| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Нови правила за прикачване на снимки към темите.  (Прочетена 18523 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1975
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Ясно, разбрах! Ми супер. И аз исках да задам въпроса Ориго. :)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Идеята на въпроса беше как да пишеш текст, после снимка, пак текст и така. Така всички снимки накрая на темата не е много рационално, ами ако правиш някаква тема с описване на нещо стъпка по стъпка, нормално е снимките да бъдат между текста.
Точно това имах предвид :) Има вече няколко такива теми, които са оформени така.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Проба за вмъкване на файл в текста.
Тук виждаме радиоприемник Орфей:

А тук лампов едноканален военен осцилоскоп С1-20:


За съжаление няма как да скрием изображенията от края на темата, пък и само осем ми се струва малко но да кажем че става.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Това е много добра стъпка, съгласен съм със всичките предимства на локалното хостване на снимки, но  ме притеснява само силно ограничения брой на снимките към един пост - 8. Осем снимки според мен е твърде малко при описание на процеса на реставрация или други нагледни обяснения със схеми и други неща. При това ще се прибягва до разбиване на прикачените снимки на няколко последователни поста, което според мен е недостатък.
Избрали сме бройката 8 тъй като е оптимална за нормална тема, при по-голям брой снимки времето за качване нараства пропорционално и хем ще се чака по 4-5 мин за да се качат (особено ако не са обработени предварително) хем после ще се чака за да се заредят, а и цялата страница ще е една върволица от картинки.


Ще комбинирам горния въпрос + въпроса на
И аз приветствам идеята, само че едно малко въпросче, ако преди или след всяка снимка трябва да се конкретизира нещо или да се напише обяснение, какво правим? Прикачванията май излизат само в края на поста? :)
Да, origo е цитирал едно макар и малко 'дървено' решение (с малко гимнастика, би могло да се публикуват в темата не големите снимки, а малките).
Преди време бяхме започнали проект, с който да добавим отделен подсайт само за снимки към нашия, но трябваше да се прави отделна от форума регистрация, а и нямаме намерение да ставаме файл хостинг система и затова го замразихме като проект.

За големи постове с описание на реставрации и ремонти има едно много елегантно решение, което се мъча да ви покажа още от предишния форум, а то е - НА ВСЕКИ КОЙТО ЖЕЛАЕ може да му се направи регистрация във сайта www.sandacite.com и там да публикува всички етапи от работата си. Там ограничение за снимките няма, няма и ограничение къде в темата ще бъдат поставени, а след това спокойно обсъждането на изделието може да продължи тук, във форума.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1975
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Яко!  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
www.sandacite.com и там да публикува всички етапи от работата си. .

Само дето там никой не гледа. Искаме да прочетем, да видим, да прочетем, да видим...На едно място.  :)
 

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Само дето там никой не гледа. Искаме да прочетем, да видим, да прочетем, да видим...На едно място.  :)

Мислиш си, че никой не гледа :)

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
И едно малка модификация за улеснение при качването, която добавих и изпробвах преди малко.
Когато избирате кой файл да прикачите, ако се държи натиснат клавиша CTRL могат да е изберат направо всички нужни файлове, без да се натиска отметката - (повече прикачени файлове)

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Да напомня на всички, че крайния срок наближава. Да няма хър-мър после :) Снимки само във форума, без връзки към снимки намиращи се на други места.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Има го вече и като точка в правилата и на форума (т.10) и на раздел Купувам-Продавам-Заменям-Подарявам (ремонтирана т.2)

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
току що качих снимки към една моя обява, по правилата ги аташнах от компа си , уж бяха 1200/800 а излязоха 600/400 пиксела, едни мънинки , очите да си избодеш ,чак  после видях че отдоле има опция за увеличаване на снимката - с едни стрелки :hi:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3518
  • Населено място: Варна
Значи има напредък,а все още пускат обяви в раздела по старому и задават въпроси :)

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
току що качих снимки към една моя обява, по правилата ги аташнах от компа си , уж бяха 1200/800 а излязоха 600/400 пиксела, едни мънинки , очите да си избодеш ,чак  после видях че отдоле има опция за увеличаване на снимката - с едни стрелки :hi:
Предполагам става дума за поста ти  Продавам Мегер П4100/4 « -: Днес в 10:36:07 »
само на мен ли ми се струва или под прикачените снимки пише:meger1001.jpg (94.88 kB, 1089x1024 - видяно 5 пъти.)
 meger500vl.jpg (919.2 kB, 1244x847 - видяно 6 пъти.) и  * meger500l.jpg (82.17 kB, 682x1024 - видяно 7 пъти.) и съответно като щракна на снимките си се зареждат в горепосочените размери.
Ако проблема е само при мен, а при теб излизат 600х400 горните надписи и съответно накликаните снимки,  имаш каса бира от мен на първата сбирка. /да не бъркаме обаче УМАЛЕНИТЕ ИЗОБРАЖЕНИЕ (thumbnail) с истинските такива.
(а че всеки е с различен монитор и съответно му излизат различна големина снимките - това е проблем на финанси, не н форума, аз лично съм с 8 годишен 19" монитор Philips 4:3 с разделителна способност 1280х1024 px), а познавам хора с 25" 16:9, няма как да е еднакво.
« Последна редакция: 30 Март, 2014, 17:33:50 от Gabo »

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Пишеш си поста,ползваш после опцията прикачи и фотото се качва когато натиснеш "публикувай" :)

Фотото не се вижда при "предварителен преглед". Или, поне аз не го виждам.

Неактивен ian

Да, не се вижда. И на мен все ми се искаше да попитам, не може ли да се направи да се вижда при "предварителен преглед"?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |