| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Вече е мой:  (Прочетена 2204 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Вече е мой:
« -: 19 Ноември, 2022, 17:42:14 »
В понеделник ще го прибера, напук на разни гарвани,жерави, на мен са ми нужни трактори за разчистване. Банско е по-популярно от Смолян и е достойно да си има радиомузей.Жалко че няма представителство на отворено общество, но и само като щанд в градския музей ще бъде добро начало!Браво на ДИДО!

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Вече е мой:
« Отговор #1 -: 19 Ноември, 2022, 18:52:11 »
Банско е по-популярно от Смолян и е достойно да си има радиомузей.

Аз пък се намирам в Ракитово, където туристи не идват. Градски музей вече няма. Няма банка, няма автобусни линии, няма хотел. Няма и интерес у хората към старата техника и към техниката изобщо... Иначе, по кампаниите за кметски избори, се пеят някакви мантри за развитие на туризъм...

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Вече е мой:
« Отговор #2 -: 19 Ноември, 2022, 20:45:31 »
Не вярвам на вещания и заклинания, както комшииите не знаеха за стелт аз не знам за фън шуй-хуй, вече повече от20 години живея с доста стари неща,"там се чувствам човек, там си живея"!Живея си в музей!

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Вече е мой:
« Отговор #3 -: 19 Ноември, 2022, 20:47:01 »
Това все още е за ръчна количка:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Вече е мой:
« Отговор #4 -: 19 Ноември, 2022, 20:48:10 »
Може да продължи до Нова Година!

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Вече е мой:
« Отговор #5 -: 20 Ноември, 2022, 10:27:36 »
Не вярвам на вещания и заклинания, както комшииите не знаеха за стелт аз не знам за фън шуй-хуй, вече повече от20 години живея с доста стари неща,"там се чувствам човек, там си живея"!Живея си в музей!
Аз също не знам много за фън-шуй и живея в своеобразен музей. За сега не смятам да унищожавам експонати от колкцията и търся решение, как да се съхрани качествено. Въреки това, от личен опит и лични наблюдения знам, че ако живеем сред по-малко вещи и работим на подредено работно място, ще постигнем по-добри резултати и ще се чувстваме по-добре.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Вече е мой:
« Отговор #6 -: 21 Ноември, 2022, 15:33:23 »
На няколко места писах, че не смятам да се разделям с моята колекция, пък тези след мен да правят каквото искат! Аз направо спя в моя музей и не съм забелязал, поне аз де, някакви отклонения в моята психика? :( Въпреки, че мои познати казват, пък се и пише, че такива като нас са вещомани, че старите вещи не занам с какви отрицателни енергии ни зареждали и др. глупости..Всеки с разбиранията си, мен пък ме зареждат с "+"!
И за доказателство, че нямям вече свободна стена, изрових снимка на бившата тоалетка на жената, която в името на хобито беше пожертвана. Дори се вижда техниката как беше разхвърляна навсякъде. На следващата снимка (почти същия ракурс)се  вижда какво застана на нейното място..
« Последна редакция: 21 Ноември, 2022, 18:55:59 от lz2xl »
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Вече е мой:
« Отговор #7 -: 21 Ноември, 2022, 17:30:25 »
То и аз буквално живея  с   моята колекция . И нищо негативно  не чуствам ...освен годините дето трупам . Та , споделям  това дето си написал .  8)

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Вече е мой:
« Отговор #8 -: 21 Ноември, 2022, 19:51:28 »
Тук виждам само добре подредени колекции. Имат си специални рафтове и са подредени и чисти. В момента аз не мога да постигна този вид на сбирката. Освен това, ако успея, пак няма да е голямо постижение, защото никой не проявява интерес да гледа такива неща. За момента подготвям кашони за да може апаратите да се съхранят чисти и ще се търси начин за по-добро експониране.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Вече е мой:
« Отговор #9 -: 21 Ноември, 2022, 21:56:49 »
Първо, не разбрах кой точно шеф "изправи" картинката, но му благодаря! Така е по-добре..
Костадине и Георги, това е положението. Всеки според разбиранията си и най-вече възможности. Като нямаме площи ще се приспособяваме, но трябва да съхраним това, което сме спастрили (позната дума ли ви е?). Е, не виждам кой, кога, къде,  и т.н. ще направи, ако не национален, поне регионални музеи на спасената и съживена стара аудиотехника?
Аз поне това съм подредил в моя "имот" от 65 кв/м и който желае е добре дошъл! Коце, вярно е и това, че няма кой знае какъв интерес към старото, но както казах, това е положението..
Впрочем, повечето от по-младите, питат това примерно колко струва или за колко може да го продадеш?....
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Вече е мой:
« Отговор #10 -: 21 Ноември, 2022, 22:32:18 »
Впрочем, сега обърнах внимание, че темата някак си се преплита с тази на DVS от 18 ноември?..
0888981645, 072365106

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Вече е мой:
« Отговор #11 -: 10 Декември, 2022, 18:52:06 »
Чудесни колекции, можем да си легнем и си ги гледаме до заспиване, след това да ги сънуваме! Кажете си мнението за студиен магнетофон с постояннотокови двигатели, най-вероятно колекторни защото седемдесетте нямаше все още безчеткови даже и при най-дoбрите- примерно TASCAM.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Вече е мой:
« Отговор #12 -: 13 Декември, 2022, 23:39:15 »
Не си спомням да си показвал някоя от Нагрите, а се вижда че там има доста от тях.В бързината и бъркотията съм пропуснал да покажа още нещо за изхвърляне на боклука-една соц грамота която съпровождаше орден "Кирил и Методий",  все още не  свален от знамето на училището.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Вече е мой:
« Отговор #13 -: 20 Декември, 2022, 17:21:56 »
Днес успях да завърша едно рафтче-не напълно- което пое част от магнетофоните ми.Имаше и по-достойни кандидати за местата, но има планувано още едно такова. Дано времето позволи да се работи в дърводелната.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Вече е мой:
« Отговор #14 -: 20 Декември, 2022, 19:58:24 »
Е, така вече е друго нещо...
0888981645, 072365106

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |