| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За докарване на управляващ сигнал към лампа  (Прочетена 10474 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен newtube

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
Re: За докарване на управляващ сигнал към лампа
« Отговор #15 -: 19 Октомври, 2013, 21:47:07 »
vangelis, поздравления  :hi:
Ако може само, на каква честота работи това чудо. Любопитство, което не търси непременно отговор.

Конкретния въпрос е? При 2 MHz и 15 сантима разстояние м/у лампа и предусилвател кой е най-добрия вариант да се закара сигнала до 1-ва решетка (клас С).
а/ С екранирани писти.
б/ С коаксиален кабел замасен от 1-та страна.
в/ С коаксиален кабел замасен от 2-те страни.
Анодните вериги могат да смушават, а аз не искам самовъзбуждане. Още не са ясни някои парамети, та да знам кое-как що като финални числа. Ще си я управлявам демек.

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: За докарване на управляващ сигнал към лампа
« Отговор #16 -: 20 Октомври, 2013, 10:39:34 »
 :morning1: Привет!Тук има частично просветление по питанката!Това "чудо"е крайно стъпало за радиолюбителски цели!Работи от 1,8 до 28 Мхз.Непретенциозната и нескончаема рогатка ГУ81М в схема с ОК.Входна атака 25 вата и изходна мощност честни 1100 вата!
Та, за твоето питане:
1. - 2 Мхз е една сравнително ниска честота и при ПРАВИЛЕН монтаж на компонентите няма да имаш главоболия.
2. - 15 сантиметра между осцилатор и крайна лампа е нормална топология,при едно задължително условие в ВЧ проектирането- ЕКРАНИ между каскадите.
3.За прехвърлянето на сигнал по коаксиал в предишният ми пост изразих мнението си!
Нека да изчистим заданието като какъв краен продукт се проектира и тогава наистина ще имам цялостна картинка!
ПП.Не се притеснявай да споделиш "цялата" тайна,общо взето се знае за какво се ползва генератор на 2 МХз!  :master2:  :hi:

Неактивен newtube

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
Re: За докарване на управляващ сигнал към лампа
« Отговор #17 -: 13 Ноември, 2013, 21:47:40 »
За фиксирана 2 MHz и 10-тина сантиметра коаксиален, който да доведе сигнала до крайното стъпало - трябва ли съгласуване по вълново съпротивление между предусилвател-кабел-крайно стъпало?

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 905
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За докарване на управляващ сигнал към лампа
« Отговор #18 -: 24 Януари, 2014, 00:02:52 »
Стана ми интересно, за какво се ползва мощен генератор на 2Мхц.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: За докарване на управляващ сигнал към лампа
« Отговор #19 -: 24 Януари, 2014, 07:57:18 »
На 2 МХц се лепи пластмаса например.....
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 905
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За докарване на управляващ сигнал към лампа
« Отговор #20 -: 24 Януари, 2014, 08:08:29 »
:morning1: Привет!Тук има частично просветление по питанката!Това "чудо"е крайно стъпало за радиолюбителски цели!Работи от 1,8 до 28 Мхз.Непретенциозната и нескончаема рогатка ГУ81М в схема с ОК.Входна атака 25 вата и изходна мощност честни 1100 вата!
Та, за твоето питане:
1. - 2 Мхз е една сравнително ниска честота и при ПРАВИЛЕН монтаж на компонентите няма да имаш главоболия.
2. - 15 сантиметра между осцилатор и крайна лампа е нормална топология,при едно задължително условие в ВЧ проектирането- ЕКРАНИ между каскадите.
3.За прехвърлянето на сигнал по коаксиал в предишният ми пост изразих мнението си!
Нека да изчистим заданието като какъв краен продукт се проектира и тогава наистина ще имам цялостна картинка!
ПП.Не се притеснявай да споделиш "цялата" тайна,общо взето се знае за какво се ползва генератор на 2 МХз!  :master2:  :hi:
То това е ясно, и индукционна пещ сигурно може да се направи. На мен ми стана интересно колегата да сподели каква е тайната дето уж всички я знаем. Защото не се сещам.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Хасково
Re: За докарване на управляващ сигнал към лампа
« Отговор #21 -: 24 Януари, 2014, 13:49:26 »
Много е вероятно точната честота да е 1750 Кхз ?  :writer:
Който може, го може.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |