| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Зарядно за литиева батерия на велосипед  (Прочетена 900 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Попадна ми едно такова захранване,което естествено не работи.До колкото го разучих IC TL494 не генерира нищо.Няма дежурно 12в захранване заложено.494 е на отделна платчица с целия си антураж.Искам да попитам за тази схема ,достатъчно ли е да се подаде 12в захранване за да тръгне да генерира или има някакви забрани ако нещо не е спазено.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 265
  • Населено място: София
Re: Зарядно за литиева батерия на велосипед
« Отговор #1 -: 27 Февруари, 2022, 14:33:07 »
Като се подаде 12V (може и до 20) на 12пин, на 14 пин трябва да излезе 5V, а на 5 пин излизат "триони". Изходите обаче пин 8 и 11 може да са блокирани в зависимост от сигналите на 1, 2, 15, 16, и 4 пинове. Трябва да се прави справка с даташийта. Съществува възможност изходите са пин 9 и 10, но това рядко се среща.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Зарядно за литиева батерия на велосипед
« Отговор #2 -: 27 Февруари, 2022, 19:08:33 »
Благодаря,много!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Зарядно за литиева батерия на велосипед
« Отговор #3 -: 10 Март, 2022, 20:18:36 »
Нещата се оказаха по-сложни отколкото ми се искаше.За TL494 проблема го реших-прекъснала писта и едно диодче и започна да генерира.Но изкарва на изхода 70 волта вместо 40 волта.Освен 494 има още един чип HT46R47 в когото е проблема.Явно тоя чип управлява работата на 494.Не включва релето към изхода за да подаде 40 волта към изходния кабел за вкл. на акумулатора и не задейства вентилатора.Въпроса ми е как мога да проверя тоя чип за работоспособност.Поставен е на цокъл и попрочетох това онова от datasheet-овете но не ми се изясниха нещата в старата глава.Извинявам се за неточната лексика!А бе май е сдал багажа ама да питам аз!Разбрах че тоя HT46R47 е записваем и то само веднъж.Използва се в много битови уреди защото е програмируема памет.Руснаците са писали за подмяната на чипа в маша за коса.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: Зарядно за литиева батерия на велосипед
« Отговор #4 -: 11 Март, 2022, 13:06:55 »
Пускай го в кофата за боклук, или го пази за части.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |