| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Не откачайте здрави дисплеи лепнати за платките на GSM - чупят се!  (Прочетена 2923 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Вчера счупих 2  :D

Кой ме кара да следвам точно стъпките от руския клип  youtube.com за мойта Нокиа Е52. Те там и дисплея махат , но се оказа , че тази операция е излишна освен ако не ти е счупен и да го смениш със здрав. Въобще дисплея не пречи , както си е залепен за платката с двустранно залепяща се материя от сорта на дунапрена за пълното разглобяване на телефончето. Там е работата , представлява като огледало - за осветлението  и върху него от тънка материя като предпазен екран тъмно фолио - оказа се , че това тънко фолио е всъщност най ценното и същност това представлява матрицата , т.е. същинската част на дисплея. Леко ли го огънеш с отверката да го отлепиш от платката и се пука фолиото , т.е . поврежда се непоправимо целия дисплей :) Взех от резервната Нокиа ,която вчера си купих за 45 лв. с повреден firmware да го поставя на тази и негосчупих при отлепването :D

И сега трябва да давам 22 лв. за нов .
« Последна редакция: 02 Февруари, 2013, 23:26:46 от Ricarq »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Нали видя че има технология за отлепването,нищо де не се отчайвай.В началото всеки чупи по нещо :) Без това не може :drinks:

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
 :nea:  Позната история! Само че със предния джам на моята кола. Докато бях в болница, на паркинга на болницата се сбили моряци и мангали, при сбиването взели, че праснали един мангал и с глава строшил предния джам на колата. Както и да е, прибрах се, намерих от друга кола, свалих го, но нямаше кой да ми помогне при поставянето на моята и го строших. Намерих от друга, там пък мой познат се направи на спец. и го спука още при свалянето. На финала отидох в "Кобра", и срещу 150 лева ми залепиха ново.  :D  Накриво обаче....  :o  ???  :---
Не се отчайвай - Джон Мърфи го е казал:
 -Когато нещо тръгне добре отначало - значи непременно ще се прецака!  :blum2:
Омраз!

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Там е работата , че не пречат на нищо , няма винтове под дисплея и каквото и да било да го пръснеш целия телефон на части и после отново да го сглобиш. Аман от тез клипове , как ме подведоха да го махам и него ненужно , там сигурно за който има нужда да го сменя показват как се сваля, но при мен една операция ненужна беше - не сменях  дисплей а панели :D
Въобще на Нокия Е52 не си играйте да го махате за каквото и да било ако работи - не пречи по никакъв начин на ремонта

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |