| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Колекция oт български абонатни високоговорители /радиоточки/ и други съоръжения  (Прочетена 17963 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Предполагам че е имало и други транслационни линии за съвместно предаване на музикални програми между социалистическите страни. А може би линията се е затваряла през Букурещ.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Другите съоражения в тази тема ще са с какво друго разполагам в моята колекция свързано със системата на жичната радиофикация.Като цяло колекцията са предимно радиоточки и издирвам модели които са произвеждани в България,но сглобявани тук.Интересно е каква е тази система за транслация,защото не съм запознат.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Радио-релейна линия. Имам дървена тонколона на "Ворошилов" на капака пише 30V вътре са 6 бр. високоговорители като на радиоточките, има и един голям трансформатор за 30V. Ако знаете модела пишете.
« Последна редакция: 18 Май, 2019, 17:52:05 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Абсолютно, искаме снимка на колоната :)

Относно "Qualiphone QP 101 " Уау, това устройство кефи. Явно е ползван "стандарта" на У202/Т202/ Д202 . Интересно ми е какво има под капака?
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Интересно ми е какво има под капака?

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
В колекцията ми присъства и звукова колона която се включва към линии на местни или централни радиотранслационни възли.Става дума за широко разпространената звукова колона "КЗ-25".Тя може да служи за вътрешни или външни озвучавания на средни по големина площади и стадиони,ж.п. и автогари, спортни зали, салони, читалища и други.Корпуса е направен от ламарина,а лицевата страна е от алуминий.Тя съдържа 6 високоговорителя тип "ВК138А4" и съгласуващ трансформатор.В последните модели които са произведени са поставени други типове високоговорители "ВК1826ТМ" и друг тип съгласуващ трансформатор.

Номиналното входящо напрежение е 30,120,240V или 30,120V
Номинална мощност 25W
Честотен обхват: 125 ÷ 11000 Hz
Неравномерността е 15dB

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Интеренсо :) А за говорителя "ВК1826ТМ" не съм чувал досега, ше ми е интересно ако някой има снимка...
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом

КЗ25 , са чудесни ОТ , за озвучаване .,Преди години закупих,за  подобни цели 20 броя . Но мисля , че имаше и такива със 3 броя говорители , със същия дизайн .

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Но мисля , че имаше и такива със 3 броя говорители , със същия дизайн .
Да не става дума за тези колони.Въпреки,че са е 3 високоговорителя означението пак е "КЗ25"Но гарантирам,че мощността не е 25W а някъде 12-15W.

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
КЗ25 , са чудесни ОТ , за озвучаване .,Преди години закупих,за  подобни цели 20 броя . Но мисля , че имаше и такива със 3 броя говорители , със същия дизайн .
интересно ми е за какво озвучаване си ги ползвал?

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Интеренсо :) А за говорителя "ВК1826ТМ" не съм чувал досега, ше ми е интересно ако някой има снимка...
Направих ти една снимка на задната част.Не ми се занимаваше да му разпоявам кабелите и да го демонтирам от решетката.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
За съжаление темата ще остане недовършена.

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Защо така колега няма да довършиш темата?Много се радвам как обстойно описваш всеки един твой експонат с допълнение от снимки.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Следващият абонатен високоговорител в колекцията е с означение ВА-3.Произвеждан е в Плевен.Предназначен е за домашно радиофициране със стандартна изходна мощност.Използван е високоговорител ВК0822.Предполагам е произвеждан след 1989г и в малки бройки.

Номиналното входящо напрежение е 30V
Номинална мощност при напрежение 30V е 0,3W
Честотният обхват е 100-10000Hz
Неравномерността е 15dB

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Звуковата колона КО-50-03Н може също да се причисли към радиофикацията.Използва се за озвучаване на открити и закрити пространства.Тя може да се каче,че е най-висококачествена звукова колона използвана в радиофикацията.Корпусът е направен от метал.Състои се от четири нискочестотни високоговорителя тип ВВК201 и четири високочестотни високоговорителя ВВ108.Към високочестотните високоговорители е свързан и LC-филтър.Има изводи за включване към обикновен усилвател с товарно съпротивление 4 ома,така и към радиотранслационен усилвател 120V.Фабрично колоната се пуска за напрежение 120V,но може да се свърже и за напрежение 30V което се извършва чрез съгласуващия трансформатор.

Номиналното входящо напрежение е 30 или 120V
Номинална мощност 50 W
Честотен обхват: 63 ÷ 16000 Hz
Неравномерността е 15dB

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |