| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Соларен панел 100вт.  (Прочетена 8038 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Соларен панел 100вт.
« Отговор #45 -: 06 Юли, 2018, 09:20:09 »
Господа теоретици... Говорим за тока, само за него!!! Защото по принцип може да има фазова разлика между напрежението на мрежата и тока, който генерира инвертора!!!

За случая с АЕЦ и ТЕЦ не искам да коментирам доколко е възможно да не се във фаза. Но това, че не са във фаза не означава 2 синусоиди, (пълна глупост), а би означавало, че токовете на двата генератора не са във фаза...

Г-н Бекриев, пределно ми е ясно, АЕЦ и ТЕЦ и всички останали са напълно синхронизирани, но моите въпроси бяха към Ориго /Митко/ защото той се опита да каже нещо по въпроса с което не бях съгласен! :)

Сега за тока и напрежението - кога може да има изместване по фаза - когато имаме товар различен от активен. Моля кажете ми случай когато при активен това ще имаме разминаване между ток и напрежение?
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Соларен панел 100вт.
« Отговор #46 -: 06 Юли, 2018, 10:14:16 »
Добре, съгласен съм че с фазата на тока спрямо напрежението малко съм написал неверни неща, или по-точно е трябвало да имам предвид 180 или -180 градуса а не друго. И да, отдаваната мощност ще зависи повече от тока от колкото от фазата.
Но аз не разбирам в този случай какъв е въпроса ти?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Соларен панел 100вт.
« Отговор #47 -: 06 Юли, 2018, 11:19:33 »
Въпросите ми бяха риторични , с цел да разбереш че грешиш. А това което сега написа аз не го разбирам.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Соларен панел 100вт.
« Отговор #48 -: 06 Юли, 2018, 14:03:15 »
Аз първоначално в темата никакво участие не взимах, докато ти не започна да задаваш въпроси как щяло да се разбере от къде дърпа ток климатика. После, ок не бях напълно прав, поради мое не достатъчно замисляне по проблема. Това последното е въпрос дали тока тече синфазно или противофазно с напрежението - това определя дали генерираш или консумираш мощност в мрежата.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Соларен панел 100вт.
« Отговор #49 -: 06 Юли, 2018, 14:40:47 »
Това последното е въпрос дали тока тече синфазно или противофазно с напрежението - това определя дали генерираш или консумираш РЕАКТИВНА  мощност в мрежата.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Соларен панел 100вт.
« Отговор #50 -: 06 Юли, 2018, 15:55:04 »
Това последното е въпрос дали тока тече синфазно или противофазно с напрежението - това определя дали генерираш или консумираш РЕАКТИВНА  мощност в мрежата.
Баш! А дали генерираш или отдаваш е въпрос на ПОСОКА на тока.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |