| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся сервизно р-во на UHER CR1601  (Прочетена 1177 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Търся сервизно р-во на UHER CR1601
« -: 14 Декември, 2020, 11:18:29 »
Колеги, може ли някой да ми намери сервизното ръководство или поне схемата на репортерския касетофон UHER cr1601 (не 1600!)? Аз не можах да се справя с намирането?...
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Търся сервизно р-во на UHER CR1601
« Отговор #1 -: 17 Декември, 2020, 21:20:37 »
Като гледам, доста колеги са прочели молбата ми и не знам колко, като мен са "ударили на камък"? Тази машинка я купих, както немеца пишеше "за части". Но,независимо от разходите и риска я взех за да допълня колекцията. Да, беше напълно "умряла", но благодарение на това, че съм "тъп, но упорит" (сега да не ви занимавам с подробности) я подкарах, но донякъде. "Бави" при възпроизвеждане на нормалната скорост 4,7 имам чувството, че е на следващите (2,7 или 1,2), но при тях губи и сигнала? Освен това се щури понякога и с командите, даваш "старт", а започва да превъртва в някоя от посоките или пък като тръгне, няма спиране (на механиката де). След "рестарт", т.е. вкл./изкл. тръгва "нормално", ако може така да се нарече горното?
 От немските форуми разбирам, че това е вариант (продължение) на cr160, но доколкото разбирам, поне управлението на мотора е по-близко до cr1600? Пък и едно изпълнение, една голяма платка (няма отделна за мотора), но с елементи и на обемен монтаж! Трудно е за проследяване, такава е паяжина, а и всичко е "сгъчкано"!
Та, поне без схема няма оправяне?!
0888981645, 072365106

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Търся сервизно р-во на UHER CR1601
« Отговор #2 -: 18 Декември, 2020, 09:13:50 »

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Търся сервизно р-во на UHER CR1601
« Отговор #3 -: 18 Декември, 2020, 10:24:56 »
Златко, благодаря! Но тази брошурка и аз я намерих и съм я свалил, даже беше безплатно. Обаче не върши работа, то е само описание.
0888981645, 072365106

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Търся сервизно р-во на UHER CR1601
« Отговор #4 -: 20 Декември, 2020, 13:40:02 »
Здрасти,
Не съм виждал такова нещо, но по описанието на проблемите май е с микропроцесорно управление... Ако е така, вероятно някъде на механиката има 'програмно колело' - има плъзгачи като потенциометър и каналите , в които се движат плъзгачите, имат проводящи и непроводящи участъци. Представлява съвкупност от превключатели, чрез които процесорът разбира в какво положение се намира механиката във всеки момент. Така бяха направени почти всички видеота едно време... Та когато се окислят тези посребрени контакти, видеотата се побъркваха, точно както в твоето описание. Поправяха се лесно - с разглобяване и почистване на програмното колело.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Търся сервизно р-во на UHER CR1601
« Отговор #5 -: 21 Декември, 2020, 22:32:09 »
Здравей колега,
Благодаря за напътствията, но едва ли ще ми помогнат?
Оказва се, че тази модификация е много рядка, явно е правена в малка серия за специални клиенти? И за мен фаталното е, че по това време (някъде1985г.) UHER май вече е собственост на Harman Kardon и за този период инфомацията е пълно мазало (и преди ми се е случвало). За модела, казваш че не си виждал и не е чудно, защото аз, дето уж ги събирам и се интересувам, само бях срещал бегла информация, че има такова животно.
Програмно колело няма. Имам представа какво е това, виждал съм разглобени видео магнетофони, такива има и в автоматичните грамофони, но тук картината е по-различна, май е правена на принципа "защо да е просто, като може да го направим по-сложно"?!
Има, доколкото ги преброих, 6 ИС, 30 транзистора, 4 оптични датчика и един холотрон. Само последния ми е ясен, има го и в другите близки модели, но той работи. Мога да направя снимки, но едва ли ще помогнат?
Според променящите му се "настроения" с времето си мисля, дали някой ел.кондензатор не прави въртели (пък тях не искам и да ги броя)? А пък да тръгна да ги сменям наред като при Астра-та е направо безсмислено, особено предвид размерите! Не знам, ще огледам пак механиката, но това явно ще стане след празниците, демек догодина? До тогава ще стои на рафта до работещите, колкото и да ми е неприятно...
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Търся сервизно р-во на UHER CR1601
« Отговор #6 -: 22 Декември, 2020, 22:29:04 »
За последно, преди празниците, реших да пробвам нещо, дето ме съмняваше около механиката? И да, един фрикцион искаше "баране" и скоростта си дойде на място! Пробвах, макар на око и слух, скоростта е нормална. Обаче си остават командите? Нелогично поведение по време на пробите, някой път нормално, после не? Явно ще чакам отнякъде схема?..
0888981645, 072365106

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
819 Прегледи
Последна публикация 22 Април, 2016, 23:57:09
от slavi
1 Отговора
734 Прегледи
Последна публикация 30 Ноември, 2015, 14:33:38
от slavi
3 Отговора
1745 Прегледи
Последна публикация 09 Декември, 2015, 21:36:50
от slavi
6 Отговора
2118 Прегледи
Последна публикация 09 Май, 2016, 21:34:10
от slavi
2 Отговора
688 Прегледи
Последна публикация 17 Октомври, 2018, 16:39:46
от studio

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |