| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: питане за осцилограф  (Прочетена 3655 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: питане за осцилограф
« Отговор #30 -: 01 Май, 2022, 21:57:03 »
 Ее , разбира се - но е добре да има и някой загрижен  :) Уш отидохме малко да починем на село , то там свърших повече работа от колкото на работата  :D  Както и да е , грижата по дома е цял живот  :)

Относно неравномерната яркост на кинескопа, може да опиташ с магнита на йонния уловител...


Даа , неравномерната яркост се оправи на 90 % някъде , почти не се забелязва разлика вече . Беше разместен със около 3-4 сантиметра в дясно . Значи и това е готово  :)

Остава контраста , утре ще направя снимки и осцилограми .

Междувременно , започнах лека полека да слагам новите кондензатори в старите тръбички - и запечатвам с дзифт .Губя си времето с две думи  :D 

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: питане за осцилограф
« Отговор #31 -: 03 Май, 2022, 08:37:14 »
Цитат
Междувременно , започнах лека полека да слагам новите кондензатори в старите тръбички - и запечатвам с дзифт .Губя си времето с две думи
Не си губиш времето. Това е правилния начин да запазиш автентичния вид. Аз уплатнявам новите кондензатори в тръбичките със паченца салфетка, после заливам със зифт. За топенето използвам отделен поялник който съм жертвал само за тази цел, защото след това не държи калай.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: питане за осцилограф
« Отговор #32 -: 05 Май, 2022, 21:00:15 »
Пффф , на осцилоскопа му стана нещо за постоянно . Затова и не съм качвал . И предния път беше същото , но се оправи след 10тина минути . Сега това е за постоянно ... Как е възможно да съм такъв карък  :D  Скопа ми е подарък , и човека каза че не знае нищо за него , така че ... Нямам жокери  :)


Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: питане за осцилограф
« Отговор #33 -: 05 Май, 2022, 21:24:15 »
Вземи го продай на скрападжия за ценни метали в него има известно количество добави някой лев и си вземи истински осцилоскоп има 2х 100 mhz тектроникси и хитачита за по 250-300 лв .
Не се занимавай изобщо с тая недъгава тенекия , само са съсипвали ресурсите ....

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: питане за осцилограф
« Отговор #34 -: 05 Май, 2022, 22:02:02 »
Вземи го продай на скрападжия за ценни метали в него има известно количество добави някой лев и си вземи истински осцилоскоп има 2х 100 mhz тектроникси и хитачита за по 250-300 лв .
Не се занимавай изобщо с тая недъгава тенекия , само са съсипвали ресурсите ....

Аз постъпих така с моя С1-114. Уж беше солиден и сравнително малко употребяван, но се оказа, че има някакъв фабричен недъг. Правих, каквото правих и накрая-за скрап.

За С1-65А дават следното съдържание в грамове:

Цитат
Золото : 0,73888
Серебро : 36,7552
Платина : 0
Палладий : 0,27667

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: питане за осцилограф
« Отговор #35 -: 05 Май, 2022, 22:36:48 »
Да не би да се е скапал потенциометъра,провери го.
Работят добре според мен,имал съм 2бр.
« Последна редакция: 05 Май, 2022, 22:59:28 от ONZI »

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: питане за осцилограф
« Отговор #36 -: 06 Май, 2022, 07:14:44 »
Това май е самовъзбуждане на усилвателя Y. Трябва да смениш електролитните кондензатори в усилвателя и филтърните по захранванията му.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: питане за осцилограф
« Отговор #37 -: 06 Май, 2022, 07:27:41 »
kortex -  ако се отказваш от осцилоскопа, моля дай контакт за връзка. Ще ти го платя по разумна цена. Не го пускай на скрападжийте. :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: питане за осцилограф
« Отговор #38 -: 06 Май, 2022, 22:49:54 »
Много прилича на потенциометър , но ще си късметлия ако е той . Лесно се проверява . Дай плъзгача в средно положение и дай на късо към единия и после към другия край . Ако ефекта е същия , ще трябва да мериш напреженията по усилвателя . Нагоре и на долу трябва да са балансирани . Погледни по схемата .
 Успех .
« Последна редакция: 06 Май, 2022, 22:59:06 от yooo »

Неактивен триод

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 57
  • Населено място: София
Re: питане за осцилограф
« Отговор #39 -: 08 Май, 2022, 00:09:40 »
И на мен ми прилича на електролитни кондензатори. Намери си схема на осцилоскопа разсъждавай по нея. Тая техника не заслужава да иде за скрап. Тектрониксите и хитачитата от тия години ще са за същата профилактика както и руските осцилоскопи.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: питане за осцилограф
« Отговор #40 -: 08 Май, 2022, 22:16:08 »
И на мен ми прилича на електролитни кондензатори. Намери си схема на осцилоскопа разсъждавай по нея. Тая техника не заслужава да иде за скрап. Тектрониксите и хитачитата от тия години ще са за същата профилактика както и руските осцилоскопи.

Само дето тектрониксите и хитачитата от тези години са 1000 пъти по готини за ремонт и са мнооооого Mhz нагоре ,па честотомери канали работи .

П.п не е заяждане просто съм ги намразил тия съветски кочини и има защо !

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: питане за осцилограф
« Отговор #41 -: 08 Май, 2022, 22:57:06 »
И на мен ми прилича на електролитни кондензатори. Намери си схема на осцилоскопа разсъждавай по нея. Тая техника не заслужава да иде за скрап. Тектрониксите и хитачитата от тия години ще са за същата профилактика както и руските осцилоскопи.

Имам и Тектроникс-и и Хитачи от същият период и да ти кажа не са мръднали за ралика от руските които съм имал. Те още нови  от магазина си бяха зле , който е пипнал нещо различно от руските и полските осцилоскопи надали ще се върне някога на тях !
Добре че нявреме осъзнах истината и подарих всички руски техники които имах ( единствено съжалявам за Ц20 :) , както недовиждам с тази голяма система си е направо мечта :) .
« Последна редакция: 08 Май, 2022, 23:07:57 от TheHungry »
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: питане за осцилограф
« Отговор #42 -: 08 Май, 2022, 23:02:24 »
Няма полза да сравняваме качествата на съветските осцилоскопи с тези на Тектроникс или Хитачи. Въпросът е дали този може да му върши работа, а отговорът е 'Може и още как', стига да е изправен разбира се. А осцилоскопите са като телевизорите - повреждат се и могат да се ремонтират, да се калибрират и балансират и пак да си работят нормално. Работата е там, че за ремонта на осцилоскопа е добре да има друг осцилоскоп.

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: питане за осцилограф
« Отговор #43 -: 12 Май, 2022, 22:53:04 »
 Не всеки има средства за скъпи осцилоскопи . А , й за какво ли ти е ? С дву канален 100MHz , за аналогов ТВ ??? Но , дискусията е да помогнем на колегата да си оправи уреда и да ни се похвали и с друг реставриран уред .
 Колега , преди да почнеш да подменяш на слука , премери напреженията на Y усилвателя и сподели резултатите .
 Успех

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |