 125 Stereo, свирят много добре. И те са от прочутата Greenkone серията на Saba.
2-те пищялки са си оригинални.

   Платът е здрав и в добро състояние, мръсен е, трябва да се изпере.

   Заради основните говорители трябва да се изреже нов панел от 8мм. шпертплат, понеже дупките не съвпадат. Мога да го направя и аз – имам материала, а може и вие. Ще се разберем допълнително.

Бързам да пусна обявата, преди да съм сглобил радиото, за да проверя интереса на колегите от форума. При липса на интерес имам други планове за него, и трябва да зная как да продължа.

   Ще отговоря на всякакви въпроси.

   Следват снимките:





 

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Продавам лампово радио SABA Freudenstadt 7
« Отговор #1 -: 06 Декември, 2014, 11:58:27 »
Кутия

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Продавам лампово радио SABA Freudenstadt 7
« Отговор #2 -: 06 Декември, 2014, 12:01:37 »
Вк-ли:

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Продавам лампово радио SABA Freudenstadt 7
« Отговор #3 -: 06 Декември, 2014, 12:13:25 »
Шасито:

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Продавам лампово радио SABA Freudenstadt 7
« Отговор #4 -: 06 Декември, 2014, 12:18:48 »
Сбъркал съм капака:

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Продавам лампово радио SABA Freudenstadt 7
« Отговор #5 -: 06 Декември, 2014, 12:31:01 »
Така обработвам лайсната:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
16438 Прегледи
Последна публикация 14 Ноември, 2012, 17:01:42
от Борис Борисов
3 Отговора
1292 Прегледи
Последна публикация 22 Април, 2014, 15:36:46
от simo_
13 Отговора
5002 Прегледи
Последна публикация 14 Ноември, 2014, 10:35:57
от simo_
2 Отговора
1793 Прегледи
Последна публикация 07 Април, 2016, 22:56:16
от e-sea
22 Отговора
5451 Прегледи
Последна публикация 09 Май, 2016, 22:24:27
от styrshel

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |