| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Предложение за: ВТОРА НАЦИОНАЛНА сбирка на форума 6.10.2018 г.  (Прочетена 15353 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Проблемът е, че както да я кова и режа, лекцията за НЧУ няма как да влезне в 30 мин. Т.е. трябва съвсем през просото да мина, т.е. ще излезе някакъв справочен вариант. Чудя се какво да правя...а имам чуството, че там ще е най-големия интерес. Просто подготвяйки нещата осъзнах, че без да покрия цялостно НЧУ, с предусилвателното стъпало, с трафа, с обратните връзки, все едно да пусна едно парченце от една обща картинка, и да очаквам хората да ми вземат думите на вяра, без да им предам смислен метод да си правят нещата сами адекватно и правилно, без окомер. Не че не мога да сипя формулите и да кажа - така, то и това го има, но методите са с графичен характер и ако човек не разбере как става, формулите няма да му помогнат да си направи усилвателя. Какво мислите? Смятам, че ако го карам спретнато, ще се събера в един час време.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Получаваш и моите 30 минути. Лекцията за НЧУ е по-интересна от коването, шкуренето и лакирането.

P.S.    Имаш и една бира от мен, да не ти пресъхне гърлото.
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
А, не! Ще ме извиняваш, ама аз искам да ти чуя лекцията! То не става дума да взема на друг минутите, не би ми минало през акъла, просто се чудя дали час ще е ок за аудиторията. Ако почнем 30 мин по-рано, да кажем в 15:30, че да има място, не знам. Габо ше изкаже превесно мнение. А на място ще решим какво ще правим, хаха... :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Спокойно бе хора, предвидил съм 2 часа общо за лекции, тези 30 мин ги казах просто ориентировъчно. Затова насрочих началото за 16 ч. да има време да се посъберем
Време има за всички записани лектори.
2 часа говорене и после засядаме на софрата  :drinks:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Вие тия лекции да вземете да ги запишете и да ги сложите в архива на форума.Другите също искат да научат нещо ново.....садисти такива.Дразните тия които няма да присъстват  :drinks: Да не се стискате :) Софрата не е лошо да запишете....там кой...кой е да видим че така....много анонимно се получава.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Наемам се, без обещание колко бързо, да набера материала и да го кача във форума. Предполагам, че ако не ме пратят командировка, ще успея в рамките на седмица след срещата.  :drinks:
Ако някой мисли да записва софрата, да си донесе бронежилетка и бронирана камера...  8) Аз да ме снимат не обичам, камо ли някой на видео да ме сложи...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Не бе човеко,аз имах предвид кой кой е.Теб тук те има на снимка така че въпроса е решен :) Просто е интересно да чуем вместо да прочетем.Ще е интересно мисля не само за мен.Личен опит,разни методики за реставрации.Примерно те това което Laic пише за коването, шкуренето и лакирането.Всеки от нас често се сблъсква с тия проблеми.Пък ако не е желателно няма да настоявам :) Не се коркай така :drinks:

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Спокойно, планирам доколкото мога да запиша лекциите, ако не стане успешен записа, ще повторим сбирката  :lol:
А за анонимността - има ни на груповата снимка, има снимки от лани ... четат ни се даже имената на тениските, който е любопитен - ще познае хората.
« Последна редакция: 02 Октомври, 2018, 23:20:48 от Gabo »

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Още един колега sdjonov се записа за софрата, няма да претоплям списъци, ако някой още реши, мястото е обявено, да идва, все ще му намерим стол и маса  :drinks:
Айде, нямам търпение да дойде утре  :bravo:

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
 8) Ама със старите отеснели тениски ли да идваме?

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Е па на който му е малка, да си беше поръчал нова. Подаръка миналата година беше само за тези, които бяха първи  :rofl:
Тая година по една снимка с мен и това ще ви е бонуса  :drinks:

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1900
  • Населено място: Пловдив
Скъпи колеги 8)

Смятам да нося няколко радия.
Моля някой да домъкне антена, за да можем да ги чуем.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Антена не знам дали ще има къде (и дали ще ни разрешат) да опъваме (а и не всяка Антена обича да я опъват  :lol: ), но имам iPOD с приставка за излъчване в УКВ диапазона, така и така я ползвам в колата ;)

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1529
  • Населено място: Варна
Ами, освен да Ви  пожелаем приятна и ползотворна среща, а догодина може да се позамислите да е по близичко до Варна, че да може някои други да участваме!
Пийте по едно и за нас!  :drinks:

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1125
  • Населено място: София
Аз вече съм хотела и имам жица. :drinks:нося и едно радио.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
1836 Прегледи
Последна публикация 08 Септември, 2015, 00:05:04
от Fisher
20 Отговора
3385 Прегледи
Последна публикация 02 Януари, 2018, 10:48:33
от Laic
5 Отговора
1495 Прегледи
Последна публикация 18 Юли, 2018, 22:59:59
от Boian Mitov

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |