| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как аналоговия изход от видеомагнетофон да бъде записан чрез компютър?  (Прочетена 3588 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен blago43

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Хасково
 Ако не ви затруднява посочете ми модел с аналогов антенен вход.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3518
  • Населено място: Варна
Уточни какво да бъде това нещо което да има аналогов антенен вход?Аз ли нещо не разбирам?Въпроса беше как аналоговия изход от видеомагнетофон да бъде записан чрез компютър?Аз не разбирам кое му е скъпото,тия конвертори които посочихме с колегите са на цени от 5 до 15 зелени американски пари.......което е буквално нищо..........от порядъка 8 до 20-тина лева за устройството.......кое да му е по евтиното?Какъв антенен вход да има това нещо ,та чак аналогов?Относно качеството,това на VHS  носителя е отвратително в сравнение с  аписаното в цифров вид.


Неактивен tate

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Безден
Така  Брат  ми все още  ползва  ТВ  тунер  на  компа си за да сваля  видеокасети ,компа не е  нужно  да е  самолет  трябва  търпение когато   конвертира   ,той  го  правеше  дори и с  1,8  мхц АМД   с 1  гб рам. Правил  ми е  куп  касети от Сони Хай 8  на  каквото  му поискам ! Та  това знам  аз  ТВ  тунер   програма за запис  и  чакане  при конвертирането !!!!Пробвано  работи записа е  1 към 1  с източника  !! ОТ  камерата /видеото  вход  по AV  в  тунера трябва да  има такъв  вход

Неактивен blago43

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Хасково
 Колега lz2xl,питам за TV тунер тъй като лаптопа ми е слаб, и това което колегите предлагат изисква по мощен такъв,а аз не държа на професионално качество.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Тук няма професионално или не качество
Или става, или не!
С евтин ТВ тунер или друг подобен аксесоар / като от Али-то/ може да се получи, а може и не.

Максималната резолюция на подобен сигнал няма никакъв смисъл да бъде повече от 720/576
Това е ДВД стандарт компресиран с МПЕГ2 кодер.
Въпроса е дали ще има или няма пропуснати кадри. Вярвай ми...евтините решения обикновено пропускат кадри /поне когато аз се занимавах/ и крайния резултат е трагичен.
Според мен най-добре е да се цифровизира с карта /или външно ЮСБ устройство/ което поддържа некомпресиран формат. После се обработва в софтуер /видеоредактор/ като добавяш каквото ти хрумне, преходи, надписи, премахване /добавяне/ на сцени и др...
Ама може да съм професионално изкривен...не знам :)
За слаб комп трябва устройство което със собствения си процесор извършва всички сметки, а компютъра само записва получения файл.
След видеообработката си задаваш изходен формат какъвто желаеш. Обикновено видеоредакторите поддържат голям брой формати. В ерата на флашките МПЕГ4 , преди записвахме на дискове /ДВД/ и там се използваше остарелия отдавна МПЕГ2
На съвременен телевизор е гадно качеството, най-вече заради невъзможноста на самите телевизори да интерполират правилно сигнал с ниска резолюция, ама това е друга тема

Ако не ти се чака от Али...ето алтернатива, но аз не съм им фен на тези играчки
http://animabg.com/store/computer_accessories/0015/index.php?cls=0015
« Последна редакция: 18 Януари, 2019, 20:58:13 от pansim »
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Тъй като разполагаш само с лаптоп единственият ти вариант е USB с аналогов тунер ТУК. Цената идва към 25 лева. Куплунгът му е голям като за антена:
109379-0
Качеството ще бъде по-лошо заради минаването през високата честота (тунера).

Видеомагнетофона, с който раполагаш все пак няма ли изходи чинч или скарт?

Неактивен tate

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Безден
Разбра се  че  си с  лаптоп там  мисията с  прикачните  елементи е  почти  невъзможна ! Ако си   фен  купи си  едно ПС, там  може да  добавяш  разни  устройства  ! Другото е    да  ти  презапишат   лентата  на  удобен за  теб  формат   !  И  толкова  !!  Има  си  и  фирми  дето за 10 лв  ще  ти  прехвърлят  лентата  на  ДВД  /АВИ   и подобни 

Неактивен blago43

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Хасково
  Колега  iss, видеомагнетофона ми разполага със всички изходи,но ме смущава забележката че качеството ще е по лошо с това устройство.
  Въпрос към  tate:Разполагам и със стар компютър,ако му добавя TV тунер ще се запази ли качеството на оригинала?
  Касетите ми са много и не мога да си позволя студио където ми искат 15 лв.на час.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
blago43 - явно не четеш какво съм написал.
Трябва ти карта /която няма как да я поставиш на лаптопа/ която карта да има апаратно кодиране т.е. собствен процесор, който в реално време ти дава цифровизация на аналоговия сигнал в некомпресиран вид!!!
Това нещо компа само го записва. Следва обработка във видеоредактор и от него /видеоредактора/ си правиш файл по желание. Аз по точно от това не мога да го обясня. ТВ тунери и други подобни играчки които директно ти конвертират в MPEG2 съм тествал и е съм доволен. Отделно компресирания файл /MPEG2 или MPEG4/ не е добър за допълнителна видеообработка.
 
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен tate

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Безден
  Колега  iss, видеомагнетофона ми разполага със всички изходи,но ме смущава забележката че качеството ще е по лошо с това устройство.
  Въпрос към  tate:Разполагам и със стар компютър,ако му добавя TV тунер ще се запази ли качеството на оригинала?
  Касетите ми са много и не мога да си позволя студио където ми искат 15 лв.на час.
  Въпрос  на  проба  и късмет  зависи  и компа  доколко  ще  върши работа,няма да те  хвърлям  в дълбокото с  ОС  Линукс  при който 80% от  ТВ  тунерите  си тръгват  без  проблем и  има  видео редактори  от  формат във формат  ,форматирането  ти  трябва за да  намалиш размера   на  фаила  защото става  огромен .Също  така  ти трябва  и  голям  харддиск  за да поеме  2-3 часа  неформатиран  файл   нещата са  много навързани затова  и студиата взимат  маса пари за тази  услуга.Незнам какво  да  ти кажа   не е   щрак и готово !!Принципно ТВ  тунера е  с по добра разделителна  способност  от VHS формата  както и  от повечето  масови  домашни  формати  ,няма да  има загуби  на  качество или поне  фрапиращи .Споменах че  брат  ми  сваля  от HI 8 формат   на  компа  и  няма загуба   а  този  формат  го водеха  полу профи  с 450 реда  резолюция !Идва   ми  на ум следното  намираш  камера която е  с  цифров  носител  например  ДВД  или МИНИ ДВ или подобна  която  компа  може  да  прочете   гледаш  дали има AV  вход аналогов  и пускаш  сигнала  там от  твоето видео !! Или ако  намериш съответният  рекордер ,имаш  преди ДВД  рекордер  с  тунер  и аналогови входове  по АВ  стеше  да  ти  свърши идеална работа  мамка  ну  хвърлих  го !!!
« Последна редакция: 19 Януари, 2019, 11:21:57 от tate »

Неактивен tate

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Безден
https://bazar.bg/obiava-23877853/lg-dr4912-dvd-recorder  Е  такова  ти трябва пише в реално  време ДВД и си готов !

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Колкото по стар носитела, толкова по-дълго кара. Това е извода

И темата за ключ. Автора отдавна Благодари.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |