| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС  (Прочетена 8115 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 278
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #15 -: 12 Юли, 2021, 12:45:57 »
Цитат
В петък шефа на клон 7-ми (1407) в София каза следното.....

Само като му чета изказването на този "началник" (кавичките не са случайни) и ми става мъчно за горкичката ни изстрадала Родина  ??? Навсякъде по администрацията се е напълнило с КАЛИНКИ и КАЛИНЧОВЦИ, които и идея си нямат какво правят там. Нормално е човек да не знае всичко, но в такива случай чете, учи се или си наема консултанти!
Ето извадка от официалният сайт на Български пощи:

Цитат
    Какво представлява Специален режим за дистанционни продажби на стоки с произход от трети страни или територии /Схема за внос на едно гише (IOSS)/?

IOSS е система за онлайн продавачите и онлайн пазарите/платформите, която ще улеснява събирането, декларирането и плащането на ДДС на извършените от тях  дистанционни продажби на стоки за купувачи в ЕС.

 IOSS също така ще улеснява процеса за купувача, който ще се таксува само в момента на покупката /в момента на покупката купувачът заплаща ДДС/, вследствие на което няма да се налага да заплаща непредвидени такси при доставката на стоките.

Ако продавачът не е регистриран по IOSS, купувачът ще трябва да плати ДДС и такса за митническото оформяне, начислявани в момента на внос на стоките в ЕС.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #16 -: 12 Юли, 2021, 12:52:50 »
Ако продавачът не е регистриран по IOSS, купувачът ще трябва да плати ДДС и такса за митническото оформяне, начислявани в момента на внос на стоките в ЕС.
Тъй де. Повечето от моите магаини в Али, от които пазарувам, нямат IOSS регистрация.
И още:
От 1-ви април 2021 година, търговците могат да се регистрират онлайн, чрез IOSS портал във всяка държава членка на ЕС. Ако търговецът не е установен в ЕС, ще трябва да определи установен от ЕС представител, който да изпълнява задълженията му за ДДС за специален режим „Внос“.

Е това е и проблема, повечето магазини няма никакъв представител в ЕС, техните са и най-ниските цени, и им е най-малък бизнеса. А те не са в държава, с която ЕС е в митническа общност. Реално като не броим някои определени по-едри неща, всичко дребно от Али си взимам от такива магазини.
Значи ще си плащам и ДДС и такси обработка, и за лев и за два...
Ето цялата информация:
https://nra.bg/wps/portal/nra/taxes/dds-pr-sdelki-v-ES/Specialen-rejim-za-obslujvane-na-edno-gishe-vnos-IOSS
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #17 -: 12 Юли, 2021, 13:05:53 »
Мисля че китайците ще го измислят, но няма да е веднага. Най-вероятно дребните търговци ще си плащат на Алито за "виртуална" регистрация, която ще се появява при покупка и ще събира ДДС-тата, така че те изобщо да не се занимават с това.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #18 -: 12 Юли, 2021, 13:14:49 »
Без да съм навътре в нещата, си мисля че всеки който си е поръчал някакъв дребен боклук от алито, ако се наложи да минава през БГ поща ще настане абсолютен хаос. Те /пощите/ нямат капацитета за подобна дейност. Явно нещо автоматизирано е измислено. Не знам, пък и не съм се интересувал много...ще си покаже :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #19 -: 12 Юли, 2021, 14:45:18 »
и аз не искам да споря с никой, кой къде се е регистрирал  ... но когато купуваш от алиекспрес , независимо от кой "магазин" там в самия алиекспрес купуваш ти плащаш на алиекспресс а не на някой магазин

и като гледам за всички нови поръчки си имам фактура в която си пише че съм платил 20% ДДС  ...  това преди го нямаше

в ибей примерно за англичаните е отдавна така (от както излязоха от ЕУ)  автоматично ебей им събира тяхната такса  и явно е предава някъде си

имам нови поръчки и за 10 и за 100 долара , така че след 10-20 дни ще знам вече как е 
мисля че единственния проблем ще бъде с малки онлайн магазинчета  които няма да се регистрирани още в тази система , но големите са го направили
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 278
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #20 -: 13 Юли, 2021, 08:27:43 »
Цитат
Тъй де. Повечето от моите магаини в Али, от които пазарувам, нямат IOSS регистрация.

Биляне, то не е и нужно всички малки магазинчета, продаващи чрез Али-то да имат регистрация в IOSS. Това е задължение/право на платформата която осъшествява търговската дейност, в случая Али, Ибей и т.н. Проблем може да има само ако пазаруваш от някой малък магазин със собствен сайт.
И между другото Ибей също ми слага вече 20% ДДС при поставяне на някакъв продукт в кошницата :)

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #21 -: 13 Юли, 2021, 09:37:08 »
Ясно!  :good:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #22 -: 13 Юли, 2021, 19:07:20 »
Днес получих пратка . В пощата стана много бързо , директно си плащаш на гишето ! Кой кога го е обмитил незнам , кой е решил колко е ДДС незнам , има на етикета 27,43$ вероятно по това се ориентират !

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #23 -: 13 Юли, 2021, 19:22:02 »
Видно е обаче, че си платил и 3.90 към пощата (освен 5.25 ДДС) = 9.15 лв., т.е - и 20 ст. да  е ДДС-то, пощата все ще вземе тези 3.90, което както казах обезсмисля поръчки за по 2-3$ както обичах да си правя на дребни нещица за кеф.
друг е въпроса, как са го сметнали, щото при 28.43$ ДДС=то би трябвало да е 9.39 лв, ама ... не ми се смята повече.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #24 -: 13 Юли, 2021, 19:32:57 »
Сметнали са го колегата да плати около 20%, без значение че е на 2 бележки. Мисля че сумата от 3,90 също е процент, така че и за по-малки поръчки пак общо ще излиза около 20%.


Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #25 -: 13 Юли, 2021, 21:19:57 »
3.90 НЕ са процент, пише го на сайта на Бг Пощи, такса обслужванеот Митницата (пише го и на касовия бон), независимо дали става дума за 1 ст. или 50 лв. Прочети ПАК колега.
и да добавя, че го сега пощальона ми ги носеше в къщи, а сега все пак ще се налага да слагам парцал на устата и да се редя на опашка пред гише, дето плащат ток, телефон, кабелна и между другото - дават и пратки.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #26 -: 13 Юли, 2021, 22:14:41 »
Да, прав си че тази цена на БП е винаги 3,90 лв. Обаче въпроса е защо в митницата са намалили ДДС-то точно с 3,90??

Според снимките пратката е минала митница на 10/07/21 г. Според Гугъл тогава курса на долара е бил 1,61 лв.

$28,43 х 1,61 = 45,77 лв. х 20% = 9,15 лв.

Точно до стотинка! Не ми прилича на съвпадение.

« Последна редакция: 13 Юли, 2021, 22:19:50 от CVT »

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #27 -: 14 Юли, 2021, 06:55:48 »
Искаш да кажеш, че таксата на пощите ... се изважда от ДДС-то?  :unknown:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #28 -: 14 Юли, 2021, 07:52:31 »
Не знам, но така изглежда при колегата по-горе и се надявам да е така. Иначе да поръчаш нещо за 20 лева и да трябва да платиш още 8 лева ми се струва нелепо.

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #29 -: 14 Юли, 2021, 09:38:34 »
Чакам още няколко пратки около дилър ,два като ги получа ще стане ясно !

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |