| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Китайска доза cz800 ceramic phono cartridge и приложението и  (Прочетена 15985 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Китайска доза и приложението и
« Отговор #45 -: 12 Октомври, 2018, 22:06:45 »
Поставих една такава , китайска доза на моя грамофон  ,  И сега наблюдавам следното явление . Понякога се получава микрофония , ама ужасна .  И като чукна по шасито се чува в колоните .

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Китайска доза cz800 ceramic phono cartridge и приложението и
« Отговор #46 -: 12 Октомври, 2018, 22:48:32 »
Здравей origo, извинявам се за късния час, ама радиото ни вкара в една стара тема. Разбирам, че си имал в повече керамични дози Панасоник, та ако е останала някоя ще може ли да се спазарим?
0888981645, 072365106

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Китайска доза и приложението и
« Отговор #47 -: 13 Октомври, 2018, 15:52:29 »
Поставих една такава , китайска доза на моя грамофон  ,  И сега наблюдавам следното явление . Понякога се получава микрофония , ама ужасна .  И като чукна по шасито се чува в колоните .

Твоя грамофон усилвател за сигнала от дозата има ли в него? Щото микрофонията е проблем на усилвателите принципно. Той някакъв респром май беше, мисля че го мернах в търговския раздел...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Китайска доза и приложението и
« Отговор #48 -: 13 Октомври, 2018, 18:11:23 »
Твоя грамофон усилвател за сигнала от дозата има ли в него? Щото микрофонията е проблем на усилвателите принципно. Той някакъв респром май беше, мисля че го мернах в търговския раздел...
Респрома е за продажба , да . Моя , дето ми е към уредбите е Унитра - студио 2 , с магнитна доза . И понеже се счупи иглата , опитах да приспособя една китайска .  Имам и предусилвател - отделно в кутия , но  в двата случая не се получи .   Аз си купих оригинална доза и сега си работи , но не мога да разбера защо е тоя ефект на микрофонията , с китайската . Иначе свири добре , но дори и като ходя покрай него , генерира някакви ниски честоти ,... като фон .

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Китайска доза cz800 ceramic phono cartridge и приложението и
« Отговор #49 -: 14 Октомври, 2018, 02:02:34 »
Хм, да не си попаднал на  тия с пластмасовия червен кантиливър дето е отлят в самия носач, който държи кристала- щото това е пълен отврат и не ме учудва че усеща стъпките :

103436-0


Това е по-добрия вариант с истински алуминиев кантиливър гумено демпване, абе цялата игла е каквато трябва да бъде

103438-1

Те и само игли се продават по-качествени, ама при тая цена на дозата, просто гледай да уцелиш някоя, която е с алуминиевия. Пък може и самата доза да е дефектна, то за тия пари.
Но ако попаднеш на читава и имаш правилен предусилвател за нея, както по нагоре в клипчетата показва човека, си свирука доста приятно.

Щом с оригиналната доза нямаш ядове значи е супер.  ;)

Само тоя Гаден надпис Phillips да го махнеш, че само загрозява хубавата българска техника. :D






« Последна редакция: 14 Октомври, 2018, 02:15:17 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Китайска доза cz800 ceramic phono cartridge и приложението и
« Отговор #50 -: 14 Октомври, 2018, 09:55:40 »
Значи , си видял " филипса" ...  Това ми е стария семеен грамофон , и преди години щерка ми го "ъпдейтва " , с тоя надпис .  И тя техник се пишеше в тоя период .   :blum1:
Аз от форума видях тия дози , и за сефте работих с такава . Вероятно е била дефектна .
« Последна редакция: 14 Октомври, 2018, 10:06:29 от радиото »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Китайска доза cz800 ceramic phono cartridge и приложението и
« Отговор #51 -: 14 Октомври, 2018, 18:37:35 »
Ако си свързал нейния изход във входа за магнитна доза е обяснимо защо наблюдаваш тези ефекти. Тази доза дава ДОСТА по-високо ниво на сигнала от стандартната магнитна доза. Та ти си получил МНОГО висока чувствителност и от това е и самовъзбуждането.
Но на въпроса как е коректно да се свърже пиезо (керамична) доза към вход за магнитна - товари се паралелно на входа със съпротивление от 3к до 10к (точната стойност се подбира на слух). Амплитудно-честотната характеристика става много подобна на магнитната доза и нивото спада достатъчно за да не се получават такива ефекти. Друг път ако ти се наложи подобно нещо - пробвай! Сигурен съм, че ще си доволен!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Китайска доза cz800 ceramic phono cartridge и приложението и
« Отговор #52 -: 14 Октомври, 2018, 19:33:47 »
Ако си свързал нейния изход във входа за магнитна доза е обяснимо защо наблюдаваш тези ефекти. Тази доза дава ДОСТА по-високо ниво на сигнала от стандартната магнитна доза. Та ти си получил МНОГО висока чувствителност и от това е и самовъзбуждането.
Но на въпроса как е коректно да се свърже пиезо (керамична) доза към вход за магнитна - товари се паралелно на входа със съпротивление от 3к до 10к (точната стойност се подбира на слух). Амплитудно-честотната характеристика става много подобна на магнитната доза и нивото спада достатъчно за да не се получават такива ефекти. Друг път ако ти се наложи подобно нещо - пробвай! Сигурен съм, че ще си доволен!
Резистори не съм слагал . Ще опитам .
Ориго , корекцията ми е отвън в отделна кутия . Когато пробвах с пиезото го пуснах  директно към ампа .  Аз от продавалника я купих дозата с иглата , може би е била калпава .,

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Китайска доза cz800 ceramic phono cartridge и приложението и
« Отговор #53 -: 14 Октомври, 2018, 19:53:36 »
Възможно е, но е по-вероятно да е от неправилното съгласуване с входа на усилвателя. Пробвай с резисторите, мисля че ще се оправи! Хем ще намалее амплитудата на сигнала, хем ще се смачкат ниските честоти (тези от които виждаш стъпките в стаята) при директно свързване са усилени много повече от необходимото поради различния характер на двата вида дози.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
1681 Прегледи
Последна публикация 01 Септември, 2014, 14:51:31
от simo_
29 Отговора
18238 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
10 Отговора
4015 Прегледи
Последна публикация 17 Март, 2015, 00:35:41
от NKK

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |