| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: "PHILIPS 470A", реставрация  (Прочетена 10711 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: "PHILIPS 470A", реставрация
« Отговор #45 -: 18 Февруари, 2017, 23:48:55 »
Първо, голямо браво! Такова "стахановско" реставриране не си спомням да съм виждал. Въпреки скоростта, смятам, че е е станало едно малко голямо бижу, особено на външен вид. Отделно, цялата тема става за учебно помагало. Е, благодарение на всичките участници. Приятно е да виждаш какви българи все още има, да работят за идеята с удоволствие, а не непременно за далаверата.
0888981645, 072365106

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: "PHILIPS 470A", реставрация
« Отговор #46 -: 19 Февруари, 2017, 09:08:48 »
Благодаря Ви колега за добрите думи  :drinks: . Да, радиото е доста красиво, общо-взето ми се събират около 4-5 дена да съм работил по него. Мислех първо да сменя всички кабели заради изолацията им, но не бяха толкова зле и ги оставих, тук-таме поизолирах където имаше нужда. Колегата rkounev ми изпрати нов плат който много се доближава до оригиналния, доста мислех дали да го сложа, но накрая предпочетох да запазя оригиналния плат. С изключение на потенциометъра за звука и няколко кондензатора, всичко е оригинално по радиото. Работи си добре за годините, лампата EF9 ми правеше проблеми, появяваше се едно пищене. Наложи се да я обвия с алуминиево фолио и отгоре му да навия няколко навивки кабел запоен за едното и краче което отива на маса. Интересно радио е, даже се чудя как може фирмата Филипс да има толкова много модели, най-различни радиа.

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: "PHILIPS 470A", реставрация
« Отговор #47 -: 19 Февруари, 2017, 14:23:01 »
Ето как изглежда положителния електрод на кондензаторите на Филипс от този период (потопен в електролит).
Този  е 8 мкф.


Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: "PHILIPS 470A", реставрация
« Отговор #48 -: 20 Февруари, 2017, 11:56:26 »
Даа, оригинално направено. Интересно обаче, защо се получава "окъсяване" в някои, може би има утайки в електролита и дават връзка с корпуса  :writer: . Когато ги "тренирах", някои си даваха "на късо", след известно време се възтановиха. Други си продължаваха да окъсяват, не можеха да се възтановят  :nea: , пак ще ги пробвам когато имам време  ??? .

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
5 Отговора
1046 Прегледи
Последна публикация 12 Април, 2019, 08:19:45
от azop_v
1 Отговора
558 Прегледи
Последна публикация 28 Декември, 2020, 13:59:21
от Валери
"Philips PHILETTA" BD254U

Започната от Валери « 1 2 3 4 » Колекции

54 Отговора
5082 Прегледи
Последна публикация 06 Април, 2024, 09:16:57
от radostin.kolev
54 Отговора
5524 Прегледи
Последна публикация 06 Март, 2021, 20:04:38
от Валери
13 Отговора
1948 Прегледи
Последна публикация 07 Март, 2021, 00:38:49
от Лъчо Минков

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |