Нови технологии > Телевизионни, Радио, сателитни и други приемници

27 Mhz защо не ?

(1/13) > >>

radio-hobi:
От доста време се каня да започна тази тема . Идеята е ако има желаещи разбира се да направим нещо като среща на форума , че като гледам на живо ще става все по-трудно вируси , горива ...
Защо 27 Mhz ? 
Това е така нареченият граждански банд т.е абсилютно всеки с радиостанция на 27 Mhz може да предава , не е необходимо да имате лицензи и опознавателен знак което е добре за доста хора от форума които нямат такъв . Модулациите които се използват са ЧМ и АМ има много канали на разположение .
Антените са компактни кеф ви вертикали , диполи , ягита . На пазара има избор от такива радиостанции нови и втора ръка. Аз имам 2 боря които ще дам на мераклии безвъзмездно , отделно ще помагам ( пък предполагам и доста колеги ) със съвети за антени защо не и конструкции .  С добра антенка и леко засилване ще можете да се чуете с хора на 100+ км е разбира и с малко късмет и прохождение .  :D

Ето нещо по въпроса с конструкциите пък и е с лампи  8)

yooo:
Идеята не е лоша . А има ли любители на тази честота .

Узунов:
Привет...
90-те година бях сложил антена на покрива (дипол) и държах радиото пуснато на сканиране... Често на прохождения се чуваха всевъзможни езици...

По настоящем мисля че имам 1-2 радиа и може да се включа и аз в евентуален разговор.
(трябва да измаисторя захранване някакво и да изровя някоя антена и съм в обръщение)

radio-hobi:

--- Цитат на: Узунов в 11 Октомври, 2021, 20:31:11 ---Привет...
90-те година бях сложил антена на покрива (дипол) и държах радиото пуснато на сканиране... Често на прохождения се чуваха всевъзможни езици...

По настоящем мисля че имам 1-2 радиа и може да се включа и аз в евентуален разговор.
(трябва да измаисторя захранване някакво и да изровя някоя антена и съм в обръщение)

--- Край на цитат ---

Супер , захранване за станцията ли ? Предполагам стокова 5W ?
Стъпалце  ::)

CVT:
Единия софийски WebSDR слуша на този диапазон (този до Челопечене): цък!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
Премини на пълна версия