| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радио Waxiba  (Прочетена 5299 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Радио Waxiba
« -: 21 Декември, 2013, 08:31:49 »
Преди много време един мой приятел ми говори за това радио https://www.google.bg/#q=waxiba
Дори преди седмица ми го донесе да то видя . Пълна електроника няма настроки АПЧ и темподобни .С едно натискане на бутона избира всички програми в региона на УКВ няма потенциометри звука се усилва с + и - както на телевизора.Но най голямата екстра според мен е това че има USB порт флашкарта памет и му включих една флашка от 1 гига баит фрашкана с мои любими песни  11 часа музика без противните реклами.Допълнително радиото се захранва от акумулатор с вградено зарядно .Вход от външен източник 6в. Има допълнителен аудиовход и изход за слушалки .Цената на радиото е 20лева . Но то ми навява една идея виждал съм да продават такива китове за УКВ на далеч по висока цена .Не съм го отварял но мисля че може да се извади изход който да се включи в грамофонния вход на радиото.И така без излишни доработки да се подобрят качествата на старите сандъци. Ще помоля някой който е по вещ в търсенето на схеми и открие схемата на това радио да ми я прати . Новичко е и все още не ми се отваря .Ако не се ядосам и отида да си взема още едно за тази цел.

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Радио Waxiba
« Отговор #1 -: 29 Декември, 2013, 01:23:23 »
За какво ти е схема,краиното стъпало не можеш ли да го разпознаеш.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Радио Waxiba
« Отговор #2 -: 29 Декември, 2013, 15:40:35 »
Не съм го отварял.За мен е новост ако някога се наложи дза му правя нещо тогава .Затова търся схема да се запозная с радиото.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Радио Waxiba
« Отговор #3 -: 29 Декември, 2013, 15:41:51 »
Вътре на платката трябва да пише модела, както на телевизорите им пише на платката  :) .

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Радио Waxiba
« Отговор #4 -: 29 Декември, 2013, 20:46:03 »
Aз намерих информация за него модела е точен  това е линка горе. Но само това и нищо повече . Една принципна схема на дадена техника дава информация на специалиста за идеята на устройството . Тук всичко е ново микропроцесора ЦАП настройки електроника . Такова радио не съм имал. Имам едно то е с вградена фотоволтаична батерия. Динамо за зареждане когато няма слънце. Радиото е на средни и УКВ но е направено за походен режим има дори извод за зареждане на GSM.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Радио Waxiba
« Отговор #5 -: 30 Декември, 2013, 00:35:31 »
Подобно китайско предполагам творение направо ми взе акъла в началото на тази година - под формата на лека кола BMW . Толкова миниатюрно , а звук като на уредба вади.  По-точно с басите , които изкара тази играчка ме шашна. Толкова малко нещо, а пък все едно слушашот уредба. При това стерео - стереото се усещаше много ясно.  Имаше и светлинни ефекти -  цветомузика , фаровете мигат в такт с НЧ.
Имаше USB вход и за Micro SD карта памет. УКВ радио (предполагам със стереодекодер), стерео високоговорители . захранваше се със GSM батерия на Нокияa, зарядното също като на Нокия с тънкия джак.  Цената на тази играчка - чудо беше някъде около 40 лв.  После на още няколко  места я видях да слушат на нея - и не са деца тези които ползват тази играчка и се забавляват  за ужас на производителите доста улегнали хора :D

Може би и аз ще си я купя , точно същия модел ако случайно ми някой реши по някой повод  пари да си купя подарък

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Радио Waxiba
« Отговор #6 -: 30 Декември, 2013, 04:21:32 »
Ами  цената  на която аз го купих  е 15 лева .За тази сума си е жив подарък. Вчера тествах батерията  почва да се скапва след 4 чясово свирене с флашката. Предполагам че за  радио още ще го бива. Пуснах го цяла нощ се зарежда. Тази сутрин отново ще е готово.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
28 Отговора
14135 Прегледи
Последна публикация 11 Януари, 2020, 15:38:40
от chav_chav
Бандскан с "Waxiba XB-16U"

Започната от dakata.radio Общи приказки

3 Отговора
1832 Прегледи
Последна публикация 26 Май, 2017, 23:12:09
от Yassen
10 Отговора
1302 Прегледи
Последна публикация 22 Януари, 2020, 10:31:55
от electron

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |