| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход  (Прочетена 33551 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Здравейте, имам стари телевизори като Електрон, Велико търново без AV-вход и ми трябва декодер с модулатор. Видях че Strong SRT8106 има отделна букса "MODULATOR" и работи на BG и DK, даже чете и Flac формат от USB. Имах и декодер NEO DVB-T 2000, но го замених със Strong SRT 8106 и така не го разучих до край дали може да излъчва RF сигнал. Четох че Neo DVB-T 1000 от менюто се превключват изходите, но дали ще стане при DVB-T 2000. Питах продавачите в Техномаркет, но и те не знаят за какво става въпрос, а ще ми трябва още един декодер, понеже NEO DVB-T1000 е по-малък и е 40лв.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #1 -: 06 Май, 2013, 16:16:57 »
Какъв е въпроса в този пост?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #2 -: 06 Май, 2013, 17:01:48 »
доколкот разбрах Пепоне иска да знае дали може да приеме сигнал от цифрова ефирна телевизия ,да го прекара през декодер/в случая Стронг SRT 8106 / и от изхода му да вкара RF сигнал  в антенния вход на ТВ-то/стари Елекрон и ВТ без НЧ АV входове/ :hi:
младежа знае ,че с NEO DVB-T1000 тоя номер става ала пита дали ш стане с NEO DVB-T2000 , щот това 2000-ката пък има и USB флаш вход и ш си пуска ФЛАК файлове на електрона ,което си е жива гъзърия :rofl:

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #3 -: 06 Май, 2013, 17:49:14 »
DVBT-2000 не чете Flac, а Strong за него знам че работи и искам нещо по-малко и евтино, като Neo DVBT-1000 или 2000, въпроса ми е дали има такива настройки да излъчва RF сигнал, както DVBT-1000, което не ми се вярва, но колегата Iz2xl казва че така го е свързал: http://www.sandacite.com/forum/index.php/topic,1635.0.html      И ако е така дали всички декодери стават, защото неща да рискувам да взема такъв и да не стане. Затова питам ако някой е пробвал да каже от кое меню се наглася, на кой обхват излъчва, BG или DK, защото DVBT-2000 влизах във всички настройки има само: антена вкл./изкл., RGB, CVBS и т.н., доколкото помня, но знам ли може да съм пропуснал нещо. Все пак щом DVBT-1000 може, което не го вярвам сигурно ще стане  и DVBT-2000  който е по-висок клас и има дисплей.А пък, нямат отделна букса "Modulator", както STRONG 8106 и никъде не пише, че има такъв.
« Последна редакция: 06 Май, 2013, 17:58:58 от peppone1 »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #4 -: 06 Май, 2013, 19:43:00 »
Щом никъде не пише значи определено няма! В Метро описания от теб стронг струва 60лв което според мен е много добра цена имайки предвид че има модулатор и поддържа DK система на звука. Няма друг изход, купувай го иначе трябва да си правиш собствен модулатор с такъв от видеокасетофон - намират се тук - там по магазините, но ти трябва захранване и т.н. и просто не си заслужава разправията.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #5 -: 06 Май, 2013, 23:49:29 »
Аз както казах имам такъв, дето замених Neo DVBT-2000, но ми трябва още един и ако DVBT-1000 наистина работи, ми е по на сметка пък и е доста по-малък а и за какво да давам още 20 лева.

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3530
  • Населено място: Варна
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #6 -: 06 Май, 2013, 23:58:27 »
NEO DVB-T1000 има превключване на изходите RGB и CVBS.В менюто

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #7 -: 07 Май, 2013, 13:11:50 »
Значи не излъчва RF-сигнал.

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3530
  • Населено място: Варна
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #8 -: 07 Май, 2013, 18:16:01 »
Значи не излъчва RF-сигнал.

Така излиза,подвел съм ви.Просто колегата е сложил на изхода модулатор от игра и това излъга мен и аз вас

Неактивен plant

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 68
  • Населено място: с.Житен близо до София
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #9 -: 15 Май, 2013, 02:35:53 »
Че що не си направиш едни RGB входове на телевизорите дето ги имаш, поне е лесно и ефтино.

Неактивен bb6

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Русе
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #10 -: 17 Август, 2013, 10:21:22 »
Здравейте,
искам да задам следният въпрос:
- как да гледам цифровата ефирна телевизия на телевизор Велико Търново 85 ?

Освен това,  бих се радвал ако някой сподели наблюдения от реално ползване на RF OUT (TO TV) изхода на някой модел от евтините декодери с модулатор на пазара.

Причината за въпроса ми е, че искам да закача декодер към телевизор Велико Търново 85, който има само антенен вход и освен това, настройването на каналите е ръчно, с нещо като отверка, ако се сещате.....
Направих досега 3 опита да реализирам това, но и трите неуспешни.

Ето малко история:

Купих декодер Strong SRT 8113 от известна верига. Ползвах го една седмица. След това модулираният сигнал (TO TV) изчезна тотално. Иначе на SCART и HDMI изходите сигнала беше ОК (тествах на друг по-модерен телевизор). Само че за телевизор Велико Търново 85 те не ми вършат работа. Отидох до магазина, рекламирах декодера, смениха ми го с нов.
Новият Strong SRT 8113 работи един ден и познайте - модулираният сигнал изчезна тотално, отново по другите изходи сигнала беше ОК.....Отидох отново до магазина, рекламирах го, пожелах да ми върнат парите, което и стана.....
Дотук направих извода, че Strong не е марката която ще реши моя проблем.
Отидох в друг магазин и купих декодер X-TREMER DTV-X2. При него се оказа че високочестотният сигнал излиза на 10 и на 36 телевизионен сигнал. Опитите ми да настроя ВТ телевизора на 10 канал се оказаха неуспешни - след загасяне и включване отново на телевизора и декодера, телевизора се нуждаеше от донастройване към сигнала от декодера - това не знам на какво се дължи, вероятно декодера не предава точно на същата честота сигнала както преди изключването. А това донастройване към 10 канал на телевизор ВТ не е удобно, защото се извършва ръчно с отверка.
Затова настроих телевизора на 36 канал - там този проблем не съществуваше. Като че ли нещата се оправиха. Един месец всичко беше наред. След това, декодера промени сигнала на 36 канал като го повреди/изкриви и в момента е неизползваем (тествах и на по-модерен телевизор). Сигналът на 10 канал е все още ОК, но е неизползваем поради описания проблем с "изместване" след изгасяне и вкл. отново.
Та, ако някой успешно е закачил декодер към телевизор с с единствен антенен вход, ръчно настройване на каналите и  гледа на него цифровата телевизия повече от един месец моля да сподели опита си.
Телевизорът е в много добро състояние (на много години е, но не е работил много часове) и според мен не е за изхвърляне.
Благодаря.



Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #11 -: 17 Август, 2013, 19:34:06 »
Аз ползвам стронг но без модулатор, не съм пробвал още модела с модулатор, но определено е много добра и стабилна марка. Силно се съмнявам че проблема с пълното изчезване на сигнала от модулатора е в декодера. Не знам и аз какво да си мисля, сигурен ли си че по някакъв начин не се случва да се изключи модулатора от менюто, защото от там се включва иначе не работи, и пробвал ли си като изчезне дали просто не си е "забравил" тази настройка и да тръгне като го настроиш. Друго не ми идва на ума какво може да не му е в ред. Добре ще е между другото да инспектираш на телевизора разделителните кондензатори към антенната букса дали не са сдали багажа и да са пробили, защото шасито на телевизора е свързано към мрежата, и ако е пробил кондензатора е възможно да скапва модулатора защото до колкото разбирам и втория модулатор нещо се е скапал. Принципно остава да пробваш с външен модулатор от видеомагнетофон, продават се по магазините, най-често предават на дециметровия обхват, канала се настройва с винтче, работят стабилно но трябва да се захранва на 5 волта, така че ще ти трябва захранване, и ако не разбираш съвсем нищо от електроника ще ти е трудно да го свържеш.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #12 -: 18 Август, 2013, 12:33:03 »
Мисля, че Strong SRT 8113 няма изход по висока честота. Аз имам наблюдения от STRONG SRT 8106, който си има отделен извод "модулатор". Добре работи, пробвано е на Велико Търново с ДУ, но трябва да е включен бутона АДЧ иначе се измества честота, има вариант за сменяне на стандартите на звук и цвят от менюто на декодера. Ето и снимки, не са много добри, защото е сниман отблизо и се виждат пикселите. Антената, с която ловя е от ТВ София лампов  http://simo5.snimka.bg/radio-amateur/tv-vt-s-dekoder.770669

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #13 -: 18 Август, 2013, 13:14:04 »
Мда, образа е перфектен! Имам същата такава антена от Стадион 2 сигурен ли си че наистина е от софия, или може би са били просто доста разпространени по онова време. Иначе много добре силата на сигнала е почти 100 процента сигурно имаш пряка видимост към предавателя, не че антената не е добра де, но аз в Дружба 2 София имам 80 процента сигнал защото нямам видимост към копитото, разбира се това ниво е достатъчно и нямам проблеми с телевизията.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #14 -: 22 Август, 2013, 09:48:34 »
Била е ползвана на тв София, но сигурно са продавани отделно. За аналогов сигнал антената е много добра, за цифров също помага. Но при мен предавателя е близко или пък видимостта е добра, защото без антена, само с конвертор от Юность имам 86-92% някъде сила на сигнала. Докато във Варна с телескопична антена от телевизор едвам се достигат 75-78% някъде и ако минеш покрай него спира, по някой път. Ключът е в повечето и по-силни предаватели.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |