| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212  (Прочетена 20796 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #45 -: 05 Януари, 2017, 19:24:13 »
Мисля че на твоя вобел нещо много не му е наред с хоризонталното отклонение, още като си дал снимките с тия петна, тоя уред си мисля че не трябва да има възможност за изключване на хоризонталното отклонение, трябва винаги да има развивка... не знам де не съм задълбавал, имам „Тест“ много подобен прибор, и при него по спомени няма вариант за статична точка.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #46 -: 05 Януари, 2017, 19:59:49 »
Х1-43 АЧХ изследователят е 23 аналогови килограма! Екранът му е супер аналогов! Няма цифрови ментета с арм процесорчета с вентилаторчета, нито LCD екранчета с "висока" резолюция. При това харчи само 100 Вт.

Иначе, с какъв външен генератор се използва по предназначение пише в инструкцията му за експлоатация, която обаче я нямам засега. Но ще пробвам с нещо от 500 кХз нагоре, тоя път не с правоъгълни, а с трионообразни импулси.
Ще трябва да сглобя едно осцилаторче.  :master: Всякакви идейни схеми за това са добре-дошли! От 500 кХз нагоре, до 1200 МХз! Сериозна работа, нали?
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #47 -: 05 Януари, 2017, 20:55:14 »
Оооооо ама той тоя вобулоскоп който имаш е с външен генератор.... ццц ми к'ви 260 лв му искаше като той де факто като уред е безполезен без другия си модул който в същност е самия вобел генератор. В същност ако искаш да използваш за нещо тоя уред трябва да намериш другия модул, никакъв генератор на никакъв трион не ти трябва, а ти трябва генератор на синусоидален сигнал чиято честота да се променя във времето по линеен закон. Т.е. триона е това което ще ти управлява честотата на високочестотния синусоидален генератор. И тъй като въпросния генератор е най-сложната част от двата модула, то при теб е по-малоценната част от цялата система. Дефакто ти липсва най-важния модул.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #48 -: 05 Януари, 2017, 21:01:28 »
Ориго е прав, ако имаш само горната част с екрана, все едно нямаш нищо. Няма начин да си го "направиш" сам.

64205-0
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #49 -: 05 Януари, 2017, 22:37:45 »
Та аз искам да го ползвам САМО като скоп. Засега. Та нима има нещо  в един sweep генератор? Няма! Обаче тук високата честота е якото нещо!

Ще го пробвам с трионобразен сигнал с над 500 кХз на вход Х и ще стане обикновен скоп! Сигурен съм! Че даже и двуканален, кой знае?.

Продакшънс, откъде намери тая снимка, че генераторът ме заинтересува повече. Как му е названието? Ако му намеря манюъла ще знам какви сигнали подава.
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #50 -: 05 Януари, 2017, 23:12:30 »
Колега да ти кажа далеч е от нищо особено генератора, даже МНОГО далеч! И да не беше високата честота самия факт че честотата се променя периодически по точно определен закон и в точно определени регулируеми граници (като те никак не са малки) като всичко това е обвързано и с честотните марки прави задачата точно толкова сложна колкото да си направиш все едно осцилоскоп от нулата че даже по-сложно.
Осцилоскоп също няма да можеш да направиш с останалата част от уреда с която разполагаш, макар че е по-лесно от колкото да направиш генератора. Така или иначе от тези 500к които цитираш става ясно че не си наясно с принципите на осцилоскопията и какво ти трябва в случая за да може това нещо да се нарича осцилоскоп а не някакъв музикален визуализатор тип scope, това последното ще можеш да го направиш от него, но определено не с 500к а някаква по-ниска развиваща честота от типа на 20 херца трион, трябва да гасиш и лъча по време на обратния ход обаче във всички случаи.
А снимките са от нета, никак не се намират трудно, пишеш си името на уреда Х1-43 и излиза комплекта, и генератора се води Блок генераторный к Х1-43 Т.е. генераторния блок към Х1-43, той също не може да ти служи за нищо отделно от другия, това е един уред състоящ се от два модула. Ето линк:
http://zapadpribor.com/kh1-43/
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #51 -: 05 Януари, 2017, 23:48:43 »
Засега ще ми трябват ръководствата за екплоатация.  А докато се намерят екпериментинте ще продължат. Смятам да пусна RGB образа от модулатора на PlayStatio 1 на 36 ТВ канал.......

А иначе МХз метки не ми трябват външни, Уредът си има вътрешни, на 1, 10 и 100 МХз.  Предполагам, че това са 2 от спотовете. Пък и като му пускам външен сигнал на входа за хор. развивка ще знам каква е честотата с обикновен честотомер. Важното е да видя ФОРМАТА и да измеря НИВОТО на сигнала подаван на вертикалната развивка. А точно това го има в моя Х1-43! :drinks:

Давайте схеми за триъгълни или трионообразни високочестотни генератори. :help:
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #52 -: 06 Януари, 2017, 00:06:42 »
http://www.jais.ru/texp.html

Може ли да не претъпкваме темата, моля? Може да отворите нова за анализатора.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #53 -: 06 Януари, 2017, 00:14:06 »
1 час си играх със схемата на двата усилвателя и е МНОГО по-ясна! Определено ще ми е от помощ. Да живее пейнта!  :D Избора ми на цветове е произволен. С розово са контролите достъпни от предния панел. С червено са оградени захранващите напрежения, а с оранжево - локалните за блока. Четирите зелени транзистора са в една ИС.

64215-0
« Последна редакция: 06 Януари, 2017, 00:22:06 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #54 -: 06 Януари, 2017, 12:10:23 »
Ето ги и захранване/калибратор/подсветка:

64217-0
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #55 -: 06 Януари, 2017, 12:53:18 »
Усилватели / генерация ВН:

64219-0
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #56 -: 06 Януари, 2017, 13:19:14 »
Наскоро един приятел си купи ето това.
64223-0
И си продава стария Tektronix, който е до 50 Mhz и напълно работещ.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #57 -: 06 Януари, 2017, 13:40:28 »
И трите части на комутационната логика / крайните стъпала Y:

64225-0
64227-1
64229-2

ТОВА Е!!! Други схеми нямам, липсват развивките, крайните стъпала за двата канала. Ще трябва да се оправя и без тях.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #58 -: 06 Януари, 2017, 13:41:59 »
Наскоро един приятел си купи ето това...
Кажи му да не бърза да си го продава :) Колко му иска? Какъв е?
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #59 -: 06 Януари, 2017, 13:52:29 »
Иска му 600лв
64231-0

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
1429 Прегледи
Последна публикация 07 Януари, 2017, 10:02:27
от Иван Иванов
2 Отговора
1001 Прегледи
Последна публикация 20 Април, 2018, 12:52:55
от ahedproductions

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |