| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся съвет за изработка на генератор  (Прочетена 1840 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Търся съвет за изработка на генератор
« -: 29 Февруари, 2016, 19:45:26 »
Моля по компетентните за насоки !Трябва да се изработи източник на импулси ,като най-важното е продължителността на импулса- трябва да бъде 55 милисекунди.По мои сметки,той ще управлява една силова част ,работеща на 12волта.Ще бъде натоварен с индуктивност.Става дума за  проверки на дюзи за дизелов двигател.Да може да изработва един импулс или поредица от няколко импулса.Може би и други са навлезли в проблема.Моля да споделят!Мислил съм си за NE555.Или пък само с логики.Имам осцилоскоп.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Търся съвет за изработка на генератор
« Отговор #1 -: 29 Февруари, 2016, 20:53:55 »
Здравей, този тестер съм го правил за един авто сервиз. Работи без проблеми, може с корекции на капацитетите да се променят времената. Идеята е, стартираш с бутона и 5 секунди  имаш на изхода 8 ms импулси. Ето го целият проект:
http://hackaweek.com/hacks/?p=1156
Може на втория таймер да се постави потенциометър, и да се променя времето. Но защо ти са 55 ms ?
Фабричните тестери са с малък времеви диапазон. Целта е да се накара дюзата да "цъка" по често, по този начин се вдига консумирания и ток, и се преценява по разпръскването, следи се налягането, измерва се точно за 10 сек. какво количество нафта преминава. Има и др. тънкости. Питай ако не ти е ясно. Ако се спреш на тази схема, правил съм и подобрения по нея. Изработвал  съм и тестер с микропроцесор, но е по сложно, програма  програмиране и тн.
« Последна редакция: 29 Февруари, 2016, 21:09:03 от didov »

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Търся съвет за изработка на генератор
« Отговор #2 -: 29 Февруари, 2016, 21:20:22 »
Благодаря много  DIDOV ,изпратих ти съобщение на лични но имаше някакъв проблем.Не знам дали си го получил.С  сега ще  разгледам схемата подробно и сигурно ще имам  въпроси. .Знаеш ли колко неизвестни ми спести!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Търся съвет за изработка на генератор
« Отговор #3 -: 05 Март, 2016, 22:36:24 »
Схемата е много точна.Проработи от първия път!Иска съвсем леки корекции.Благодаря много!Остана само кутия да намеря подходяща.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |