| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Електронен брояч  (Прочетена 8896 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Електронен брояч
« Отговор #45 -: 06 Декември, 2018, 13:08:36 »
Винаги има полза от консултации . Още от началото на темата , един колега помена че  " Ухера не е за тая работа . Та значи , аз взех решение да използвам един " Кащан " .,И за няколко дни го префасонирах да изглежда " брутално" , хем да има място да монтирам брояч , от най- добрите . Просто съм избутал машината нагоре , върху захранващите блок . Махнах големите електролити , щото пречеха , и другото беше градинска работа . Две снимки ще приложа , да видите колко шик се получи , и колко място има за творчество . Цяла " елка" може да монтирам тук .  :rofl:
« Последна редакция: 06 Декември, 2018, 13:13:37 от радиото »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Електронен брояч
« Отговор #46 -: 07 Декември, 2018, 12:20:30 »
https://vikiwat.com/product/18616/elektronen-broyach-kit-v962.html

Тоя кит ми хареса - готова работа . Ама какъв датчик трябва за него ?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Електронен брояч
« Отговор #47 -: 07 Декември, 2018, 12:26:19 »
Май има два входа за тактови импулси нагоре и надолу. Пак нещо като схемата с D тригер след квадратурния енкодер ще ти трябва. То брояча е лесен, монтажа на читав енкодер където трябва е „тайната“. Не разбрах в минути ли искаш да отчита или както повечето в „абсолютни единици“. Защото отчитането в минути е много полезно, но ти трябва допълнителен датчик на пътя на лентата.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Електронен брояч
« Отговор #48 -: 07 Декември, 2018, 12:37:45 »
Май има два входа за тактови импулси нагоре и надолу. Пак нещо като схемата с D тригер след квадратурния енкодер ще ти трябва. То брояча е лесен, монтажа на читав енкодер където трябва е „тайната“. Не разбрах в минути ли искаш да отчита или както повечето в „абсолютни единици“. Защото отчитането в минути е много полезно, но ти трябва допълнителен датчик на пътя на лентата.
В единици . Искам го за ориентир . Имам доста музика на лента , може би към 50 бройки . Да знам кое - къде е . А и по атрактивно е с дисплей .

Неактивен veso74

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 339
  • Населено място: Силистра
  • LZ2WSG
Re: Електронен брояч
« Отговор #49 -: 07 Декември, 2018, 13:22:29 »
... Тоя кит ми хареса - готова работа . Ама какъв датчик трябва за него ?
Примерно излъчвател и двоен приемник от стара комп. мишка, след тях схема с два D-тригера. Импулсите ще са само в единия канал в зависимост от посоката на вътрене.

(c1, c2 - Схемотехника радиоприемников, Э. Ред (1989), стр. 128)

Съдейки по снимката, готовият брояч вероятно гаси неактивните нули отпред.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Електронен брояч
« Отговор #50 -: 07 Декември, 2018, 13:45:38 »
Тука можеш да си го купиш от производителя, ще спестиш някой лев. Пише, че входовете са разделени на оптрони.
http://dobrikit.net/KITV962-BROJACH2-PAMET-p-207.html
Не пише каква е минималната честота, при превъртане на висока скорост, да не се получи наслагване на импулсите.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Електронен брояч
« Отговор #51 -: 12 Декември, 2018, 15:31:32 »
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2FSYBGaqdsnkc&h=AT2dZlTgjIaL6PiY9YTZ4vk8MrMM98dWOtCIZ5K-CBsHQ__BU_tZcoHXFj7nfddrXex1Sg6jP0mfxLWEo6EDHoiZj7EAZBTCX0L3rXyzmcqgwIsICxMbgUVv4KUHStbGefU&s=1

Ето до тук го докарах . Механичната работа почти съм свършил , сега почвам окабеляване , настройки и датчици .
« Последна редакция: 12 Декември, 2018, 15:38:18 от радиото »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Електронен брояч
« Отговор #52 -: 15 Декември, 2018, 18:26:53 »
Светнах го. Правих един стабилизатор  за дисплея , и утре продължавам със датчиците . От всички предложения на колегите , съм взел идей и съм сътворил  един микс , като схемно   решение . Като го оформя окончателно , ще покажа .
« Последна редакция: 15 Декември, 2018, 18:32:42 от радиото »

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Електронен брояч
« Отговор #53 -: 16 Декември, 2018, 10:00:56 »
Тези три разряда означават че няма да работи в реално време, нали? Според мен си струваше още малко усилия и още един разряд и да го пуснеш да брои времето на записите :unknown:
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Електронен брояч
« Отговор #54 -: 16 Декември, 2018, 11:10:34 »
Тези три разряда означават че няма да работи в реално време, нали? Според мен си струваше още малко усилия и още един разряд и да го пуснеш да брои времето на записите :unknown:
Няма да брой времето . Ами  щото датчика , и другите неща  , става по- сложен .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |