| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телетестер ЦСС 02 схема  (Прочетена 936 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Музеят Балкан

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 40
  • Населено място: София-град
Телетестер ЦСС 02 схема
« -: 14 Март, 2021, 08:41:03 »
Сдобих се с руски телетестер ЦСС 02, но не мога да намеря никаква информация за нега, камо ли схема... Явно са доста лимитирани серии... Незнам...  ???
Ще съм благодарен на всеки, който сподели каквато и да е информация за него или най-вече схема.
Но общо взето е един изключително прост и евтин уред, всравнение с Ласпи например...
Ето снимка за тези, които не са виждали такъв.  ;)
« Последна редакция: 14 Март, 2021, 08:49:59 от Валери »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Телетестер ЦСС 02 схема
« Отговор #1 -: 12 Декември, 2023, 09:22:07 »
Имам го същия , спря да работи идведнаж и го отворих.Направих му стабилизатор за 5 волта със 7805 за чиповете,махнах високочестотната част за да го подкарам на ниска честота -видео аудио, но без успех.Има един кварц 315.5 килохерца който ми се струва ,че е повреден.Като го докосна с метален предмет - тръгва и заработва?Общо взето е дъртотия.Има в интернет хубава схема с един пик процесор и 3-4 елемента около него.Ще я реализирам и ще ползувам кутийката.
Даже когато работеше в оригиналното си сэстояние картината беше нестабилна,заради елементната база използувана за времето си.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Телетестер ЦСС 02 схема
« Отговор #2 -: 12 Декември, 2023, 09:27:02 »
Ето ги и схемичките със софтуера.
http://www.tvgenerator.narod.ru/pal_gen.htm

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Телетестер ЦСС 02 схема
« Отговор #3 -: 13 Декември, 2023, 18:43:58 »
Ето го вече направен с пик процесор и пал енкоде.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Телетестер ЦСС 02 схема
« Отговор #4 -: 30 Януари, 2024, 14:53:25 »
По желание на колегата  ONZI -митко ,добавям архива с патерн изображения от philips-генератор, от които ги свалих.От SD-картата на апарата!
Слагат се на една флашка и всеки декодер,DVD-плеер или модерен телевизор ги плейва!

Неактивен KVM

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: България
Re: Телетестер ЦСС 02 схема
« Отговор #5 -: 30 Януари, 2024, 19:42:25 »
Преди трийсет и косур години си бях направил ТВ тестер по една схема от списание Радио. Простичък за днешно време, но през цялото си време докато се занимавах с ремонт на телевизори 25 год. съм го ползвал. Даже и сега нявга нивга го ползвам. Ако някой се поинтересува ето тук има схемите , не са дадени само платките с пистите.
https://el-shema.ru/publ/video/generator_signalov/2-1-0-3

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |