| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Направих си панкейкове  (Прочетена 547 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Направих си панкейкове
« -: 24 Декември, 2023, 13:36:20 »
https://bazar.bg/obiava-40415894/pan-keykove-universalni
От обявата става ясно за какво става въпрос като предмет, предназначение и цена.Свързах се с продавача и договорих отстъпка 10 лв, но пак не бях съвсем доволен и реших да продъ            лжа един отдавна зарязан проект. Започнах го когато купих първия си REVOX A77 и десетина студийни ленти на керни. Тогава току-що бе започнало изхвърляне на лентовите магнетофони от студията и лентите бяха с изгодни цени. Сега празна метална ролка 10 инча с NAB се предлага за около 100 лв. Китайците също предлагат такива неща- панкейкове-на почти същата цена. Аз вече имам два броя завършени и изпробвани-сребърен и златен-работят отлично и в двата режима- възпроизвеждане и превъртане без никакво биене.Понеже имам и керни доста ще направя още няколко кейка и ще фиксирам към тях и керните. Златното ми изглежда кичозно и може би ще мина само към сребро. Понеже използвам спрейове напоследък особено при безцветните ми се случва да правят пръски и осират терена, който има опит да каже кои са най-добри. Следват снимки:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Направих си панкейкове
« Отговор #1 -: 24 Декември, 2023, 13:39:53 »

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Направих си панкейкове
« Отговор #2 -: 24 Декември, 2023, 14:11:35 »
Професионалните машини са или хоризонтални или с лек наклон. Няма ли риск от използване на тия джаджи при вертикално разположение? Все пак едно малко невнимание и рулона на земята...

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Направих си панкейкове
« Отговор #3 -: 24 Декември, 2023, 14:53:29 »
https://www.ebay.com/itm/284914921965?_trkparms=amclksrc%253DITM%2526aid%253D1110013%2526algo%253DHOMESPLICE.SIMRXI%2526ao%253D1%2526asc%253D258479%2526meid%25
Това заключва китайските към трайдънта на машината. Аз ще го имитирам лесно. Оригиналните са със закопчалка и хоризонтално-вертикално нямат значение. Направил съм ги доста плътни и при пробите не се случи проблем.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Направих си панкейкове
« Отговор #4 -: 24 Декември, 2023, 15:02:02 »
Имах предвид размотаване на рулона при слаб опън или провидсване, а не падане на джаджата.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Направих си панкейкове
« Отговор #5 -: 24 Декември, 2023, 15:27:21 »
Винаги има вероятност от размотаване на лентата при невнимателно боравене, особено докато лентата се сложи на панкейка. В момента имам една размотана и ще правя опити да я пренеса на ролка.За всички любителски машини е най-добре лентите да са на ролки-пластмасови или метални. И едните и другите в момента и у нас и на запад са достатъчно скъпи. Затова китайците пуснаха набори за сглобяване, но и техните цени не ми харесват.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Направих си панкейкове
« Отговор #6 -: 24 Декември, 2023, 15:29:52 »
Имам предвид 10 инчови рулони каквито са и професионалните.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Направих си панкейкове
« Отговор #7 -: 24 Декември, 2023, 15:47:28 »
Магнетофона от снимката ти е от най-високия (полупрофесионален) клас, но не е студиен. Имам предвид, че е предназначен за ползване с висококамествени ленти, които могат и да не са 55 микрона. Ако няма изрично регулиране на опъна за различните дебелини ленти, тази машина се отнася "деликатно" към лентата, а това означава не особено плътно навиване на рулона. От там идва опасността. Държал съм в ръце студийна лента - толкова стегнато е навита, че изглежда монолитна. Разбира се, такива опъни са смъртоносни за главите, но студийната техника си има цена...

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Направих си панкейкове
« Отговор #8 -: 24 Декември, 2023, 17:31:30 »
Съгласен съм с теб колега Икарло,този магнетофон има превключвател за размера на ролките- 10 инча или по-малко, това определя опъването на лентата. Освен това е със стъклено феритни глави които теоретично са вечни. Той и другите на които мога да въртя тези ленти са тримоторни и навиването е много плътно. Както писах по-горе гафовете се получават когато лентата се мести от картонения калъф на т.н. панкейк. Затова съм решил за всички десет ленти да си направя кейкове, ще ми струва само време което аз и ти засега имаме на разположение.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Направих си панкейкове
« Отговор #9 -: 25 Февруари, 2024, 14:41:13 »
Направих си и ролка-25см, засега само една, имам заготовки за 10 броя общо.При цена 35-100лв за брой си струва труда и разходите. Доста добре се представя при пренавиване, биенето е незначително.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Направих си панкейкове
« Отговор #10 -: 25 Април, 2024, 18:17:51 »
Още две готови и изпробвани- лепенките са сканирани. Засега не съм мислил за собствено лого.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |