| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Стабилизирано захранване на RFT Statron typ2208  (Прочетена 694 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен morski

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 98
  • Населено място: Варна
Моля за помощ колеги.
Не мога да намеря схема и описание на това захранване за 13.8 волта, 20 ампера.
Въпроса е че трансивера при пълен товар консумира до 22А по описанието на производителя.
Приятна вечер.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Стабилизирано захранване на RFT Statron typ2208
« Отговор #1 -: 13 Юни, 2023, 06:22:26 »
Също известно като VOLTCRAFT Netzgerät Power-Supply, Typ 2208

Неактивен morski

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 98
  • Населено място: Варна
Re: Стабилизирано захранване на RFT Statron typ2208
« Отговор #2 -: 13 Юни, 2023, 23:27:34 »
Аз се извинявам на всички колеги, че не зададох правилно въпроса.
Това захранване ми се предлага на добра цена, но е само до 20 А и без схема не мога да преценя дали би се справило с 22А, какъвто е максималния ток на трансивера при телеграфен режим, както и дали с минимална корекция на схемата би ми вършило работа, но трябва схема а аз не можах да я намеря, защото това е спряно от производство може би преди 35 години а е и от ГДР.
Най вероятно ще трябва само с експериментално натоварване да се стигне до истината, но аз имам още седмица да изчакам евентуален съвет и помощ от колегите.
73.

Неактивен petromaniq66

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: Варна
Re: Стабилизирано захранване на RFT Statron typ2208
« Отговор #3 -: 14 Юни, 2023, 00:14:48 »
Ще върши работа, стига да не е болно от друго. Непременно ли държиш трансивера да излъчва на 100%.

Неактивен morski

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 98
  • Населено място: Варна
Re: Стабилизирано захранване на RFT Statron typ2208
« Отговор #4 -: 14 Юни, 2023, 02:53:58 »
Принципно аз не ползвам телеграфия, а на SSB товара не е толкова голям, но вероятно всичко ще се реши на тестовите натоварвания.
Въпроса е че имам 25А импулсно което при пълен товар от 22А пада на 12.00 волта, което е възприемчиво. Въпроса е колко ще падне 20 амперово трансформаторно стабилизирано при пълен товар, но евентуално може да се наложи да не го ползвам на максимално натоварване в режим CW.
Исках схема да разбера дали няма вградени защити от претоварване и късо съединение които да го изключват, но ако е рекъл господ и някой колега може да помогне и това ще стане ясно. В краен случа като го взема и разчастя ще се опитам да дезактивирам вредните защити.
Благодаря за отговора.
73

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |