| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.  (Прочетена 3549 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен centaur

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Ямбол
Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« -: 25 Ноември, 2018, 12:38:09 »
Към колегите които са сърбали вече тази "попара".
Та както стана ясно от заглавието на темата - постоянно се рестартира (и всеки път някаква невероятно противна и натрапчива мелодийка,подсилваща изнервената ситуация)!
Както се досещате това "нещо" е повече от 30 кила и няма как да работя по него освен на пода.
Това е повече като наказание (което не съм заслужил),но вече е късно да се откажа.
Досега не съм попадал на точно този вариант(двуетажния).Преди по спомен съм сменял CXA...на другите
версии.
Новият bin не помогна.Всички напрежения са в норма,и не се наблюдават пикове и недопустими пулсации.
Приветствам всички отговори.Не съм си представял да търся помощ от колеги и то за телевизор,но никога не казвай никога!
Поздрави.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #1 -: 25 Ноември, 2018, 12:43:59 »
Сервизното е тука ако го нямаш:

https://elektrotanya.com/samsung_ws32z308p_sch.pdf/download.html

Телевизора си заслужава усилията не се отказвай, последно поколение кинескоп със завиден размер и плосък, ако го имах...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 350
  • Населено място: София
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #2 -: 25 Ноември, 2018, 19:33:23 »
Преди да рестартира, излиза ли някакво изображение, или само изчуруликва, и тъмен екран?

Неактивен centaur

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Ямбол
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #3 -: 25 Ноември, 2018, 21:15:28 »
Преди да рестартира, излиза ли някакво изображение, или само изчуруликва, и тъмен екран?
Привет отново.
При старт се чува релето на размагнитването,след това противната мелодийка и се появява избрания източник на сигнал (дали тунер или външен видеосигнал без значение-всочко е супер).В момента в който трябва да светне зеленият светодиод за нормална работа изключва и ....все с начале.
Има идеална сходимост и супер фокус по целия диагонал.Подозирам че този телевизор не е работил много време (толкова чиста машина отвътре не съм виждал от години).По силовата част е същата работа-няма потъмняване на платката около топлинно натоварените елементи,спойките са супер!
То на годината един път ще дойде нещо такова с кеф да се занимаваш с него и за късмет може да те отрови!
Забравих да кажа :влизам в сервизния режим и работи нон стоп!!!!
Както казва Рачков в "Господари на ефира" - Ха такаааа.
В сервиз работи та се къса,и то безупречно.И кво прайм ся?
Аз се сещам но ако може по-лесно е за предпочитане.Вече минаха годините в които доказвахме по трудния начин че сме още в играта.
Идеята е да не започваме да изчитаме до последната страница пдф-ите на всички съставящи основната платка   микропроцесори с характерните за тях режими,интерфейси,тактови импулси ,входно-изходни терминали с подходящите за тях нива и.........бля-бля-бля.Всички се сещат какво имам предвид.Не че е невъзможно ,но просто е излишно и няма да обогати познанията и уменията на колегите (и себе си включвам).
Та основно затова пуснах темата,не да я разпъваме в продължение на няколко страници с безполезни постове от вида :измери ли еди какво си?
Та проверено е всичко което трябва

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #4 -: 26 Ноември, 2018, 02:03:05 »
Здравейте моя е SAMSUNC WS32Z78R S57A A02.E AA. Шасито си работи. Ако мога с нещо да помогна. Да различни са шаситата.
« Последна редакция: 26 Ноември, 2018, 02:23:11 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #5 -: 26 Ноември, 2018, 03:34:54 »
Няма проблеми да я разпънат темата, стига да ти е от помощ, да си решиш проблема.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 350
  • Населено място: София
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #6 -: 26 Ноември, 2018, 08:11:10 »
Доколкото си спомням, подобен дефект правеше и някакъв модел Филипс, и проблемът им е в кинескопа - навъртял си е километрите (макар че дава хубав образ). Те поначало тези големите флат кинескопи с къса пушка са доста кекави. Може да опиташ малко да си поиграеш с напрежението screen.
Не съм се задълбочавал в схемата, но може и да се види коя е веригата protection, която следи работата на ХО и ВО, и подава съответно сигнал на процесора, та оттам да се елиминира тази защита, и - колкото изкара.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #7 -: 26 Ноември, 2018, 12:00:04 »
Извади RGB модула или отоплението за да провериш. Аз в подобни случаи съм стигнал до заключението че вината е  в собственика - ако е крив и стоката  му е такава. Има да търсиш опашката на рогатия  :diablo:.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #8 -: 26 Ноември, 2018, 16:39:49 »
Този телевизор явно е много по-съвременен от онези, които ремонтирах докато бях в занаята. Но след това минах на много по-сложни системи, често с много контролери и процесори, които постоянно нещо си говорят.
Мога да дам само философски съвети, не и конкретни. Но все пак...
Първо е добре да има сервизно ръководство, и в него да се потърси каква е системата за запис на грешки, може ли да се прочетат с нещо грешките... Там веднага ще стане ясно къде е проблемът.
Когато става въпрос за изтощаване на кинескоп и в резултат - подобно поведение, то това се случва в системите с автоматичен баланс на цветовете. Там има обратна връзка, която следи напрежението на отпушване на всеки прожектор и го помни в кондензатор, коригира го по време на всеки обратен ход по кадри. Та ако системата е такава, няма никога да заработи без платката на кинескопа да е набучена на шийката, без РГБ модул и т.н. При условие, че в сервизния режим има нормално изображение, не вярвам да е причината в кинескопа. Когато няма автоматичен баланс, системата по никакъв начин не се интересува има ли кинескоп или не, но в този сложен телевизор едва ли е така...
По-скоро ми се струва възможно някой модул, който ще получи захранване след заработване на ТХО, да не иска да отговори на процесора на въпроса 'ти жив ли си?'... Знам ли, може да е тунерът, или примерно декодерът за телетекст, стереодекодерът или кой знае какво още... Едно време телевизорите Сони при някакъв проблем отиваха в стендбай и светодиодът почваше да мига определен брой пъти, различен за различните устройства. Примерно, 14 пъти - дефект в тунера... Та затова казвам, че е хубаво да се прочете сервизното ръководство...

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #9 -: 27 Ноември, 2018, 17:10:10 »
Захранването да не би да кляка в същият момент? Имал съм подобен проблем с шаси на thomson, провери около E/W корекциите, крайния транзистор(кондензаторите, демпферния диод), в моя случай геометрията беше добре, но проблема беше там.

Неактивен centaur

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Ямбол
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #10 -: 28 Ноември, 2018, 18:19:54 »
Привет на колегите.
Продължава изучаването на елементната база на машината но се очертава много тежка и дълга,при това неравностойна борба.
Сравнението на тази машина с Филипси,Томсъни е неуместно - това е Самсунг последно поколение с кинескопи с къси пушки,флат,цифров борд със всичко каквото имат първите LCD-та не само на Самсунг!
Натъпкан е с (излишно с оглед на качеството което предлага) всякакви екстри които не могат да се използват пълноценно заради ниското качество на източник на сигнала.
То човек като се замисли - ми сегашното положение е даже още по зле.Всичко бълва техника с 4К,6К,8К и тем подобни бля-бля...а колко програми в този формат има в кабеларките или сателитите,а за ефир .....че нещо не се сещам за голямата им бройка?
Единствено колегата NHB е разбрал ситуацията и правилния път за нейното решение.Без подробно сервизно описание,шансът е минимален или неприемлив откъм време(ако ще го правя два месеца - да го прави който има мазохистични потребности).Тази техника е за сериозен сервизен център.
Както казах в сервизен режим машината работи (не кляка,не сработват защити).Проблемът си остава в управляващата логика но какво или защо не получава процесора или някой от другите стокракови и повече чипове вързани в убийствена мрежа по която вървят стотици сигнали с мегахерцова скорост,е въпросът за един милион!
А черешката на тортата е невъзможността за измерване на каквото и да е(дори да има най-подробно сервизно,а не тези картинки от Танята),заради абсолютно ритмичното и безпогрешно рестартиране!
Може би осцилоскоп с памет ще помогне малко но двуетажната конструкция с къси кабели помежду им е следващият проблем.
Благодаря на всички за отговорите и съветите.
Темата тръгва към края си.Поздрави .

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #11 -: 28 Ноември, 2018, 20:32:01 »
Ще го оправят друг път в сервизен център. Да не мислите че там са факири. Отделно че нямат време да се занимават с такива повреди. Имам няколко такива телевизора подарени от колеги от сервизните бази точно заради цифровия блок. Обикновено им сменяват цифровия блок ако се намери такъв.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #12 -: 28 Ноември, 2018, 23:03:47 »
Като много разбираш виж шаси icc20 на thomson, пак е с цифров блок и хиляда екстри. Не е по-малко сложно.

Неактивен centaur

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Ямбол
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #13 -: 29 Ноември, 2018, 15:31:54 »
Аз че разбирам ,разбирам сериозно тази техника но не разбрах какво трябва да видя в шаси icc20 на thomson и защо, след като се опитвам да подкарам в нормален режим Samsung-а от заглавието на темата.
Дано да не звучи като заяждане .

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Samsung WS32Z308P - постоянно се рестартира.
« Отговор #14 -: 29 Ноември, 2018, 16:50:23 »
Едва ли не моето мнение не е вярно...Щом не е самсун значи не може да е от тоя възел. Като разбираш измери нещо.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
897 Прегледи
Последна публикация 08 Октомври, 2013, 15:39:48
от nikbr
0 Отговора
956 Прегледи
Последна публикация 30 Май, 2015, 11:48:51
от chronometer
8 Отговора
3059 Прегледи
Последна публикация 03 Юни, 2015, 18:16:59
от Pichaga933
10 Отговора
3529 Прегледи
Последна публикация 29 Юни, 2018, 23:45:23
от NHB
5 Отговора
737 Прегледи
Последна публикация 14 Ноември, 2018, 13:20:23
от plamenhar

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |