| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Реле  (Прочетена 26386 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rovalentino

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 27
  • Населено място: Pleven
Re: Реле
« Отговор #45 -: 07 Май, 2013, 23:09:07 »
Bozhilov eto ti multivibrator.Ako nqkoi moje da kaje kak da kacha klipche da dokaja che raboti?.A nqkoi moje li da si poigrae da napravi pechatna platka za tazi shemichka da si q napravi choveka.

Препиши си поста на КИРИЛИЦА, ако обичаш!!!
От Администраторите
« Последна редакция: 07 Май, 2013, 23:34:44 от gabo »

Неактивен rovalentino

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 27
  • Населено място: Pleven
Re: Реле
« Отговор #46 -: 08 Май, 2013, 10:40:09 »
Bozhilov ето ти мултивибратор.Ако някой може да каже как да кача клипче да докажа че работи?А някой може ли да си поиграе да направи печатна платка за тази схемичка да си я направи човека.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Реле
« Отговор #47 -: 08 Май, 2013, 16:16:21 »
Сглобих схемата със светодиод и с кондензатар 10 мкф после и със 100 мкф но не работи а само свети защо :unknown:
Защото схемата е фалшива. Най малкото КТ814 е тип ПНП, а на схемата е показан като НПН. Прави си изводи за истинността и.

Неактивен rovalentino

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 27
  • Населено място: Pleven
Re: Реле
« Отговор #48 -: 08 Май, 2013, 18:37:07 »
тази схема която аз постнах работи!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Реле
« Отговор #49 -: 08 Май, 2013, 18:48:02 »
Трябва да работи,има някъде в нета подобна която е с още един транзистор и представлява детски светофар играчка.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Реле
« Отговор #50 -: 08 Май, 2013, 21:31:13 »
тази схема която аз постнах работи!
Естествено, че ще работи. Мултивибратор който не работи е трудно да се направи. Не ставаше въпрос за него.

Неактивен Bozhilov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Пловдив
Re: Реле
« Отговор #51 -: 09 Май, 2013, 14:11:23 »
Bozhilov eto ti multivibrator.Ako nqkoi moje da kaje kak da kacha klipche da dokaja che raboti?.A nqkoi moje li da si poigrae da napravi pechatna platka za tazi shemichka da si q napravi choveka.

Препиши си поста на КИРИЛИЦА, ако обичаш!!!
От Администраторите
Специално този тип мултивибратор съм го пробвал няколко пъти ама на универсална платка и не  е работило  може би заради това че не съм ползвал правилните транзистори-използвал сам c945-свален от комп. захранване а другия път с 9015

Неактивен Bozhilov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Пловдив
Re: Реле
« Отговор #52 -: 09 Май, 2013, 14:14:41 »
Защото схемата е фалшива. Най малкото КТ814 е тип ПНП, а на схемата е показан като НПН. Прави си изводи за истинността и.
Много ти благодаря :hi:. гледах даташиитове на транзисторите и видях че единия е пнп а другия нпн това означава ли че ако транзисторите са еднотипни схемата ще тръгне и между другото вместо 33к ползвах 27к резистор.

Неактивен Bozhilov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Пловдив
Re: Реле
« Отговор #53 -: 09 Май, 2013, 14:15:11 »
Трябва да работи,има някъде в нета подобна която е с още един транзистор и представлява детски светофар играчка.
Можеш ли да ми я дадеш

Неактивен Bozhilov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Пловдив
Re: Реле
« Отговор #54 -: 09 Май, 2013, 16:27:57 »
Bozhilov ето ти мултивибратор.Ако някой може да каже как да кача клипче да докажа че работи?А някой може ли да си поиграе да направи печатна платка за тази схемичка да си я направи човека.
Мога ли да я направя без тримерите 250к ами да сложа някакви резистори например 150к :master2:

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Реле
« Отговор #55 -: 09 Май, 2013, 17:23:41 »
Можеш да слагаш почти всякакви постоянни резистори. Просто се променя времеконстантата, тоест скоростта на мигане. Затова са сложени и тримерите, за да можеш да си регулираш времето на мигане.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Реле
« Отговор #56 -: 10 Май, 2013, 17:57:48 »
Можеш ли да ми я дадеш

Един господ знае къде е :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |