| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Монтажна схема на мултицет Ц20.  (Прочетена 11810 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Монтажна схема на мултицет Ц20.
« Отговор #15 -: 02 Февруари, 2016, 09:30:01 »
Асене я виж и това за Ц20 върши ли някаква работа. На последната страница на инструкцията има монтажна схема, но дали е твоята не знам.


Ето още снимки на оригиналният монтаж на една
от първите серии, произвеждани с медноокисни вентили:

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Монтажна схема на мултицет Ц20.
« Отговор #16 -: 02 Февруари, 2016, 10:20:23 »
И няколко принципни схеми:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Монтажна схема на мултицет Ц20.
« Отговор #17 -: 02 Февруари, 2016, 19:10:10 »
Не знам има ли разлика в измервателните системи на тези с кръгла система.На този който съм качил системата беше повредена,сложих друга която имах за резерва.На външен вид същата.Утре може да го мъча още малко :)

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Монтажна схема на мултицет Ц20.
« Отговор #18 -: 03 Февруари, 2016, 08:44:14 »
Измервателните системи на различните
модификации Ц20 практически са с
еднакви параметри:
- тип М494-12;
- ток на пълно отклонение - 85 µА;
- вътрешно съпротивление - ~720 ома.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Монтажна схема на мултицет Ц20.
« Отговор #19 -: 03 Февруари, 2016, 17:29:38 »
Явно ще трябва да търся система :) Ще я премеря утре.Унгарския имаше по голям успех,UNIWO  го оправих.Тръгна като ампер волтметър.Омметъра му е отделно като допълнителен уред.Утре ще се занимавам с него.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Монтажна схема на мултицет Ц20.
« Отговор #20 -: 04 Февруари, 2016, 17:16:49 »
Не е от системата,намерих една резервна.Показва половината от измереното напрежение на всички диапазони........мисля си дали тия медноокисни вентили не ми правят лоша шега.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Монтажна схема на мултицет Ц20.
« Отговор #21 -: 04 Февруари, 2016, 17:54:02 »
Щом не е от системата то друго няма. Предполагам съпротивленията си ги проверил. То съпротивленията трудно се повреждат. Жалко ако е от диодите. Няма да може да се възтанови с оригиналните части. Ще трябва заместители диоди.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Монтажна схема на мултицет Ц20.
« Отговор #22 -: 04 Февруари, 2016, 23:44:00 »
Само на променливо напрежение ли прави проблема?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Монтажна схема на мултицет Ц20.
« Отговор #23 -: 05 Февруари, 2016, 08:34:31 »
Да, аз имам същият въпрос и още -
ако омметърът вече е готов дали
се нулира нормално на всички обхвати?

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Монтажна схема на мултицет Ц20.
« Отговор #24 -: 05 Февруари, 2016, 10:46:05 »
При измерване на постоянно напрежение във веригата участват добавачните съпротивления на обхватите системата и съпротивлението вързано последователно с нея.Ако показва наполовина значи е системата.Имаш друг С20,закачи въпросната система на изправния уред и виж какво показва.Аз имам един мегер който показва наполвина и е от системата.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Монтажна схема на мултицет Ц20.
« Отговор #25 -: 05 Февруари, 2016, 11:02:11 »
Проблема е на всички обхвати.показва половината от реалното напрежение.Системата е точна.Освен това в КИЛ лабораторията има възможност да ремонтирам старата система,пренавиване на рамката...центриране.....баланс.... нови спирали....въобще цял ден игра обаче стана.Ако някои е виждал как изглежда проводник ПЕЛ 0.001 ще ме разбере.Обаче ми се взе и здравето и очите.Отдавна не бях страдал от мазохизъм :) обаче се получи и това хем ме радва хем нямам желание да се занимавам пак.Ама кеф цена няма.Двете системи,резервната и ремонтираната ги пробвах на друг Ц20 и грешката съответства на класа на уреда.Разбира се преди това коригирах съпротивлението R1 което се подбира според конкретната система.После се оказа че всичко съм го правил напразно защото системата на един от моделите на руския мултицет АВО има точно такава система,но с малко по дълга стрелка и освен да режа стрелката се наложи да коригирам и баланса в противоложната посока.На омметър също не се нулира.Съпротивленията като ги гледам са здрави,поне ги мерих.Някой се отличават от стойностите по схемата обаче съответсват на номинала написан на тях.Проблема е че разположението на елементите не съответства монтажната схема която намирам в нета.Не съм сигурен дали меря точно това което трябва ??? Ще го продължавам в понеделник.Сега ще видя какво иска омметърната приставка на UNIVO,на напрежение и ток на постоянно и променливо го подкарах и сега мери точно.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |