| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Нова находка - Lorenz  (Прочетена 1295 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Кристина Захариева

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 25
  • Населено място: София
Нова находка - Lorenz
« -: 29 Февруари, 2024, 14:45:36 »
Здравейте, колеги!
Късметлийка съм! Новата ми находка е един прекрасен Lorenz. За съжаление, не мога да идентифицирам модела, както и годината на производство. Любопитното е, че е в куфарче и към него е останала дори кутия с резервни лампи. Даже класически щепсел няма. Явно е било любима джаджа на моя дядо, защото е оставил бележки вътре. Дали някой може да го погледне?

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #1 -: 29 Февруари, 2024, 15:04:54 »
Здравейте. Това е истинска находка, макар и с липсващ говорител. Радиото е батерийно, модел "KL50", от 1941/42 г. Доста рядък модел, и ценно според мен:
https://www.radiomuseum.org/r/lorenz_kl50.html

Неактивен Кристина Захариева

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 25
  • Населено място: София
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #2 -: 29 Февруари, 2024, 15:15:00 »
Каква бърза реакция, Валери! И какво око! Дори не бях забелязала, че го няма говорителят, докато го чистих вътре. Ще пусна обява за нещо подходящо. Много ти благодаря!

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #3 -: 29 Февруари, 2024, 15:21:21 »
Както се вижда, дори и в сайта на радиомузея няма реални снимки на радиото, явно е доста рядко. Това радио би било гордост за всеки колекционер да го има в колекцията си. Моят съвет е да не се ремонтира, потърсете му говорител, но го оставете така. Дори и лампите му са редки. Поздравления за находката, пазете го. 

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1619
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #4 -: 29 Февруари, 2024, 17:25:02 »
...

Неактивен Кристина Захариева

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 25
  • Населено място: София
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #5 -: 29 Февруари, 2024, 18:28:37 »
Благодаря, Любо, много полезна информация. Владея немски, не разбрах съвсем всичко, но оцених високо. Предвидено е било приемникът да се ползва и като усилвател за грамофон. Явно високоговорителят е бил добър и затова е намерил приложение в някой друг уред... Сега виждам, че всъщност липсва и самата батерия, която е поместена долу.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #6 -: 01 Март, 2024, 07:06:07 »
Както се вижда, дори и в сайта на радиомузея няма реални снимки на радиото, явно е доста рядко. Това радио би било гордост за всеки колекционер да го има в колекцията си. Моят съвет е да не се ремонтира, потърсете му говорител, но го оставете така. Дори и лампите му са редки. Поздравления за находката, пазете го.

Сега ще те заклеймят заради това твърдение - няма ли кондензатори WIMA и блутут УКВ модул в едно лампово радио, това не е никаква реставрация.
И още нещо - задължително трябва да има светодиоди и то мигащи с различни цветове :D

Неактивен Кристина Захариева

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 25
  • Населено място: София
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #7 -: 01 Март, 2024, 11:22:19 »
Не знам защо така решихте. Станах мъж, че и Филип на всичкото отгоре.
Аз благодаря много за контакта с майстора от Люлин 9, но избрах друг вариант.
Днес ще ви пусна още една находка от тавана. Колекционер няма да стана, но ценя и уважавам старите неща. А радиоапаратите са били хоби на моя дядо и се почуствах задължена да се погрижа за тях.
Колкото до прекрасния Lorenz, струва ми се, че мястото му не е при мен. Той трябва да попадне при истински ценител. Ще му се порадвам още известно време и ще го подаря на Валери.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #8 -: 01 Март, 2024, 13:44:39 »
Развалихте ми хубавите впечатления от форума. Жалко.
Не знам с какво предизвиках тези съмнения.
Съмненията са предизвикани от сериозния интерес, който имате към старите радиоапарати.
Аз съм на доста години, но до сега не съм срещал жена с подобен интерес.

Моля, не си разваляйте хубавите впечатления от форума, защото той е не само "хубав", но и полезен.
Завиждам Ви за страхотните радиоапарати, въпреки че не съм колекционер!
Успех !   

Неактивен Кристина Захариева

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 25
  • Населено място: София
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #9 -: 01 Март, 2024, 14:03:05 »
Благодаря, Радио 208!
Искрено се възхищавам на вашето хоби.
Честно казано, не разбирам добре кой от каква измама се притеснява. Не искам нищо.
Благодарна съм, че ме допуснахте тук.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #10 -: 01 Март, 2024, 14:38:58 »
...
Честно казано, не разбирам добре кой от каква измама се притеснява. Не искам нищо.
...

Винаги когато се появи твърдение че някой се представя за друг се появява и съмнение за опит за измама. Твърдението се появи с поста на колегата lz2xl, който е модератор, което означава че разполага с методи да разбере когато един член на форума се предсавя за друг, като сравняване по IP адрес и др. Аз просто призовах да се сподели информацията с коята се разполага за да се прави такова твърдение, защото ако е солидна, има вероятност това да се прави с цел на някаква измама.

Сега също го призовавам да обоснове твърдението си.

Визирам този пост:
« Последна редакция: 01 Март, 2024, 14:49:42 от CVT »

Неактивен Кристина Захариева

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 25
  • Населено място: София
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #11 -: 01 Март, 2024, 14:54:54 »
Здравейте, тук нещата станаха сериозни. Първоначално помислих, че някой си прави майтап.
Ако някой има смелостта да обвинява, да пише защо.
IP адресът ми не е някаква тайна - 176.12.18.154. Ето ви линк към сайт, в който често пускам стихове и разкази. Ще ми видите и снимката.
https://ufeel.me/user/kristinazaharieva

Ето линк и към собствения ми сайт:
https://kzaharieva7.wixsite.com/poems/za-avtora

Очаквам адекватно извинение от конспиратора!
« Последна редакция: 01 Март, 2024, 15:05:34 от Кристина Захариева »

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #12 -: 01 Март, 2024, 21:28:57 »
 :off:

И какво имаш предвид, lz2xl?
Измамникът трябва да се представи за жена, за да влезе през задния вход във форума и да го купи???
Доста фантазия, признавам.
Все още чакам извинението ти.
Мислех да се въздържа от коментари и да изчакам да видя до къде ще стигнете, но!!! Явно при регистрацията не сте ПРОЧЕЛИ, щото нали сте ПОЕТЕСА и пишете предимно,  г-жо Доктор Фармацевт Захариева, чл. 4, ал. 2 "Администраторите и Модераторите на този форум винаги са прави. Те не мразят персонално никого от Вас, а гледат интереса на форума, дори когато Ви се струва, че имат лично отношение. "

Тааа, да ВИ кажа,  АЗ като Администратор и Собственик на този форум, за тези 12 г. докато той съществува, съм се нагледал на всякакви "посетители".
Та ето как по-будните колеги, ЕКИПА на форума и аз виждаме Вашите постове...

Трейлър за най-новият български сериал "БАЛЪЦИТЕ":

Млада и невинна учителка по биология намира на тавана на дядовата си къща няколко десетки супер редки радиоприемника, грамофона и какво ли още не, дето ги няма даже в Ретромузея. Тя търпеливо е чакала цели 60 години за да ги открие и сега е в шок, но...
Тутакси решава, че трябва да реставрира неугледните кутии и влага цялата си женска енергия и "реставраторски" способности... Въпреки, че дори не знае какво точно реставрира.
Търка, чисти, шпаклова, грундира, полира.. без да разглобява даже...
Оообаче нещеш ли, след няколко месеца труд се пляска по челото с мисълта - Аз добре реставрирах тези кутии на дядо, ама сега как ще ги пусна да ми пеят, свирят и да ме веселят, мигар съм някаква Еснафка!?!
Дали да не попитам някой по-знаещ, има представа що е то и да вземе да ми ги оправи, щот нали съм сама женица клета и нищо не разбирам .... Я да ПРОБВАМ в Сандъците.КОМ, там са коджамити любезни хорица ..

Следва продължение... :empathy2: :D

Та... реставрирайте си на воля, публикувайте стига да не нарушавате ПРАВИЛАТА.. А ако искате се обидете и си отидете, това си е лично ВАШЕ решение. Може и поема да напишете по случая. Всинца тръпнем в напрежение, какво ли ще ни предложи сценариста в следващият епизод.
(апропо, стихосбирка и аз съм издал, даже съм лауреат за 2022 г. на годишната награда на в-к Стършел)
 :D

« Последна редакция: 01 Март, 2024, 21:38:17 от Gabo »

Неактивен Кристина Захариева

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 25
  • Населено място: София
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #13 -: 02 Март, 2024, 08:54:03 »
:off:
Мислех да се въздържа от коментари и да изчакам да видя до къде ще стигнете, но!!! Явно при регистрацията не сте ПРОЧЕЛИ, щото нали сте ПОЕТЕСА и пишете предимно,  г-жо Доктор Фармацевт Захариева, чл. 4, ал. 2 "Администраторите и Модераторите на този форум винаги са прави. Те не мразят персонално никого от Вас, а гледат интереса на форума, дори когато Ви се струва, че имат лично отношение. "

Тааа, да ВИ кажа,  АЗ като Администратор и Собственик на този форум, за тези 12 г. докато той съществува, съм се нагледал на всякакви "посетители".
Та ето как по-будните колеги, ЕКИПА на форума и аз виждаме Вашите постове...

Трейлър за най-новият български сериал "БАЛЪЦИТЕ":

Млада и невинна учителка по биология намира на тавана на дядовата си къща няколко десетки супер редки радиоприемника, грамофона и какво ли още не, дето ги няма даже в Ретромузея. Тя търпеливо е чакала цели 60 години за да ги открие и сега е в шок, но...
Тутакси решава, че трябва да реставрира неугледните кутии и влага цялата си женска енергия и "реставраторски" способности... Въпреки, че дори не знае какво точно реставрира.
Търка, чисти, шпаклова, грундира, полира.. без да разглобява даже...
Оообаче нещеш ли, след няколко месеца труд се пляска по челото с мисълта - Аз добре реставрирах тези кутии на дядо, ама сега как ще ги пусна да ми пеят, свирят и да ме веселят, мигар съм някаква Еснафка!?!
Дали да не попитам някой по-знаещ, има представа що е то и да вземе да ми ги оправи, щот нали съм сама женица клета и нищо не разбирам .... Я да ПРОБВАМ в Сандъците.КОМ, там са коджамити любезни хорица ..

Следва продължение... :empathy2: :D

Та... реставрирайте си на воля, публикувайте стига да не нарушавате ПРАВИЛАТА.. А ако искате се обидете и си отидете, това си е лично ВАШЕ решение. Може и поема да напишете по случая. Всинца тръпнем в напрежение, какво ли ще ни предложи сценариста в следващият епизод.
(апропо, стихосбирка и аз съм издал, даже съм лауреат за 2022 г. на годишната награда на в-к Стършел)
 :D

Здравейте, господин Габо,

добър сценарий, без съмнение. Само че нито съм "женица", нито "клета и сама".
Видях, че сайтът Сандъците не е забранен за жени и си помислих, че мога да се включа заради няколкото радиоапарата на моя дядо, които открих наскоро и за които ми е нужна помощ да ги идентифицирам и пусна в действие. За съжаление, сайтът, който толкова ми харесваше до вчера, се оказа не толкова гостоприемен и добронамерен. Смятах хората тук за професионалисти, отдадени на хобито си, от които мога да получа компетентен съвет. Но възникналите съмнения и интриги подхождат повече на женски форум, според мен. Не съм обидила никого, реакцията Ви е странна и непремерена.
А поема може да не напиша, но страхотен разказ ще излезе от цялата тази история.
Слагам тук една снимка от тази сутрин, изпращам поздрави и пожелавам на всички здраве и повече вяра в хората.

Кристина
« Последна редакция: 02 Март, 2024, 09:12:19 от Валери »

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Нова находка - Lorenz
« Отговор #14 -: 02 Март, 2024, 09:38:32 »
Я ми споделете този "Филип" който споменахте да не прословутия "Egoiz"който преди 10 години ме излъга с едно радио Вежен който го размених за една грамофонна плоча която до ден днешен е чакам.
Може би всички от форума малко или много се опарихме от въпросният човек и затова и почнаха съмнения за въпросната жена,защото до сега лично не съм виждал жена която да и привлече вниманието стара техника камоли да реставрира.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
1177 Прегледи
Последна публикация 21 Май, 2017, 13:58:10
от dragan
1 Отговора
714 Прегледи
Последна публикация 21 Август, 2017, 17:28:53
от e-sea
3 Отговора
1297 Прегледи
Последна публикация 15 Октомври, 2017, 20:57:15
от dragan
3 Отговора
1053 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 22:05:44
от dragan
1 Отговора
710 Прегледи
Последна публикация 06 Октомври, 2021, 20:16:58
от Валери

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |