| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Нови правила за прикачване на снимки към темите.  (Прочетена 18530 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Здравейте, вероятно на всички ви е известно, че от скоро сме на собствен сървър и вече разполагаме с повечко място. Поради тази причина решихме да въведем нови (отдавна замисляни) правила относно снимките, които се прикачват към темите във форума. И така от 01.04.2014 няма да се допускат връзки към външни сайтове от типа на prikachi.com snimka.bg и други. Всички снимки трябва да се прикачват към темата от предвидения за целта бутон под надписа Прикачи:

В момента имате възможност да качвате до 8 файла на пост като системата автоматично ще преоразмерява файловете. Така няма да има нужда сами да се борите с този проблем.

Целта е подобряване работата на сървъра, както и неговото бързодействие и независимост от други външни (често бавни) сайтове. Предвижда се пускането и на други екстри в най-скоро време, но за тях ще ви уведомим след като приключат тестовете.

От обявената дата 01.04.2014, всички досегашни теми ще останат както са в момента при заварено положение. След тази дата пуснатите линкове към снимки намиращи се на външни сайтове ще бъдат премахвани, като авторите на темите няма да бъдат наказвани за неспазване на правилата. След 01.05.2014 който още не е разбрал ще получава 10% предупреждение от модератор или администратор, което няма да попречи на потребителя да ползва форума, а само ще му седи като обеца на ухото в продължение на 10 дни :)

Ако има нещо неясно, давайте да го обсъждаме тук и сега, за да няма после "ама аз не съм разбрал"....

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Значи ли, че няма да мога да прикачвам картинки от моя Дропбокс с линк? Ще трябва да ги закачам тук? Ами ако са големи? Има случаи, при които е хубаво изображението да може да бъде достъпено в пълен размер - за това и си го съхранявам аз на дропа. А ако ми ги преоразмерява автоматично дървъра няма как да мога да прикача нещо по-голямо.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
По принцип не гледам снимки качени на други места ,защото са придружени от реклами и даже вируси , но не ми стана ясно  ще има ли ограничение за обема на файловете?

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Позволени файлови типове: jpg, pdf, png
Ограничения: 8 брой на файлове, обща максимална големина на файловете 16388KB, максимална големина на файл 2048KB

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Значи ли, че няма да мога да прикачвам картинки от моя Дропбокс с линк? Ще трябва да ги закачам тук? Ами ако са големи? Има случаи, при които е хубаво изображението да може да бъде достъпено в пълен размер - за това и си го съхранявам аз на дропа. А ако ми ги преоразмерява автоматично дървъра няма как да мога да прикача нещо по-голямо.

Да, значи че няма да можеш да прикачваш снимки от твоя дропбокс. Защо ли ? Ами защото след 1 година решаваш, че дропбокса ти е пълен и изтриваш някакви файлове. Тези фалове се оказват прикачените към темата с линк и изведнъж темата се оказва без файловете. След време някой влиза да я чете и не може да види картинките защото ти си ги изтрил. Стана ли ясно ?

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Да допълня, че сървъра автоматично преоразмерява картинките до 1280х1024 pxбез да правите нищо вие лично (по-големите размери не се побират на монитори под 19" затова сме избрали този размер)
Другият 'малък' недостатък е, че един файл за качване не може да е по-голям от 2048 кбайта или 2 МБ, та все пак собствениците на фотоапарати с 12-20 MPX ще трябва да ги понамалят, а не директно от фотоапарата да ги мятат.(12 MPx снимки при компресия без загуба са от 3 до 4 МБ)
Не е проблем, да се направи и 20 ГБ един файл, но съгласете се, че ще отнеме време да се качат 8 толкова големи снимки.
Друг плюс, освен изброените от Mano и  lager е, че някой 'шегаджия' няма да качи примерно snimka1.jpg в тема в която продава радиоапарати, а след това да я изтрие и да качи за друг форум снимка, с доилни апарати.
И друго предимство, което Mano само е загатнал - Ако някой публикува обява с 5 снимки, на сайт в Занзибар, докато се зареди страницата ще минат 10 минути, щото всяка снимка вашият компютър я точи от там, а като са прикачени тук, се зареждат и показват почти на секундата.


Редактирам си темата, за да Обясняя, защо понякога Системата на форума НЕ ВИ ПРИЕМА снимките.
Новите и модерни Телефони и Фотоапарати много обичат с сложат вътре Марката, Модела, датата, часа, GSP координатите и тн.т. и на практика не е картинка ми цяло ръководство.
Лесно и бързо тези ненужни информации се махат с тази малка програмка:
http://www.exifpurge.com/
« Последна редакция: 23 Май, 2019, 22:48:53 от Gabo »

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Да, значи че няма да можеш да прикачваш снимки от твоя дропбокс. Защо ли ? Ами защото след 1 година решаваш, че дропбокса ти е пълен и изтриваш някакви файлове. Тези фалове се оказват прикачените към темата с линк и изведнъж темата се оказва без файловете. След време някой влиза да я чете и не може да види картинките защото ти си ги изтрил. Стана ли ясно ?
О, какво цветисто обяснение!  :D  Очевидно съм си отделил място на Дропа точно с тази цел и няма да ги трия, щом съм ги качил онлайн като линкове.
Габо, мерси за подробностите!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
О, какво цветисто обяснение!  :D  Очевидно съм си отделил място на Дропа точно с тази цел и няма да ги трия, щом съм ги качил онлайн като линкове.
Габо, мерси за подробностите!

Няма никаква гаранция, че файловете ти ще стоят в дропбокса докато съществува форума нали ? Освен това ако много държиш да качиш нещо наистина голяма, няма проблем да го дадеш на нас и ние ще му намерим веднага място на сървъра. Има и друг казус, представи си след известно време влезеш в конфликт с някой от форума и напук на всичко решаваш да се изпариш, т.е. да спреш да го посещаваш. Точно в този момент ще ти дойде музата да отмъстиш на всички като си изтриеш снимките от дропбокса. И така след време темата без снимките ще седи като недодялана. Да не говорим, че господата от дропбокс не се знае след време какъв акъл ще им дойде и как ще променят правилата за споделяне. Темата сме я дъвкали много преди да стигнем до това решение. Освен това постингите изглеждат по-прегледни когато картинките се отварят директно без да се налага да цъкаш по линкове, за да видиш желатана снимка.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Това е много добра стъпка, съгласен съм със всичките предимства на локалното хостване на снимки, но  ме притеснява само силно ограничения брой на снимките към един пост - 8. Осем снимки според мен е твърде малко при описание на процеса на реставрация или други нагледни обяснения със схеми и други неща. При това ще се прибягва до разбиване на прикачените снимки на няколко последователни поста, което според мен е недостатък.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Опит  :) :

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Успешен :)

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Време беше ,аз отдавна директно си ги качвам  :good:

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
И аз приветствам идеята, само че едно малко въпросче, ако преди или след всяка снимка трябва да се конкретизира нещо или да се напише обяснение, какво правим? Прикачванията май излизат само в края на поста? :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Пишеш си поста,ползваш после опцията прикачи и фотото се качва когато натиснеш "публикувай" :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Идеята на въпроса беше как да пишеш текст, после снимка, пак текст и така. Така всички снимки накрая на темата не е много рационално, ами ако правиш някаква тема с описване на нещо стъпка по стъпка, нормално е снимките да бъдат между текста.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |