| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Пренастройка на Орбита и проблем със Sang  (Прочетена 1401 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Здравейте!
Имам уредба Орбита У-101 стерео. Понеже тунерът е на 66-73Mhz обхват, търся някой, който може срещу заплащане да го пренастрои на 108Mhz обхват. Не ми се иска да слагам приставка, понеже след няколко опита се убедих, че не работи достатъчно добре. (Или пък аз нямам нужния опит да го направя като хората)
Другият проблем е телевизор Sang DVB-T Hd1010, Tелевизорът по принцип работи, но, след известно време 4-5 минути работа  забива в режим на приемане на телевизия, и картината 'замръзва', няма и звук. Като плейър си работи нормално, възпроизвежда си всички формати без забивки и проблем.
Мислех, че е от софтуера, но след ъпдейт пак си продължава с проблема.
Моля, някой ако има някаква идея - да сподели. Благодаря на отзовалите се предварително! :hi:
Омраз!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Пренастройка на Орбита и проблем със Sang
« Отговор #1 -: 08 Януари, 2019, 11:46:55 »
Трябва да се види, дали междинната честота на радиоприемника е 6.5 или 10.7 мегахерца. В първия случай, както и да се пренастрои, винаги по огледална честота част от станциите в обхвата ще ги чуваш на второ място по скалата. Не става ясно кой точно е тунера в тази уредба, на името на системата което си дал, ми излиза само усилвателя.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
9 Отговора
4818 Прегледи
Последна публикация 05 Януари, 2014, 18:15:51
от eset2
21 Отговора
8062 Прегледи
Последна публикация 06 Декември, 2016, 14:46:59
от Валери
4 Отговора
1994 Прегледи
Последна публикация 14 Януари, 2017, 00:05:07
от ONZI

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |