| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N  (Прочетена 1348 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« -: 15 Февруари, 2023, 11:06:01 »
...

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #1 -: 15 Февруари, 2023, 11:11:15 »
.
« Последна редакция: 15 Февруари, 2023, 11:17:45 от dinev66 »

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #2 -: 15 Февруари, 2023, 11:14:25 »
Владо, напиши нещо, да разберем за  какво става дума...

Активен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 414
  • Населено място: България
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #3 -: 15 Февруари, 2023, 11:24:20 »
 :good:

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #4 -: 15 Февруари, 2023, 11:30:49 »
   Базовата схема е на последната снимка. С известни промени: Предусилвателят е с 6J5G. Галетен превключвател за режими триод, пентод-ултралинейно и пентод. На гърба съм сложил сервизна букса на която мога да меря катодните напрежения на лампите без да отварям долния капак. Филтърът е R-C. Индикаторен светодиод.
   Всички лампи са нови, прехвърлящите и катодни кондензатори са маркови, прилични без да се изхвърлям в мании. Изходните трансформатори са японски. Подробности можете да видите тук:

   http://www.single-ended.com/EL3N-se.htm

Страницата се зарежда бавно, понякога не отваря всички картинки, незнайно защо, но зарежда.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #5 -: 16 Февруари, 2023, 19:53:16 »
Владо, хубав ти е усилвателя. Поздравления, вижда се че много мерак, работа и не малко парички си вложил. Очаквахме малко повече информация и история на проекта, какво е това сандъче, ще пътува ли някъде. И няма да съм българин ако не ти отправя забележка: На тези прекрасни лампи щеше да им ходи малко по-ретро кутия!

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #6 -: 16 Февруари, 2023, 21:43:21 »
Владо, хубав ти е усилвателя. Поздравления, вижда се че много мерак, работа и не малко парички си вложил. Очаквахме малко повече информация и история на проекта, какво е това сандъче, ще пътува ли някъде. И няма да съм българин ако не ти отправя забележка: На тези прекрасни лампи щеше да им ходи малко по-ретро кутия!

Ванка, усилвателят е за сина ми - подарък. Та като опаковка за подарък и за по-лесно и безопасно пренасяне. Сандъка го купих като необработено голо дърво, аз го лакирах и го доукрасих с обкова. И го облицовах отвътре. Та и това е и историята на проекта и идеята му. Да има сина ми за спомен нещо уникално от баща си, дето не може да си го купи от магазина (или поне не точно същото). И полезно също, защото ще си слуша музика с него. Не свири никак лошо всъщност.
   А за дизайна, не зная. Не съм много силен в това. Дай идея, отворен съм за други мнения и съвети, а и имам за довършване още един усилвател (готов електрически, със същите предусилвателни и с EL12). И имам още един син, доста по-малък. Ти какво би променил? Как си представяш ретро кутията?
« Последна редакция: 16 Февруари, 2023, 21:55:21 от dinev66 »

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #7 -: 17 Февруари, 2023, 07:56:23 »
Много е хубав усилвателя, но ето една идея за следващия - закачаш на стената и слушаш  :D
За съжаление, аз стигнах само до табелките и копчетата.

Неактивен vtc

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: София
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #8 -: 17 Февруари, 2023, 17:37:10 »
Поздравления за чудесната работа по ламповия усилвател. Интересно ми е как си напрвил надписите върху алуминиевите ламарини?  :drinks:

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #9 -: 17 Февруари, 2023, 18:19:28 »
Владо, сега започвам един проект на ретро усилвател и съм намерил няколко чисто нови  бакелитени кутии, като тези по-долу. вътре ще са само изходните трафове, а захранващия ще е външен в отделна кутия с подходящ размер. Ако нещо такова ти харесва мога да измисля нещо.  ;)

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #10 -: 17 Февруари, 2023, 21:41:03 »
Ванка, не харесвам бакелит, освен това шасито ми е готово и по него ще напасвам някаква декорация. Все пак ти благодаря за предложението ти, оценявам го!

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #11 -: 17 Февруари, 2023, 21:45:24 »
Поздравления за чудесната работа по ламповия усилвател. Интересно ми е как си напрвил надписите върху алуминиевите ламарини?  :drinks:

Това е лазерно гравиране. Фирмата, която ми изряза и огъна ламарините го направи.

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Стерео усилвател с 6J5G и EL3N
« Отговор #12 -: 20 Февруари, 2023, 20:15:12 »
Поздравления, чудесен амп.  :)
И аз имам започнат с EL3N-Tungsram, но за драйвери съм с EBC-3. Всъщност стои недовършен от 3-4 години, има и тема за него тук.  :-[
И аз съм на мнение, че му трябва по-ретро кутия. Моя даже го поместих в по-специална, леко дизайнерска дет се вика... :D
Все още нямам калпачета за драйверите, тъй като са по-дебели, мисля бяха 8 мм.

165599-0

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
11 Отговора
5671 Прегледи
Последна публикация 07 Септември, 2014, 23:32:24
от Любо Божков
1 Отговора
1391 Прегледи
Последна публикация 24 Октомври, 2019, 13:17:48
от Любо Божков
19 Отговора
3016 Прегледи
Последна публикация 30 Септември, 2020, 08:45:49
от vangelis

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |