| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Забравям лампата светната  (Прочетена 3429 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Забравям лампата светната
« -: 27 Юли, 2014, 21:17:02 »
Здравейте, не знам защо но който влезе в тоалетната ми, забравя на излизане да загази лампата. Искам да направя някаква звукова сигнализация, което да ни известява, че лампата не е загасена. Идеята е да изчаква 5 минути от паленето на ключа и да започва да вика пиу, пиу, пиу. Дайте идея с какво да го реализирам това, че ми писна :)

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: Забравям лампата светната
« Отговор #1 -: 27 Юли, 2014, 21:28:17 »
555 , 7400 , K155ЛА3  или каквото се сетиш подобно
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Забравям лампата светната
« Отговор #2 -: 27 Юли, 2014, 21:30:38 »
То хубаво, ама в нетрадиционни случай, кога човек има запек или още по-лошо - разстройство, не стига че ще е на зор, ами ще му пищи и сирена на главата :)
По-далновидно ми се вижда, да има датчик на/пред/ седалката и ако няма човек там, чак тогава да пищи.
(става и датчик за движение и палене на лампата, ако не се мести нищо до определено време /5-10 мин/ гаси, ако човека е още вътре, ще се размърда и ще я запали пак.

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Забравям лампата светната
« Отговор #3 -: 27 Юли, 2014, 21:34:25 »
Аз съм си сложил една 9W светодиодна крушка и не гледам дали е загасена. :D :D :D

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Забравям лампата светната
« Отговор #4 -: 27 Юли, 2014, 21:38:57 »
Хм, вярно ще лепна един датчик за движение, ще стане най-бързо, иначе и аз се замислях за 555.

Неактивен mitakag

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 30
  • Населено място: София
  • LZ1DDG
Re: Забравям лампата светната
« Отговор #5 -: 18 Март, 2015, 11:37:55 »
Продават такива лампи с вграден датчик. Все пак трябва да се гледа и ламбето да има влагозащитата IP54. Гадното е, че човек, когато има запек не мърда много  8)

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Забравям лампата светната
« Отговор #6 -: 18 Март, 2015, 14:52:19 »
За какво ти е влагозащита в кенефа бе? Няма да пикаем по тавана я ???  Eй такава лампа върши перфектна работа:     http://www.ebay.com/itm/E27-Warm-White-23-LED-Light-Lamp-IR-Infrared-PIR-Motion-Sensor-Detector-2W-/161279174232?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item258cfce658    Е, сега малко поскъпнаха заради американския лев, ама си струва.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Забравям лампата светната
« Отговор #7 -: 18 Март, 2015, 15:49:33 »
               Лампата задължително трябва да е газозащитена :lol:

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Забравям лампата светната
« Отговор #8 -: 18 Март, 2015, 18:27:45 »
Да не би ключът да е на по нетрадиционно място за това да забравят? Знам много такива случаи при които ключът не се намира от ляво на вратата и много често се забравя да се изгаси поради простата причина, че не може да се осъществи машиналното движение - с дясната ръка отваряш (затваряш), с лявата цъкаш (гасиш) или обратното. Датчикът е удобен, но ако не се мърда изгасва както казаха преди мен, а също така ако тоалетната е с баня и при къпане също става неудобно. Може от външната страна да се измисли някакво зумерче или светлинна сигнализация - има моменти при които на човек в тоалетната не му е до нищо и иска само и единствено спокойствие  :D

Неактивен mitakag

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 30
  • Населено място: София
  • LZ1DDG
Re: Забравям лампата светната
« Отговор #9 -: 18 Март, 2015, 18:33:48 »
За какво ти е влагозащита в кенефа бе? Няма да пикаем по тавана я ??? 
Може да не прави малкото нещо, а голямото...по тавана :)

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Забравям лампата светната
« Отговор #10 -: 18 Март, 2015, 19:15:43 »
Да кажа само, че съм сложил датчик отдавна и проблема е решен. Тоалетната е само такава и не се намира в банята, т.е. отделени са. Ключа е от дясно и е много удобен да включване и изключване, но не знам поради какви причини го забравяме всички.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Забравям лампата светната
« Отговор #11 -: 18 Март, 2015, 19:48:47 »
Аз преди  5 години направих така банята, тоалетната и двата коридора! Датчици и светодиоди. Беше ми омръзнало да ходя като стражар подир всички и да гася лампи. Сега не ми дреме. Даже от известно време в тоалетната датчика май нещо се окоти, ама великодушно чакам нещата да втасат и тогава да видя какво става. 3W светодиоди за месец ми опъват под 2KWh и това просто не ми е дразнител :D
DRL  модули за всички видове автомобили!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |