| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Умен бушон / предпазител  (Прочетена 11650 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Умен бушон / предпазител
« Отговор #60 -: 31 Януари, 2019, 09:05:50 »
Didov, ако генератора няма "нула" т.е. звездния център не е занулен, то какъв ще бъде потенциала на всяка една от фазите спрямо земя?
Защото аз твърдя че такъв няма да има и в този ред на мисли няма никакъв ефект от заземяване.
Къде греша?

ПП не съм силнотоков спец, та моля да ми простите въпросите ако Ви се струват глупави.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1532
  • Населено място: Варна
Re: Умен бушон / предпазител
« Отговор #61 -: 31 Януари, 2019, 09:38:04 »
Didov, ако генератора няма "нула" т.е. звездния център не е занулен, то какъв ще бъде потенциала на всяка една от фазите спрямо земя?
Защото аз твърдя че такъв няма да има и в този ред на мисли няма никакъв ефект от заземяване.
Къде греша?

ПП не съм силнотоков спец, та моля да ми простите въпросите ако Ви се струват глупави.
Прав си разбира се, ако трифазната система е изолирана от земята, заземяването не може да те защити по никакъв  начин. Това с изолирания звезден център се прави само в специални случаи, за да се икономиса един проводник и после в трафопоста се възстановява земята, иначе се губи ценно свойство на трифазната система да има два вида напрвжения, фазно и линейно.
Това обаче е само теория, кабелите имат големи капацитети и работата може да е много по-различна!  :D Нека енергетиците да кажат ка е действително!
« Последна редакция: 31 Януари, 2019, 09:43:28 от styrshel »

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1621
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Умен бушон / предпазител
« Отговор #62 -: 31 Януари, 2019, 17:47:58 »
Didov, ако генератора няма "нула" т.е. звездния център не е занулен, то какъв ще бъде потенциала на всяка една от фазите спрямо земя?
Защото аз твърдя че такъв няма да има и в този ред на мисли няма никакъв ефект от заземяване.
Къде греша?...
Да приемем теоретично, че даденият трафопост има само два абоната.
Първият абонат има повреден бойлер, с пробив на нагревателя от фаза А към корпус, който е заземен.
Вторият абонат има повредена електрическа печка, с пробив на нагревателя от фаза В към корпуса на металния котлон, който не е заземен.
При тая ситуация корпуса на котлона ще се окаже под напрежение спрямо земята (офазен) с големината на напрежението между двете фази (т.н. линейно напрежение) и предпазителите и на двата абоната няма да изключат, тъй като корпуса на котлона на втория абонат не е бил заземен.

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Умен бушон / предпазител
« Отговор #63 -: 31 Януари, 2019, 19:23:49 »
Да приемем теоретично, че даденият трафопост има само два абоната.
Първият абонат има повреден бойлер, с пробив на нагревателя от фаза А към корпус, който е заземен.
Вторият абонат има повредена електрическа печка, с пробив на нагревателя от фаза В към корпуса на металния котлон, който не е заземен.
При тая ситуация корпуса на котлона ще се окаже под напрежение спрямо земята (офазен) с големината на напрежението между двете фази (т.н. линейно напрежение) и предпазителите и на двата абоната няма да изключат, тъй като корпуса на котлона на втория абонат не е бил заземен.

Тази ситуация е напълно възможна. За това аз подозирам, че там са длъжни да заземяват металните корпуси на електроуредите. Самите монофазни консуматори се захранват между две фази. При това положение работен ток между фаза и нула (земя) не протича. Подобно нещо се ползва и тук при някои машини - свързва се разделителен трансформатор с първична намотка 400 волта между две от фазите. Вторичната може да е за 230 волта или по-ниско. Оперативните вериги и електрониката се захранват от него. По този начин се избягват голяма част от смущенията...

Неактивен Venci_002

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 25
  • Населено място: Варна
Re: Умен бушон / предпазител
« Отговор #64 -: 12 Април, 2019, 19:58:45 »
       "В Норвегия няма фаза и нула, а две дефазирани фази и вероятно заради това на всеки токов кръг има по два бушона."
     Това не мога да го разбера - дефазирана фаза, даже две???

Иска даа каже вероятно че се използва междуфазното напрежение.

Неактивен marabunta

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 27
  • Населено място: гр. Свищов
Re: Умен бушон / предпазител
« Отговор #65 -: 13 Май, 2019, 20:02:35 »
Норвежка му работа. Ами аз смятам, че дори с разделителен трансформатор остават смущения. Аз лично го разбрах опитно.

Неактивен hotclick

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Пловдив
Re: Умен бушон / предпазител
« Отговор #66 -: 02 Март, 2021, 13:53:11 »
Стара тема, но ако проблема не е решен
https://smartarena.bg/produkt/wifi-klyuch-za-boiler/

Активен digi2577

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 238
  • Населено място: Бургас
  • Димитър А. Димитров
Re: Умен бушон / предпазител
« Отговор #67 -: 02 Март, 2021, 14:49:53 »
Стара тема, но ако проблема не е решен
https://smartarena.bg/produkt/wifi-klyuch-za-boiler/

Това изглежда много добре, но не е което ми трябва :( Нужен ми е WiFi управляем предпазител 20A с прекъсвач на фасунга E27.

Неактивен hotclick

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Пловдив
Re: Умен бушон / предпазител
« Отговор #68 -: 04 Март, 2021, 18:58:55 »
разгледай им сайта. Имат релета на 10А, 40А и 60А с wifi

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Умен бушон / предпазител
« Отговор #69 -: 04 Март, 2021, 19:44:18 »
Фасунгата не е за такива токове!  :batt:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен hotclick

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Пловдив
Re: Умен бушон / предпазител
« Отговор #70 -: 04 Март, 2021, 20:04:59 »
Разбрано  :flag_of_truce:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |