| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Велико Търново 84 нужда от ремонт  (Прочетена 657 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Михов

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Нова Загора
Велико Търново 84 нужда от ремонт
« -: 20 Септември, 2020, 22:08:19 »
Здравейте приятели! Имам едно Велико Търново 84, което до скоро ми вършеше добра работа с декодер, но дефектира. На снимката по-долу се вижда и какъв е проблена. Според вас може ли да се ремонтира или не?



Като цяло не разбирам и за това питам. Ако е някой цял модул, който може да се подмени бих се порбвал, но до там. Пробвах се в няколко сервиза, но категорично ми отказаха съдействие за толкова стара електроника.

Любопитно ми е какво е вашето мнение като фенове на сандъците :)

Благодаря предварително
Поздрави!


Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Велико Търново 84 нужда от ремонт
« Отговор #1 -: 20 Септември, 2020, 22:38:56 »
Негатив ли , излиза ?  А и е на зелено ... Бавно ли стана това , или от раз ?  И обратен ход се вижда ..

Неактивен Михов

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Нова Загора
Re: Велико Търново 84 нужда от ремонт
« Отговор #2 -: 21 Септември, 2020, 00:14:26 »
Стана от раз по време на работа. Да, като негатив е и се вижда обратен ход. Картината не се влияе при въртене на потенциометрите за яркост, контраст и цветност.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Велико Търново 84 нужда от ремонт
« Отговор #3 -: 21 Септември, 2020, 08:23:07 »
Първо смени кондензатора между крака 3 и 5 на TDA1170 на платката за вертикално отклонение. Ако имаш осцилоскоп, виж дали вертикалният импулс по време на обратния ход (на крак 3) е нормален.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Велико Търново 84 нужда от ремонт
« Отговор #4 -: 21 Септември, 2020, 08:32:14 »
ПП Провери и филтърния кондензатор на 13В захранване и измери напрежението - може да е окъсил транзисторът на стабилизатора, тогава ще има 16-17В...

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |