| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Акумулаторна батерия за винтоверт  (Прочетена 5234 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: Варна
След отказ на батерията да се зарежда и разглобяването и се установи неизправност на термовъзстановяемия предпазител.   Проблема е в това ,че никъде не можах да открия от къде да купя.   Така ,че търся такова "чудо".   Характеристиките му са-при 45 градуса изключва и ток 2 ампера.   В интернета открих  как се водят-JJD45 2A   или   B-1009N-45  или KDS 9700-45.    Откъде мога да купя?     Ако някой има такова нещо от стара акумолаторна батерия също става. Помагайте!     
« Последна редакция: 23 Март, 2016, 17:26:39 от lz2xl »

Неактивен e-sea

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 30
  • Населено място: Варна
  • 0899863422
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #1 -: 21 Март, 2016, 22:14:04 »

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: Варна
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #2 -: 21 Март, 2016, 22:24:23 »
Колега това нещо не се отваря-ето какво ми излиза.   This listing (14192) has been removed, or this item is not available.   В мен ли е проблема?

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: Варна
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #3 -: 21 Март, 2016, 22:26:48 »
Извинявай-след неколкократни опити се отвори.    Благодаря още веднъж.   

Неактивен e-sea

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 30
  • Населено място: Варна
  • 0899863422
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #4 -: 21 Март, 2016, 22:33:54 »
Няма защо. Търси надолу по страницата, ако искаш да намериш един брой; или го копни без 4X ....броя, за да купиш едно, или иди (горе вдясно)на sort: price+shiping lowest first

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: Варна
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #5 -: 21 Март, 2016, 22:39:37 »
Не съм купувал от там никога нищо така ,че ще се мъча щом няма от къде в България да се намери.    Абе то едва ли е така ама аз не го намирам.   Навсякъде ми предлагат нова батерия за много пари. 

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #6 -: 21 Март, 2016, 22:54:19 »
Потърси на сайта на Викиват Пловдив   едно време имаха подобни

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #7 -: 21 Март, 2016, 23:01:09 »
Румене имат в Елимекс 2А обаче всичките са на по 100 градуса и повече.Трябва да се провери дали имат подходящи.
http://elimex.bg/product/16333/termopredpazitel-2a-102deg.html

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: Варна
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #8 -: 21 Март, 2016, 23:17:22 »
На 100 градуса вече батерията ще е заминала.     Взех от ЕЛИМЕКС нещо подобно но то пък не ми издържа по ток.    След около 20-30 сек прекъсва и спира заряда.    Колега от форума е-sea -даже градски се обади и обеща помощ .    Така че ще изчакам месец ,че нещата ще идват от далече.

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #9 -: 22 Март, 2016, 07:37:54 »
Аз  имам друг  подход  към батерията за винтоверта , пускам  номиналният  ток  на заряд  както си е  по книгите  например  : батерия 2000 ма -  с ток 200 ма х16 часа  не  ми загрява  и  я  "щадя  "  така да се  каже  имам  винтоверт  на  6  год   и   батерията  все  още е с 50% капацитет .Е  бавно става  но аз  не  бързам за  никъде  :morning1: :morning1: :morning1: :good: :good:
« Последна редакция: 22 Март, 2016, 07:46:33 от gruyo »
Удрииии!!

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: Варна
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #10 -: 22 Март, 2016, 07:48:57 »
Проблемът не е нерешим.   Става всякак.   Но след като си има щатно зарядно и фирмата го е решила  схемно, моето мнение е да си бъде по оргиналният начин.   И като се има предвид особенноста на заряд на литиевите акумолаторчета  и това че са 12 бр последователно  все пак по добре е фирменото решение.      Затова и държа да го възстановя този термичен предпазител.

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #11 -: 22 Март, 2016, 08:05:37 »
Литиевите  са  друга  бира ,моят е  за 30 лв  с  никел-кадмиеви   :blush: :blush: :blush:
Удрииии!!

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #12 -: 22 Март, 2016, 08:14:30 »
Да не би да бъркаш:12 броя литиййон батерии колко волта излиза?Обикновенно са никелкадмий и при 12 броя излиза 14.4 волта.Да има и с литиййон но не са по 12 броя.Тези бързи заряди които фабриката е измислила унищожават батерията,грее трафа,прекъсва вграденото термо в трафа,горят диоди.Можеш да ми вярваш-от това си вадя хляба...

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: Варна
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #13 -: 22 Март, 2016, 08:28:35 »
Точно така.  Коректноста изисква да призная ,че се обърках.    На Макитата са литиеви а на Спаркито  никел-кадмиеви. И тъй като ги подменях по едно и също време се обърках.   Едните са 1.2 а другите 3.6     Благодаря за корекцията.   ЕГН то е виновно.

Активен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Акумолаторна батерия за винтоверт
« Отговор #14 -: 22 Март, 2016, 09:16:56 »
Makita имат никел кадмий, никел метал хидрид и литий-йон. Литий-йон батериите им дори да си подменял клетки, няма да ги подакараш да работят с оригиналното им зарядно. Доста съм се занимавал с това, даже в блога си съм публикувал как може да се заобиколки защитата и т.н.
Тези, които ремонтираш в момента, Makita или Sparky са. Защото ако са Makita, мога да ти дам термопредпазител. По късно ще разровя и ще видя точните им характеристики. Въпросът е, че съм в София и може би куриерът няма да си струва  :(

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |