| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос към аудиофилите  (Прочетена 1229 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Въпрос към аудиофилите
« -: 13 Октомври, 2016, 10:42:28 »
Ако някой има опит със звученето на слюдените кондензатори във вид на кафяво шоколадче като прехвърлящи в нч усилвател да сподели.А с безиндуктивните керамични които се използват в развивките?Стирофлексните как са?Предварително благодаря.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Въпрос към аудиофилите
« Отговор #1 -: 13 Октомври, 2016, 11:18:22 »
Ако някой има опит със звученето на слюдените кондензатори във вид на кафяво шоколадче като прехвърлящи в нч усилвател да сподели.А с безиндуктивните керамични които се използват в развивките?Стирофлексните как са?Предварително благодаря.
''Шоколадчетата'' са идеални !  Стирофлекса са направо зле .
А за тия от развивките аз лично ги ползвам да паралелим електролитите - държеливи са .

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Въпрос към аудиофилите
« Отговор #2 -: 14 Октомври, 2016, 16:37:45 »
Че са добри спор няма , само че аз не съм виждал слюден кондензатор 100nF, ако някой колега има такива нека ги покаже или предложи.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Въпрос към аудиофилите
« Отговор #3 -: 14 Октомври, 2016, 16:43:07 »
Никой не говори за 100 нано.Тези които ще използвам са 10 нано. :D

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Въпрос към аудиофилите
« Отговор #4 -: 14 Октомври, 2016, 17:35:17 »
100 nF е стандартна стойност за прехвърлящ кондензатор в лампов НЧУ, но и 10 нФ  не се срещат толкова често . Имам един- два немски апарата от клас Грос супер - използвани са обикновенни книжни кондензатори . Да не вземаме впредвид че от сто години слюдени не се произвеждат .Сигурно и навремето е имало аудиофили , но те не са търсили толкова специални проводници, резистори и кондензатори за техните усилватели . Слюденият кондензатор е създаден за използване във вч вериги, което разбира се не значи че може да се сложи и в аудиоусилвател , стига да се намери или състави такъв с подходяща стойност и работно напрежение. Успешни експерименти!

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1529
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос към аудиофилите
« Отговор #5 -: 14 Октомври, 2016, 20:31:24 »
Има такива слюдени кондензатори. Аз имам доста от тях, но чета, че братята руснаци не ги харесват много!
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=7931.0

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Въпрос към аудиофилите
« Отговор #6 -: 14 Октомври, 2016, 21:49:18 »
Хартия и масло тва е тъ беста.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3528
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос към аудиофилите
« Отговор #7 -: 14 Октомври, 2016, 22:10:24 »
Потвърждавам,тия кондензатори се ползват във военната техника десетилетия и си работят въпреки вандалското отношение към тях.За аудиофилите..........има много добри специалисти и знаещи хора в това братство.Има обаче и такива които си избират контакта на стената по звученето :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |