| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мобилен интерент за лаптоп?  (Прочетена 1632 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nik_74

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: Северна България
Мобилен интерент за лаптоп?
« -: 26 Декември, 2018, 21:50:58 »
Предлагам в тази тема всеки който желае да сподели впечатления за мобилния интернет който ползва.
Споделяйте мнения и препоръки само за интернет за лаптоп.
Интересно ще ми бъде и мнението за предплатените пакети - ако някой използва такъв.

Покритие в различните области на България?
Максимални скорости - down/up?
Начин на плащане - на каса или онлайн?
С или без договор?
Устройстово за достъп до мрежа - рутер или флашка?

Офертите за интернет през телефон не са ми интересни. Телефонът ми е "антика" и не възнамерявам да го сменям за смартфон. :nea:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Мобилен интерент за лаптоп?
« Отговор #1 -: 27 Декември, 2018, 00:05:55 »
Флашките са доста по бавни от Телефон и в 2 та случая ползваш сим карта.  Флашките са до 2G скорост.

Никой не те кара да си сменяш телефона може да си взмеш някъв смартфон и  сим карта с интернет и само за това да ги ползваш...

Лаптоп може да взима от телефона интернет без яд, като се настрои телефона  да шерва нет през WIFI.

Имаше и Вариант Нетбуци с вградено гнездо за сим карти ама май вече не ги правят...

Относно оферти, най-точно ще ти кажат по магазините...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен KVM

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: България
Re: Мобилен интерент за лаптоп?
« Отговор #2 -: 27 Декември, 2018, 18:35:33 »
Първо виж какво е покритието, ако си някъде по селата. Аз до преди две години ползвах само такъв интернет защото нямах друга алтернатива. И беше много зле, примерно страницата на фейсбук се зареждаше за десетина минути при Теленор /бившия Глобул/ , а при Вивател се зареждаше за 4-5 минути. Мтел и до ден днешен тук нямаме покритие...

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: Мобилен интерент за лаптоп?
« Отговор #3 -: 28 Декември, 2018, 19:50:03 »
аз не съм съгласен с Pichaga933 , има "флашки" , които са 3G , 4G , а това което наричате "рутер" .. най-вероятно е така наречените "бисквитки" ? които също могат да се използват и като "флашки" .. тоест да полувате интернета по USB ....кабел.

Също така искам да отбележа че ... при използване на телефон , може да има ограничения !  Не съм ползвал в БГ отдавна мобилен интернет , но в чужбина някой оператори поставят ограничения при споделяне на връзката. Ако нашите нямат , то въпрос на време е да се появи тази "екстра" и у нас.

И пак по темата за мобилния интернет ... мен ме интересува друг вид план ... с малко трафик , но възможно най-евтин , за да го използвам за тракер на автомобил и възможно за дистанционно запалване ... (то може да се осъществи лесно и без интерент .. ) но тракинга не може
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Мобилен интерент за лаптоп?
« Отговор #4 -: 28 Декември, 2018, 20:16:02 »
Тракинга може да си го направиш през aprs

Неактивен nik_74

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: Северна България
Re: Мобилен интерент за лаптоп?
« Отговор #5 -: 03 Януари, 2019, 17:20:53 »
Според мен реални 2 Mbit скорост с трафик от 2-3 GB ще ми бъдат достатъчни за 30 дена. Освен това ситуацята е временна, за няколко месеца. Работата е в това че така се промени животът и без интернет сме с почти "вързани ръце".

Знаете ли дали картите от нашите оператори биха работили с флашките от Китай? Прочетох че се говори за съвместими устройства, или това е поредният търговски трик за да си продават техните устройства?!

OFF TOPIC
Приятел ми предлага "Samsung Galaxy Grand i9082" за подарък, но тъй като става въпрос за телефон съображението ми е да не се окаже накрая, че уж сим картата е само за интернет, а после някакви мошеннически (нелоялна търговска практика) номера на оператора.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |