| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: TV FTSHER CFM2616R ОТНОВО В СТРОЯ  (Прочетена 925 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
TV FTSHER CFM2616R ОТНОВО В СТРОЯ
« -: 18 Май, 2015, 08:17:50 »
  Този модел телевизори са едни от първите сериозни изпълнения на японската промишленост. Доставяни са в България предимно чрез Кореком.Лично аз се запознах с него някъде през 1980 год. Правата да ви кажа очите ми останаха в него . След 2000 год ми докараха един такъв подарък но нищо не ставаше от него .Платките бяха с вода заляти кутията деформирана .Стояр в бар . Кинескопа му обаче беше превъзходен тогава си бях направил уред за мерене на кинескопи. Съответно му отделих почетно място в избата. И така след 15 години вече се снабдих с същия телевизор който видях най напред .Кинескопа му издухан и го пенсионирали.След 5 годишен престой на терасата най-сетне вече е моя собственост.За голяма моя радост запазен дизаин и външен вид . Не изтраях и вчера му сложих махнах неговия и сложих моя кинескоп. Опита се тоя апарат малко да ме мъчи но не успя . На платката на кинескопа има едни резисторни хибридни матрици .Липсваше синиия цвят свалих ги почистих ги и отново ги качих . Телевизора лъсна . Леки настройки по цветовете и верт.размер и телевизора функционира. Учудва ме само едно този телевизор лично аз съм му правил само една платка за импулсното захранване тъй като това беше хибриден модул .Как издържаха тези електролитни кондензатори толкова години нито един не е сменен. Няма грам пулсация.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |