Измервателна и тестова апаратура > Ремонт, схеми, документация и литература

pH метър Elwro N5170 схема

(1/4) > >>

Борис Борисов:
Здравейте, търся схема на въпросния ph метър. За момента светва само "-" на индикацията. Прегледах захранващите напрежения, но всичко изглежда нормално. Ако някой има схема или някаква документация ще ми бъде наистина от полза!

plant:
А сонда имаш ли, дали е изправна.

Борис Борисов:
Не ми е нужна сонда, понеже няма да измервам ph с него, възнамерявам да го ползвам като волтметър.

didov:
За да стане варианта за волтметър, е добре да опишеш състава на ИС. АЦП как е реализирано. Поляците за този уред, използват два варианта на изпълнение. Едното е с хибридна ИС HLY7006. Другия вариант е с ICL7107, ULY7741, и с руски операционни. Като гледам снимките от поляците, индикаторите са MAN71.

Борис Борисов:
Моят уред е с хибридната 7006. Накратко има 3 платки в уреда - една, която осигурява аналоговата обработка на сигнала (7006 е на нея),
една, която изглежда да е АЦП и последната е свързана с цифровата индикация и конектора отзад. Поради липсата на индикация
за момента изключвам проблем в АЦП-то или аналоговата платка. В нормалния ход на работа не би трябвало индикацията да се гаси никога.
Винаги трябва да остават нулите. Възможно е при пускане да има някаква закъснителна верига, която да изкачва установяването на схемата и
тогава да пуска индикацията. Дург вариант е ако схемата е реализирана без буфери, докато протича измерването индикацията също да се
изключва. За момента не съм разглеждал подробно, без схема също е трудно да се каже. Успях снощи да видя, че дешифраторите са 7447 и днес
мисля да измеря какво има на сигналите LT, RBI и BI. Другото, което ми притеснява е минусът, който свети постоянно. Също така някой знае
ли нещо повече за конектора отзад - изглежда да е нещо подобно като GPIB, но може би извежда BCD код на отчетеното показание?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
Премини на пълна версия