| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: китайско радио WAXIBA XB-16U - помощ за намиране на интеграл  (Прочетена 14097 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Велин Панчев

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Асеновград
Здравейте отново, ако може малко помощ с намирането на една интеграла , защото е изгоряла и даже има дупка там където е обозначението на интегралата и немога да видя целия номер,  ето снимка:
26825-0

« Последна редакция: 21 Март, 2015, 22:48:43 от Gabo »

Неактивен Велин Панчев

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Асеновград
до интегралата  отгоре ,на платката е написано AC1094. На другата QN8027 , QN8027 го има същия и върху платката,т.е. надписа отговаря. Възможно ли  е по този номер да се намери. Аз опитах няколко пъти но нищо не открих.  аз мисля че това са знаците АВ12_ _ CE4W3G1-94E . или А да е 4 ; В да е 8. десният знак който е на изгорялата площ ,на мен ми се струва че е 2.  мисля така защото с 2-та си приличат в горната част на числото 2 .но може и да е друго.
« Последна редакция: 22 Март, 2015, 15:32:45 от Велин Панчев »

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
 ??? Абе колега толкова труд и мъки при положение че е 17 лева :crazy: с доставката .  :master2:



http://olx.bg/novo-radio-waxiba-xb-16u-s-displey-za-slushane-na-mp3-faylove-14-lv-i44919615
Бат Сашо :)

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
до интегралата  отгоре ,на платката е написано AC1094. На другата QN8027 , QN8027 го има същия и върху платката,
Доколкото виждам  QN8027 е FM радиото, остава гръмналия чип да е усилвателя, ама кой знае. Ако някой има такова ще е най-лесно да види ;)

??? Абе колега толкова труд и мъки при положение че е 17 лева :crazy: с доставката .  :master2:
Абе колега, ако става дума за пари, при китайците е $4, но предполагам колегата просто му е интересно да разбере кое за какво е било и евентуално да си начеше поялника, като не помагаш, поне не пречи.

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
 :flag_of_truce: :flag_of_truce: Мир искам да вида как отпоявате тоя интеграл с поялник . Не го приемай като заяждане ама как става тоя номер .  :master:  :flag_of_truce: :flag_of_truce:
Бат Сашо :)

Неактивен Велин Панчев

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Асеновград
аз знам че e17 лв ,но както казва Gabo -просто искам да опитам да го поправя. или както казваха някой стари майстори -"в името на спорта" .за мен лично ще е голямо удолетворение да го поправя. при проверка м/у GND и VCC на QN8075 установих че има късо. след демонтиране на изгорялата интегралка ,късото в QN8075 изчезна.

Между другото аз купих същия модел само за да видя това обозначение , то се оказа че са малко различни, на повреденото са тази въпросната, QN8075, 24C02N ATMEL256 и D2822N. а на другото 24С20N не участва в схемата . към тази изгорялата е включено и дисплея. остава от другото да взема номера и да търся същото и да се появят някой варианти около него.
ето малко данни за останалите

http://html.alldatasheet.com/html-pdf/175212/ATMEL/AT24C02N-10SA-2.7C/161/1/AT24C02N-10SA-2.7C.html

http://datasheet.seekic.com/datasheet/D2822N.html

http://greyghost.mooo.com/kinter-a5/QN8075.pdf

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
:flag_of_truce: :flag_of_truce: Мир искам да вида как отпоявате тоя интеграл с поялник . Не го приемай като заяждане ама как става тоя номер .  :master:  :flag_of_truce: :flag_of_truce:

Не е сложно,иска търпение :)
/>Може и така :)

Неактивен Велин Панчев

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Асеновград
никога не съм го приемал за заяждане ,знам че е по лесно да си купя друго и да си гледам рахата , ама кът ма зачувърка нещо . а интегралката за 15-20 секунди се отпоявя . един от методите е сплав РОЗЕ или ВУДА ако не се бъркам едната се топи на 90 а другата на 60 грдуса . по този начин свалям температурата на топенето на калая. този метод се препоръчва ако нямаш горещ въздух . това въдях в нета и го ползвам . има много начини за разпояване ,в зависимост от техническите възможности използваш  съответния.

 и ето резултата :

« Последна редакция: 22 Март, 2015, 19:41:20 от Gabo »

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
От къде може да се купят сплав на Розе или Вуда?

Неактивен Велин Панчев

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Асеновград
аз си купих от ebay, от един руснак -той продава много консумативи за запояване-флюсове тиноли и др. в България не можах да намеря тогава.  виж тук -незнам да ли е валидна обявата все още

http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=25660

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 350
  • Населено място: София
Скоро ремонтирах такова радио с изгоряло крайно стъпало. За съжаление, не съм записал какъв беше чипът. Помня, че не беше скъп.
Радиото е с вградена акумулаторна батерия, просто зарядно и възможност за работа с батерии. Зарядното е един гасяш неполярен кондензатор и изправителен диод. По този начин, когато е включен за зареждане, апаратът е под напрежение и е много опасен за ползване. Под напрежение са USBто, жакът за слушалки, четецът за карти и батерийния отсек, до които има достъп.
Освен това, акумулаторната батерия е много некачествена, прекъсва вътре, и зарядното напрежение става много високо в стендбай. Това е и причината за изгаряне на чипа. Затова сложих един ценеров диод за около 12V паралелно на акумулатора.
Според мен, такъв апарат не би трябвало да се допуска за продажба на пазара - рискът от токов удар е голям.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Чипове с външни крака презапоявам и подменям от няколко години вече с обикновен поялник. Поливам добре с течен флюс- зелено шише от елимекс, после подгрявам бързо 2-та реда крака с поялника и махам с пинцети ...  Иска тренировка, на процедурата докато свикнеш да сваляш чиповете без да изпокъсаш площадките под крачетата , но с времето се научава и не е кой знае какво.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Не знам какяо се мъчите станцийте вече са по 100тина лева .  Иначе флюса не е ли вреден за здравето на майстора и  здравето на платката.  :master2: :hi:
Бат Сашо :)

Неактивен Велин Панчев

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Асеновград
Вреден е ,но за това си направих една система от вентилатор 12в и тръба за отвеждане на парите.

Радко благодаря за инфото- аз като мерих напрежението към този кондензатор и ме изпра тока с включено 220в  :D -мислех си,  че са някакви акумолатори в тази кутия и се зареждат по някаква схема от радиото.  ???
« Последна редакция: 23 Март, 2015, 10:09:11 от Велин Панчев »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Има много начини за разрушително разпояване на такива ИС. Единия е с макетен нож да се изрежат краката от чипа и после с поялника да се съберат от платката, а другия е краче по краче нагрявам и повдигам с карфица. Но съществуват много други начини включително пистолет за горещ въздух. Проблема с пистолета е че нагряваш и много други неща и може да свалиш и други чипове наоколо и да стопиш корпусите на други елементи.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Радио Waxiba

Започната от pana Колекции

6 Отговора
5290 Прегледи
Последна публикация 30 Декември, 2013, 04:21:32
от pana
Бандскан с "Waxiba XB-16U"

Започната от dakata.radio Общи приказки

3 Отговора
1821 Прегледи
Последна публикация 26 Май, 2017, 23:12:09
от Yassen
10 Отговора
1293 Прегледи
Последна публикация 22 Януари, 2020, 10:31:55
от electron

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |