| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха  (Прочетена 6981 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #30 -: 15 Април, 2020, 10:32:15 »
Да точно него визира! Много се радвам че сте запознат с нещата. Аз със лекарите не споря може да го е казал в преносен смисъл "че не обича чистия въздух" не приемайте всичко буквално. Имам една кутия от кръгла руска прахосмукачка която е със същия размер като въздухопровода в нея ще монтирам лампата още на входа. При мен дължината на въздухопровода е повече от 10м. за това ще монтирам два вентилатора един в началото и един в края. Освен това въздуховодите са два и работят на инверторен принцип (вкарват и изкарвт въздуха от помещението). Остана да си намеря такава живачна лампа, дросел и керамична фасунга имам. Благодаря ви много за линка.
« Последна редакция: 15 Април, 2020, 10:41:33 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 617
  • Населено място: Сандански
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #31 -: 15 Април, 2020, 10:57:07 »
Кой какво "визира“ не знам, но сегашния вирус за който се говори не е този за който писа Билян, Изменен е. Така че това със годините... :)
А за чистия въдух - оставам всеки да прецени грамотноста на въпросното изказване. И още - чистия въздух се препоръчва поради други причини, но те нямат нищо общо със способноста на вируса да оцелява, а по-скоро за възможноста за създаване на определена концентрация на вируси. Предполагам всеки знае, че един единствен вирус не може да зарази. Съжалявам за отклонението от темата, но приказки от 1001 нощ сме чували.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен joro

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 148
  • Населено място: Пловдив
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #32 -: 15 Април, 2020, 11:40:17 »
 Ето и моето приложение на бактерицидната лампа.
 Преди повече от 30г направих тази изтривалка за ЕПРОМ.Сега
 е изрових от тавана и е ползвам в кьщи.Надявам се да помага

Неактивен kristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: Polski Trymbesh
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #33 -: 15 Април, 2020, 12:40:28 »
Аз ползвам ето това, фабрично е в него има един турбинен вентилатор който смуче въздуха от един тунел в който има Йонизатор  корпуса е решетъчен и отвсякъде е с филтър.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #34 -: 15 Април, 2020, 13:01:51 »
Какво значение има какъв е вируса, Колегата си е направил система която да убива всички вируси и бактерии. А между другото имам инженер биотехнолог в моето семейство и друг току що завършил лекар биотехнолог който получи повиквателна заповед от военните и в момента работи в щаба, така че знам много добре за каккво става въпрос. Ако желаеш мога да ти изпратя цялата статия на лични защото виждам че се интересуваш от тези неща. А наскоро това което пише в статията беше потвърдено по телевизията от генералния щаб. По отношение на концентрацията на вируса позна! Тук в София днес казаха по новините че най големите огнища са ромските квартали, знаеш ли че концентрацията на вируса около тези квартали е толкова висока че хората които ходят по празните улици около тези квартали дори и с маски започва да ги боли гърлото. Ето за това Руснаците и Китайците пръскат по улиците с едни големи камьони за да не се разнася заразата а тук няма такава практика.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #35 -: 15 Април, 2020, 13:42:20 »
Само да отбележа - моето не е нито йонизатор, нито озонатор. Просто камерна бактерицидна лампа с префилтър. Йонизаторите не пречистват въздуха по никакъв начин, те го обогатяват с йони, а това не е търсения ефект. А озонаторите служат за стерилизация на помещения чрез генериране на големи количества озон, токсичен за живите организми. Това също не е търсен ефект в домашни условия.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен kristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: Polski Trymbesh
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #36 -: 15 Април, 2020, 18:37:05 »
Ето фабричен такъв уред
http://www.dezar.su/c/c/dezar-7

Неактивен триод

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 57
  • Населено място: София
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #37 -: 15 Април, 2020, 22:32:50 »
Харесва ми как е станала самоделката.Сигурен съм,че UV-то трепе вирусите,затова и ще върши работа,пък и филтъра ще е полезен за мръсния въздух в София.А между другото този вирус няма ли да мине през всички рано или късно?При всички случаи мисля,че е по-добре късно,когато са намерили вече лек за него.А дотогава засилване на имунитета и дезинфекциране :drinks:

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #38 -: 15 Април, 2020, 23:24:41 »
      От десетки години през есента и зимата включвам в къщи и на работа кварцова лампа за половин час през деня. Мнението ми е, че добре се справя със заразите.

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #39 -: 16 Април, 2020, 06:13:57 »
Ето фабричен такъв уред
http://www.dezar.su/c/c/dezar-7
Да, тези руски уреди използват живачни УВ лампи, но с ниско налягане и следователно няма опасност от пръскане на балона при замърсяването му и замърсяване с живак на стаята, също и благодарение на цилиндричната си форма няма опасност да озонират възуха, понеже излъчената мощност е равномерно рапределена. Обаче, за съжаление също не стават да предотвратят заразата от разпространение, понеже пътищата на разпространение не са прекъснати - нито класическия пряк въздушно-капков път между заразоносителя и останалите хора, нито новия не по-малко опасен път, а именно прахово-въздушен път от разпрашените заразни капки, изсъхнали по разните повърхности, и както казват способни да заразяват до няколко денонощия, разбира се при положение, че Слънчо не грее, нито биват обеззаразявани с изкуствена УВ светлина или с химически дезифектанти.
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #40 -: 17 Април, 2020, 09:32:09 »
Страхотна е! Пуснах на филтър само, избърсах прах след около час. Работи около 4 часа и след това огледах - никакъв прах никъде! Обикновено като се мотам и майсторя тук много бързо се натрупва прах. Направих и същия пробен тур + лампата за 6 часа в хола, и там прах няма вече. Никаква миризма на озон. Дроселът си грее, стига около 80 градуса на повърхонстта на намотките, но не повече. Металната кутия си беше добро решение. Вентилатора малко мърмори, но все пак е на моите години...  :D Смятам проекта за успешен и завършен.
Бъдете здрави и весели празници!
 :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #41 -: 17 Април, 2020, 11:43:50 »
Туку-що видях какво съм написал горе... избърсах прах и го пуснах след час, исках да кажа...  :D
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #42 -: 17 Април, 2020, 23:56:01 »
 :good:

Неактивен coyote

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 11
  • Населено място: Пловдив
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #43 -: 20 Април, 2020, 00:20:43 »
Много интересна тема  :) https://www.chinadaily.com.cn/a/202003/04/WS5e5ee878a31012821727c0f4.html?fbclid=IwAR0HSVznpi6Y3xb96gVytUfIx4Vr6rLw2pQOJP3CdW6lXg3LlX8cYR1AYTw
 И аз от първите дни на тази пандемия се сетих как ни "пържеха" в училище всяка зима голи до кръста в индийска нишка пред UV лампа с червени защитни очила. Веднага се обадих на познат лекар за консултация и отговора беше, че поради направените изследвания през годините пряко излагане на тази лампа не се препоръчва даже я забраняват. Предизвиквала или е предпоставка за образуване на рак по кожата и в човешкото тяло. Обаче пък от друга страна разнищва ДНК веригата на вирусите и може да облъчваш помещението и после задължително проветряване! Та изрових една фабрична медицинска лампа и действам по препоръката. Тази е с два вида източника в ИЧ и УВ спектри. Но кварцовите пурички изгоряха, те действаха успоредно с живачната лампа. Другата възможност е само те да работят. Има и един стъклен цилиндър, който се движи нагоре и надолу по скала около живачната лампа...някакъв филтър за промяна на интензитета може би. Ако имате информация от къде мога да си закупя тези кварцови пури ще съм благодарен и щастлив да си я възстановя.   

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #44 -: 20 Април, 2020, 01:38:42 »
Кварцовите пури (инфрачервено лъчение) са против фибромиалгия  не са за дизенфекция.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |