| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Елeктронен часовник  (Прочетена 2432 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Елeктронен часовник
« -: 10 Октомври, 2016, 22:47:52 »
Здравейте!Днес взех това "чудо" на електрониката от средата на осемдететте години на 20 век - електронен кварцов часовник Kessel модел К28А произведен в Hong Kong.Като цяло е много запазен и най-важното работещ с малко изключение - лампичката му е изгоряла.Ще му търся такава от някой друг неработещ.Много е готин,има си аларма,хронометър,двойно часово време и стандартните час и дата.Много ме радва и ме връща години назад...Ето снимки да му се порадвате и вие: :hi:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Елeктронен часовник
« Отговор #1 -: 10 Октомври, 2016, 23:05:06 »
Дааа страшни часовници са. Дълго време като ученик носих подобен модел. Моя имаше аларма със 7 различни мелодии, тук също пише melody alarm но не разбирам само една мелодия ли свири?
После пак като ученик за 5лв. си купих един часовник пак със 7 мелодии и същите функции кажи речи, но китайско производство, на него пишеше Montana :), проблема му беше че даваше доста голямо отклонение като за кварцов часовник, още тогава го коригирах с два усукани лакирани проводника съединени паралелно на кварца, сега му смених и кварца от сантиментални чувства и го донастроих с подбор на подходяща стойност SMD кондензатор паралелно на него, та така в момента е един от най-точните часовници в къщи.
Но напоследък започнах да намирам по-голям чар в механичните часовници и не се кефя чак толкова на „невероятните“ функции които предлага един такъв кварцов часовник.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Елeктронен часовник
« Отговор #2 -: 10 Октомври, 2016, 23:22:38 »
Със седем мелодии е.За мен също истинският часовник е механичният,било ръчен или настолен (будилник).Нищо не може да се сравни с монотонното цъкане на ръката ти или в стаята,ама и тия са готини,много им се радвахме на времето.Преди години се бях запалил много по часовниците,ремонтирал съм на половината съседи бидилниците,предимно руски (Слава) и тук там някой западен или китаец (и в това производство се намесиха).

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |