| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Данни за меден емайлиран проводник.  (Прочетена 997 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Данни за меден емайлиран проводник.
« -: 21 Февруари, 2019, 21:07:47 »
Здравейте. До колкото си спомням има книга в която има данни за медните емайлирани проводници..
Ако някой е мяркал въпросните таблици нека сподели коя е книгата.
Най вече ме интересува теглото на метър, километър от даден диаметър.


Също и трябва да заменя 5.7мм проводник в диаметър с плоска шина. Ако сравнявам лицето на 2 те еквивалент се явява шина 2.5х10мм.. Сечението и на двете е ~25кв.мм. Правилно ли е така или е друга методиката. Досега не съм навивал с плосък проводник.

Ще съм благодарен за информацията.
« Последна редакция: 21 Февруари, 2019, 21:15:18 от lampamp »

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Данни за меден емайлиран проводник.
« Отговор #1 -: 21 Февруари, 2019, 21:28:58 »
Не съм напълно сигурен но май такива таблици съм виждал в "справочник на енергетика".

Относно профила на проводника е без значение в случая щом спазваш сечението.
Когато е набор от няколко проводника за получаване на еквивалентно сечение е малко по различно правилото.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1529
  • Населено място: Варна
Re: Данни за меден емайлиран проводник.
« Отговор #2 -: 21 Февруари, 2019, 21:34:48 »
Ако намотката е  еднослойна, плоския се охлажда по-добре и може да се понамали сечението. В книгата на Савов, за трафове(не съм сигурен за заглавието), има такива таблици.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Данни за меден емайлиран проводник.
« Отговор #3 -: 21 Февруари, 2019, 23:21:38 »
Книгата е трансформатори и дросели Георги Савов. Обаче я няма сканирана в библиотеката ни...
Намерих данните в книгата Наръчник на Електротехника
 Благодаря на помогналите.
« Последна редакция: 21 Февруари, 2019, 23:35:46 от lampamp »

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Данни за меден емайлиран проводник.
« Отговор #4 -: 22 Февруари, 2019, 07:42:40 »
Когато се навива с няколко проводника едновременно се опуска една детинска грешка, включително и аз съм го правил. Ако се изчисли примерно че е необходим проводник 0,45 се взема да речем литцентрад 0,07 (става дума за В.Ч. преобразуватели) и се смята 7х0.07=0,49. Да, ама пресметнатият проводник е с диаметър 0,45! И "купчинката" от 7 проводника 0.07 мм (диаметър) е с ного по-малко сечение! Това е абсолютно реален примет от моята практика. Преди години имах доста литцентрад с посочения диаметър и го обявих в един форум за проажба. Обади се колега и поръча май десетина макари, като обясни че ще навива точно трафове за В.Ч. преобразователи. И след два дни се обажда и пита защо съм го излъгал. Последва кратка "преписка", посочих грешката му и той повече не се обади. Та когато се правят такива замени, се смятат винаги сеченията! Както в случая го е направил колегата!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Данни за меден емайлиран проводник.
« Отговор #5 -: 22 Март, 2019, 02:30:47 »
Когато няма риба и рака е риба. Трафчето е готово очаква импрегнация.. Стана с медна ламарина.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |