Персонални компютри, игрови приставки и друга стара електроника за забавление > Колекции

NABU

(1/3) > >>

help40:
Здравейте, да се похваля че ми дойде НАБУ-то ..  "ню , олд сток "...
трябва да направя по-хубави снимки , че явно ми е  треперела ръката , но това утре може би ...

повече инфо за компа може да се види на nabu.ca
някой от вас може да са гледали видеото на "адриан"  за този комп

не съм го пускал защото е на 120 волта (за канада...)  трябва да видя дали може по някакъв начин или да се преработи захранването или да го заменя с нещо друго ...



CVT:
Слагай едно RT-65B. Аз сложих такова на Правеца: цък!

Гледам в Тубата един немец е сложил Q-60B, което не е нужно, тъй като не му трябва и -5V напрежение:


FAMICOM_87:
Много са нашумели тия компютри и вече ентусиастите се опитват да ги подкарат и има напредък :)
Защо не намериш някакъв трансформатор (конвертор) от 220 на 110 в който да включваш NABU-то, за да запазиш автентичноста му :)

petromaniq66:
Градски, след като е импулсно, захранването лесно може да се преработи с кондензаторен делител след греца. На мястото на мрежовия електролит слагаш последователно свързани съвременни(по-компактни) с двоен капацитет на оригиналния 200V кондензатори и вземаш B+ от средната точка, като прекъснеш съществуващата плюсова пътека. Заменя се и разреждащия резистор с двоен по стойност, входните филтриращи кондензатори според пробивното. А ако не ти е в кръвта електрониката или не ти се занимава, мога да ти предложа фабричен траф 220<->110 по спомен 150W с термична защита, ако го открия.

NHB:

--- Цитат на: petromaniq66 в 17 Януари, 2023, 06:47:26 ---Градски, след като е импулсно, захранването лесно може да се преработи с кондензаторен делител след греца. На мястото на мрежовия електролит слагаш последователно свързани съвременни(по-компактни) с двоен капацитет на оригиналния 200V кондензатори и вземаш B+ от средната точка, като прекъснеш съществуващата плюсова пътека. Заменя се и разреждащия резистор с двоен по стойност, входните филтриращи кондензатори според пробивното.

--- Край на цитат ---

 :D
Не пишете преди да пробвате! Може човек да си мисли много работи, ама като ги пробва...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
Премини на пълна версия