| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Новата ми придобивка от съботния битак Telefunken Opus HiFi 6060  (Прочетена 1802 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Снимки за сега не съм правиллСъстояние спукана платка с прекъснати шини посредата,няма горен капак,някой копчета липсват,клеясал променлив кондензатор.За 10 лева си е супер.За сега съм направил само оглед на щетите и поправка на кондензатора.Ако някой може да намери схема ще е добре защото не включва релето към колоните.И все пак първо ще трябва да оправя скъсаните шини може да участват във веригите на релето.Доста добре замислено с много екстри.

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Интересно радио. Прикачвам ти сервизното ръководство със схемата.

Активен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Много благодаря.Кинематичната схема на кордата също е важна моята е скъсана на много места .Цяла вечер поправям писти има още.Лепих и закрепките на скелета към платката.Сглобих променливия  но съм загубил пъпката на потенциометъра които е куплиран с променливия кондензатор.За да работя отдоло се наложи да прережа корпуса,после ще го лепя.Правих снимки но почти не личи какво правя.Когато е пуснато това радио е било супер хит.Има много глезотии.Мисля да вечерям и да спя,че се уморих.

Активен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Да се похваля:снощи чух гласа на радиото.Добре работи.За сега остава кордата и капака.Кордата е имам скъсана на две парчета но имам дължина.Мисля да я направя от хирургически конец копринен.Има скъсани два кабела тънки на шарнир посредата на скалата.Мисля,че захранват стрелката която да е светеща но не дава верига.Ще изследвам още.Нямах време да проверя центроването на скалата на уквто защото е потенциометър свързан с променливия кондензатор но монтажа не е еднозначен.Предполагам от някъде да може да се разтегли и ограничи отдоло и отгоре.Лек ден на всички.

Активен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Малко се изсилих:на колони работата е различна.Единия канал свири добре но другия е болен.Без товар на болния канал не изключва защитното реле.Когато сложа товар звука е измъчен,без бас по-тих.При усилване повече от половината релето изключва.Схемата е с малка резолюция и може да се ползва за информация.Моля за идеи за повредата и нова схема с по-добра резолюция.

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1619
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
От "Танчето", там е с по голяма резолюция, но обемът е 22,5мб и не мога да ти го кача.

Активен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Тези схеми са по-яснилБлагодаря!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
2011 Прегледи
Последна публикация 30 Април, 2013, 11:02:21
от Богомил
0 Отговора
1769 Прегледи
Последна публикация 30 Декември, 2015, 19:56:14
от kenwood1234
1 Отговора
1569 Прегледи
Последна публикация 07 Март, 2017, 20:39:54
от Кирил
1 Отговора
1132 Прегледи
Последна публикация 25 Ноември, 2022, 12:29:18
от bxd
1 Отговора
280 Прегледи
Последна публикация 30 Декември, 2023, 23:01:07
от малкия

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |