| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Грамофон Unitra G-602, Студио 2  (Прочетена 5759 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 21
Re: Грамофон Unitra G-602, Студио 2
« Отговор #15 -: 19 Март, 2023, 22:34:53 »
Ако всичко е било толкова добре направено и копирано, нямаше едно оригинално Grace рамо да струва колкото 5-10 грамофона с копираното рамо на тях. И японците не са толкова прости да не могат да проектират антискейтинг с лостчета и/или пружини и да е скрито всичко, ами са ползвали тежест с конец и още хиляди такива дреболийки, които правят крайният продукт да е това, което е.

Неактивен DundyTheCroc

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: София
Re: Грамофон Unitra G-602, Студио 2
« Отговор #16 -: 20 Март, 2023, 09:58:22 »
Миналата година ми попадна един G602 за възстановяване, с липси, с проблеми по електроника и механика. Не мисля, че е чак толкова лоша машина предвид къде и кога е произведен.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Грамофон Unitra G-602, Студио 2
« Отговор #17 -: 20 Март, 2023, 13:22:36 »
Преди около 30г се сдобих с грамофон с шаси G601 и от мерак купих за него доза Пикеринг XV-15. И какъв ужас - когато рамото доближи стробоскопната лампа се чува брум! Реших проблема с парче медно фолио, залепено на Пикеринга (разбира се, наново калибриране на теглото). Вече го нямам грамофона, но Пикеринга остана - не мога да го ползвам с уредбата Техникс, която е нисък клас и дозата на грамофона не е на куплунг.
Пикеринга ползвах само за запис, и понеже нямах много плочи, е на много малко часове.

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: Грамофон Unitra G-602, Студио 2
« Отговор #18 -: 20 Март, 2023, 15:21:16 »
* 46326.pdf (60.68 kB - свалено 43 пъти.)
Като чуя полски грамофон все ми излиза в спомените тоя оригинал...
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен vtc

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: София
Re: Грамофон Unitra G-602, Студио 2
« Отговор #19 -: 20 Март, 2023, 17:02:43 »
Миналата година ми попадна един G602 за възстановяване, с липси, с проблеми по електроника и механика. Не мисля, че е чак толкова лоша машина предвид къде и кога е произведен.
Чудесна графика! Измерените параметри съвсем не толкова добри, особено за 1,6 кг алуминиев диск. Та, с каква програма е правено измерването, ако не е тайна? :drinks:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Грамофон Unitra G-602, Студио 2
« Отговор #20 -: 20 Март, 2023, 18:31:42 »
https://audio-database.com/DUAL/player/cs-721.html
Това се води най-добрият модел на фирмата, виж вариациите на скоростта. Унитрата се продава с доза за 50 лв, 721 -500 евро.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Грамофон Unitra G-602, Студио 2
« Отговор #21 -: 20 Март, 2023, 20:21:16 »
Според мен, за цената си Унитрата е супер. И платера не е 1.6 а 2.5 килограма.
И да, съгласен съм, че регулатора разваля работата МНОГО!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен DundyTheCroc

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: София
Re: Грамофон Unitra G-602, Студио 2
« Отговор #22 -: 21 Март, 2023, 11:15:51 »
Чудесна графика! Измерените параметри съвсем не толкова добри, особено за 1,6 кг алуминиев диск. Та, с каква програма е правено измерването, ако не е тайна? :drinks:
Програмата е Turntable Speed V1.1.
Всъщност графиката не е чак толкова добра според мен (може да греша, реално съм правил само 2 грамофона през живота си), но параметрите като стойности за този модел са повече от добри.
За сравнение ето графиката на Электроника ЭП-017-стерео който ремонтирах на колега, наложи се да сменя 2 ОУ изгорели в управлението на мотора и антискейтинга.
Различна технология, коренно различна графика.


Неактивен vtc

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: София
Re: Грамофон Unitra G-602, Студио 2
« Отговор #23 -: 21 Март, 2023, 16:57:22 »
Наистина, ако измерванията са точни, то тежкият диск на Унитрата дава десетократно по-плавна ротация от лекия диск на съветския грамофон, което е логично. Какво да кажем обаче, за хърватската "летяща тарелка" от 120 грама пластмаса - Levitating Turntable - maglevaudio.com ?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
10 Отговора
2070 Прегледи
Последна публикация 10 Юли, 2020, 12:27:54
от origo
20 Отговора
3322 Прегледи
Последна публикация 19 Юни, 2022, 12:09:16
от dani_01
0 Отговора
890 Прегледи
Последна публикация 17 Май, 2023, 20:45:59
от kokoboko
1 Отговора
270 Прегледи
Последна публикация 28 Декември, 2023, 19:42:36
от silver_bolt
4 Отговора
305 Прегледи
Последна публикация 04 Февруари, 2024, 12:28:29
от nickolaycho

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |