| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Инвертор за светкавица има ли приложение?  (Прочетена 1000 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Може ли инвертор за светкавицата от цифров апарат да се използва за захранване на анодните вериги на лампови батерийни апарати?Ще има ли необходимата мощност подходящо напрежение и не на последно място ще може ли да работи в непрекъснат режим.Ако това е осъществимо то ще отпаднат големия брой батерии.Някой правил ли е проби? ???

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Инвертор за светкавица има ли приложение?
« Отговор #1 -: 14 Януари, 2017, 21:21:27 »
Не съм пробвал но по времето което е необходимо на тези повишаващи преобразуватели да заредят кондензатора на светкавицата съдя че мощността им е твърде недостатъчна за каквото и да било анодно. Да не забравяме и смущенията които би генерирал такъв преобразувател - все пак не е оптимизиран за ниски смущения. Смятам че трябва да се разработи специален инвертор за такива цели - Билян беше постнал линкове към доста обширни разработки в областта.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Инвертор за светкавица има ли приложение?
« Отговор #2 -: 14 Януари, 2017, 21:27:39 »
Кондензатора който се зарежда е 140 мкф на 330 волта.Не се зарежда лесно този капацитет.Относно смущенията-капацитета е пре пре достатъчен за да ги потуши.Това мисля аз.Нека чуем и друго мнение.Колко е анодната консумация на батериен радиоприемник?

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Инвертор за светкавица има ли приложение?
« Отговор #3 -: 14 Януари, 2017, 22:16:00 »
Няма да стане  дори и да  сложиш  трансвертер  от FIL 11 Който е  огромен   и  работи с  най  големите   батерии 4х1.5 волта , правил съм  опити с него преди 25 год, да  подкарам  луминисцент 8 вата  ,примигва   но  не  пали !!
Удрииии!!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |