| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: FM радиоприемник  (Прочетена 19459 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dakata.radio

  • Гост
Re: FM радиоприемник
« Отговор #90 -: 05 Януари, 2017, 21:51:54 »
Писах на едно място, сега очаквам отговор. По-добре сам да си го сглобя, защото иначе наготово е тъпо (поне според мен, де).
Колеги, давайте идеи в каква кутия да го монтирам. :)

Неактивен lusti

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: Етрополе
Re: FM радиоприемник
« Отговор #91 -: 05 Януари, 2017, 22:01:10 »
Аз си го монтирах в една стара компютърна колонка,тази с исилвателя която е.Изхвърлих усилвателя и трафа и ползвах само кутията и говорителчето.Ми за мене си стана петфектно.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: FM радиоприемник
« Отговор #92 -: 05 Януари, 2017, 22:03:55 »
Дака! Ще ти пратя радиоточка ако нямаш. Дай адрес на лични.

Неактивен lusti

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: Етрополе
Re: FM радиоприемник
« Отговор #93 -: 05 Януари, 2017, 22:16:45 »
Дака! Ще ти пратя радиоточка ако нямаш. Дай адрес на лични.   Още по добро решение.Как не съм се сетил :batt:                                                                                                                                                                                                                                                     

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: FM радиоприемник
« Отговор #94 -: 05 Януари, 2017, 22:21:21 »
Писах на едно място, сега очаквам отговор. По-добре сам да си го сглобя, защото иначе наготово е тъпо (поне според мен, де).
Колеги, давайте идеи в каква кутия да го монтирам. :)
E Колко  му  трябва  на човек   аз си   "сглобих"   това  от  снимката   работи  страхотно ............ лошото  е че  докато се  науча  как се  работи с  него  си  помислих че съм  гении създал  нещо  нестандартно . :empathy2: :empathy2: :empathy2: :empathy2: :empathy2: :drinks: :drinks: :drinks: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:    А  с  това  докато   го  подкарам  що  зор  видех   зарежи , кат  съм   го  правил  (явно  в нетрезво ) съм  му  нацепил   индикатори  часовник   изобщо   чудеса ...добре че все още  работи   .   
« Последна редакция: 05 Януари, 2017, 22:28:32 от gruyo »
Удрииии!!

dakata.radio

  • Гост
Re: FM радиоприемник
« Отговор #95 -: 05 Януари, 2017, 22:28:47 »
И сега на кого от двамата да пиша? :D
Да, добра идея е да се ползва кутия от радиоточка.
Имам и едно наум да ползвам кутията на един "ВЕФ",
ама надали ще се получи нещо.
Ще е хубаво и в дървена кутия, но ще тежи повечко,
а на мен ми трябва да е леко и малко,
защото мисля да го нося насам-натам със себе си.
Тук си имам Витоша и често си ходя на разходки. :)
Да ползвам кутията на някое малко китайско радио
не искам, не е достатъчно хитро. ;)
« Последна редакция: 05 Януари, 2017, 22:40:05 от dakata.radio »

dakata.radio

  • Гост
Re: FM радиоприемник
« Отговор #96 -: 06 Януари, 2017, 17:20:36 »
Писах на едно място, сега очаквам отговор.

Отговориха ми, нямат. Лошо. От чужбина не ми се поръчва. Тук в България явно никъде няма такова нещо. :(
Благодарение на Стършела ще се сдобия с радиоточка. :)

dakata.radio

  • Гост
Re: FM радиоприемник
« Отговор #97 -: 10 Януари, 2017, 15:21:04 »
Благодарности на Стършела за радиоточката! Освен, че той я е пуснал безплатно, е платил и доставката! :hi:
Оказа се, че "HobbyKit" всъщност имат комплект УКВ радиоприемник за сглобяване, но те продавали само на едро.
В такъв случай ще се наложи да купя сглобен модул. От чужбина не ми се пазарува.

dakata.radio

  • Гост
Re: FM радиоприемник
« Отговор #98 -: 13 Януари, 2017, 14:51:56 »
И сглобен модул никъде не успях да намеря. Питах навсякъде, но няма. ???

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: FM радиоприемник
« Отговор #99 -: 13 Януари, 2017, 16:19:49 »
Купи се едно малко китайско сканиращо радио, дето е като флашка, само със слушалки, за 2-3лв. То е с ИС 7088 и после си го прави каквото искаш...

Неактивен lusti

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: Етрополе
Re: FM радиоприемник
« Отговор #100 -: 13 Януари, 2017, 17:51:28 »
Дака и аз търсих китовете и вярно ги няма,нито зглобени.Чудна работа лятото купих два и имаше още в наличност,така да изчезнат от пазара,а са добри приемничета.

dakata.radio

  • Гост
Re: FM радиоприемник
« Отговор #101 -: 13 Януари, 2017, 18:21:47 »
Еми, в такъв случай ще купя някакво малко китайско радио и ще му ползвам платката. Тук продават навсякъде такива. Има едни за 7-8 лв. на FM и АМ и не са за слушалки, а са си със говорителче. Не знам само как ще свири с голям високоговорител (мисля да ползвам този на радиоточката).

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: FM радиоприемник
« Отговор #102 -: 13 Януари, 2017, 19:25:17 »
Еми, в такъв случай ще купя някакво малко китайско радио и ще му ползвам платката. Тук продават навсякъде такива. Има едни за 7-8 лв. на FM и АМ и не са за слушалки, а са си със говорителче. Не знам само как ще свири с голям високоговорител (мисля да ползвам този на радиоточката).
Дака, имах предвид да купиш едно евтино радио и да ползваш само чипа и настроените кръгове, а после да си доразвиеш приемника по свое желание.
Няма смисъл да слагаш готов приемник в друга кутия!!!

dakata.radio

  • Гост
Re: FM радиоприемник
« Отговор #103 -: 13 Януари, 2017, 20:39:03 »
Е, да, така е, то и със сглобен модул е същата работа. Най-добре е изцяло сам да го направя, ама ето, че няма никъде китове за сглобяване. Да си избера схема и да й търся частите е много занимавка.
Това, което ти предлагаш, не знам дали ще мога да го направя.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: FM радиоприемник
« Отговор #104 -: 13 Януари, 2017, 20:53:41 »
Всичко е достъпно по платката, не виждам проблем да преработиш схемата, има много апликейшъни в нета!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |